• <
escort_980x120_gif_2020

Błyskawiczna wyprzedaż biletów na pierwszy rejs największym wycieczkowcem świata

27.10.2022 16:02 Źródło: RoyalCarribean.com
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Błyskawiczna wyprzedaż biletów na pierwszy rejs największym wycieczkowcem świata

Partnerzy portalu

Błyskawiczna wyprzedaż biletów na pierwszy rejs największym wycieczkowcem świata - GospodarkaMorska.pl
RoyalCarribean.com

Pomimo że pierwszy, siedmiodniowy rejs statkiem Icon of the Seas po Karaibach planowany jest dopiero na styczeń 2024 roku, a stępkę pod budowę położono w kwietniu br., nie brakowało chętnych do zarezerwowania sobie miejsca. Pierwsze bilety na podróż mogły nabyć - 24 października - osoby należące do Crown & Anchor Society, klubu zrzeszającego stałych klientów amerykańskiego armatora Royal Caribbean International. Następnego dnia ruszyła pełna sprzedaż rezerwacji, która zakończyła się w ciągu jednego dnia. 

Pływające miasto z atrakcjami

Po ukończeniu budowy jednostka będzie miała wysokość 20 pokładów, mieszczących 179 apartamentów, 276 kabin z widokiem na ocean, 535 kabin bez okien, a także 1815 kabin z balkonami z widokiem na wewnętrzną część statku. Icon of the Seas ma być podzielony na osiem dzielnic: Aquadome, Central Park, Chill Island, Royal Promenade, Surfside, Thrill Island, The Hideaway i Suite Neighborhood, z których każda ma mieć swoją tematykę i specjalną ofertę. Według zapowiedzi armatora, na chętnych ma czekać największy na świecie park wodny na morzu, ulokowany w dzielnicy Thrill Island. W jego wyposażeniu znajdzie się 13 zjeżdżalni wodnych, w tym 6 wyjątkowych, jakich dotąd nie instalowano na statkach. Wśród nich będzie dotąd najwyższa ulokowana na statku, wysoka na ponad 15 metrów „Frightening Bolt”, a także umiejscowiona pod gołym niebem „Pressure Drop”. Ponadto pasażerowie będą mogli wybierać spośród 7 basenów w dzielnicy Chill Island, w tym pierwszym na jednostce morskiej podwieszanym bez krawędzi, a także mającym w ofercie bar typu swim-up. W dzielnicy The Hideaway ulokowana zostanie plaża. Ponadto wśród innych atrakcji na pasażerów czeka wysoki na 16 metrów wodospad, a także kino, teatr, jacuzzi, restauracje, salony gier i wiele innych. Armator obiecuje też przestrzeń skierowaną zarówno do dzieci i młodzieży, rodzin, jak i tylko dla dorosłych.

Bicie nowych rekordów

Icon of the Seas powstaje w stoczni Meyer Turku (Finlandia), specjalizującej się w budowie statków oraz promów wycieczkowych. Jego tonaż wynosi 250 800 ton, natomiast długość to 364,8 metrów. Ponadto jest również pierwszym statkiem wycieczkowym klasy Icon posiadających napęd LNG. Docelowo ma pomieścić 7600 pasażerów oraz 2350 członków załogi. Stanie się tym samym największym statkiem wycieczkowym świata, odbierając ten tytuł Wonder of the Seas, mającego 362 metrów długości, pozwalającego zabrać na pokład 6988 pasażerów i 2300 członków załogi, a jego tonaż wynosi 228 199 ton. Należy do amerykańskiego armatora Royal Caribbean International, w którego wyposażeniu znajdują się wycieczkowce od lat bijące rekordy w kategorii największych statków pasażerskich na świecie. Obecnie pięć jednostek należących do marki zajmuje czołowe miejsca na tej liście. Są to kolejno Wonder of the Seas, Symphony of the Seas, Harmony of the Seas, Allure of the Seas i Oasis of the Seas. Icon of the Seas sprawi, że będzie ich na tej liście sześć. Są też jedynymi, których tonaż przekracza 200 000 ton.

Statek będzie brał udział w 1-2 rejsach miesięcznie po Morzu Karaibskim, trwających 7 dni. W ramach czterech ofert będzie zawijał do szeregu portów rozlokowanych nad Oceanem Spokojnym, między innymi Miami (USA), Costa Maya (Meksyk) i Roatan (Honduras).

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.