• <
KONGSBERG_2023

Epidemia na statku wycieczkowym. 140 pasażerów z objawami zatrucia pokarmowego

kw

05.02.2024 19:59
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Epidemia na statku wycieczkowym. 140 pasażerów z objawami zatrucia pokarmowego

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Odbywający rejs dookoła świata wycieczkowiec Queen Victoria zaliczył wyjątkowo pechowy weekend. Niemal 140 pasażerów zgłosiło problemy zdrowotne. Uruchomione zostały odpowiednie protokoły zdrowia i bezpieczeństwa. 

Informację o epidemii na luksusowym statku pasażerskim jako pierwsze podało CNN, powołujące się na raport Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Według raportu 139 osób na pokładzie – 123 pasażerów i 16 członków załogi – zgłosiło objawy żołądkowo-jelitowe, w tym biegunkę i wymioty. Zakażonych pasażerów odizolowano, a także zaostrzono procedury czystości i dezynfekcji na pokładzie. Przyczyna choroby nie jest znana. 

Na pokładzie znajduje się łącznie 1824 pasażerów i 967 członków załogi. Brytyjskie przedsiębiorstwo żeglugowe Cunard Cruise Line do którego należy wycieczkowiec w swoim oświadczeniu podało, że wszczęte procedury przyniosły szybkie efekty i sytuacja została opanowana. 

Queen Victoria jest w trakcie swojej 107-dniowej podróży dookoła świata, w którą wypłynął z Southampton 11 stycznia. Statek kontynuuje rejs i obecnie kieruje się w stronę San Francisco, do którego ma dotrzeć 6 lutego. 28 kwietnia ma z powrotem zawinąć do Southampton w Anglii i zakończyć swoją podróż. 

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.