• <
nauta_2024

Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje

mj

02.01.2022 20:47
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje

Partnerzy portalu

Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje - GospodarkaMorska.pl
fot. Meyer Werft

Niemiecki wycieczkowiec AIDANova, który w piątek wieczorem został objęty w porcie w Lizbonie kwarantanną w związku z ogniskiem zakażenia koronawirusem, zakończył w niedzielę rejs z powodu stwierdzenia nowych infekcji. Statek udawał się na hiszpańską wyspę Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Władze portu w Lizbonie ogłosiły, że zaplanowane na niedzielny wieczór wznowienie podróży wycieczkowca nie dojdzie do skutku, a rejs został oficjalnie zakończony przez niemieckiego armatora, spółkę AIDA Cruises.

W uzasadnieniu decyzji o zakończeniu rejsu wyjaśniono, że podróż dobiegła końca z powodu nowych przypadków zakażeń koronawirusem wśród osób przebywających na statku.

Do niedzielnego wieczora potwierdzono łącznie 64 infekcje. Zakażeni trafili do jednego z lizbońskich hoteli, gdzie odbędą kwarantannę. W sumie na pokładzie niemieckiego wycieczkowca znajdowało się 1300 członków załogi oraz 3000 pasażerów.

Portugalskie służby medyczne podały, że w najbliższych godzinach osoby przebywające na wycieczkowcu, u których test na Covid-19 dał wynik negatywny, zostaną przetransportowane na lotnisko w Lizbonie. Prawdopodobnie jeszcze w niedzielę udadzą się one w drogę powrotną do Niemiec.

Źródło: PAP

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.