• <

Wynik wyszukiwania - "choroba" - Wiadomości

Nietypowe działania ekologów. Planują eksterminację myszy na wyspie Marion za pomocą 550 ton trutki

Ekolodzy planują eksterminację myszy na wyspie Marion, które zagrażają ptakom i równowadze biologicznej wyspy. Ich populacja wzrosła do ponad miliona w związku ze zmianami klimatycznymi, które podniosły temperaturę, poinformował w sobotę portal Sky News.
18.03.2024

Marynarze z okrętu pomagają pingwinom. W tle walka z ptasią grypą

Załoga patrolowca Royal Navy, HMS Protector, brała udział w działaniach na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się ptasiej grypy na kolonię pingwinów. Jednocześnie jednostka prowadziła prace badawcze w rejonie subantarktycznym.
05.02.2024

Urugwaj. Morze wyrzuciło na brzeg 20-tonowego płetwala błękitnego; pierwszy taki przypadek od 100 lat

Na jedną z plaż na południowym zachodzie Urugwaju morze wyrzuciło ważącego około 20 ton płetwala błękitnego - podały w środę władze tego kraju, dodając, że to pierwszy od 100 lat taki przypadek.
28.09.2023

Pomóż Kindze i przeżyj niezapomniany rejs okrętem Marynarki Wojennej

Kinga Rydz, mała wojowniczka cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), potrzebuje pomocy. We wsparcie w zbiórce funduszy na jej kosztowne leczenie włączyła się 3 Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej.
14.05.2023

W wyniku wojny na Ukrainie delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie

Naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Ukrainy mają dowody na to, że delfinom z Morza Czarnego grozi wyginięcie. Powodem jest działalność rosyjskich okrętów wojennych. Wyniki ich badań właśnie zostały opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie Biology Letters. Pierwsze doniesienia o martwych delfinach wyrzuconych przez Morze Czarne na brzeg pojawiły się zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie.
10.04.2023

Korea Południowa wznowi wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżujących z Chin

Władze w Seulu planują wznowić wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżnych z Chin w sobotę po tym, jak wieści z tego kraju wskazały na poprawę sytuacji związanej z COVID-19.
10.02.2023

Doradca mera okupowanego Mariupola: pomoc humanitarną otrzymują nieliczni szczęśliwcy

Najpierw trzeba zapisać się do kolejki po żywność z dwu- lub trzydniowym wyprzedzeniem, ale to nie daje żadnej gwarancji powodzenia; później pomoc humanitarną otrzymują w Mariupolu tylko szczęśliwcy, którzy znajdą się w tej kolejce wśród pierwszych 300 osób - poinformował w środę na Telegramie doradca mera miasta Petro Andriuszczenko.
08.06.2022

Korupcja przyczyną zatonięcia Moskwy! Krążownik był skazany na zagładę, zanim wyszedł w morze

Krążownik Moskwa mógł być skazany na zagładę, zanim wyszedł w morze, by wymusić blokadę ukraińskiego portu w Odessie - taką teorię przedstawiają w poniedziałek australijskie media. Przyczyną mogła być choroba nękająca zarówno państwo rosyjskie, jak i jej siły zbrojne - korupcja, a w tym konkretnym przypadku chodzi o kontrakt na remont okrętu i oficera, który postanowił powierzyć to zadanie mało znanej firmie bez doświadczenia w tego typu pracach - pisze australijski portal news.com.au.
18.04.2022

Około 150 zakażonych pasażerów na pokładzie statku w Genui

Około 150 pasażerów statku wycieczkowego, który wpłynął w poniedziałek do portu w Genui we Włoszech, jest zakażonych koronawirusem - podała agencja Ansa. Większość pasażerów na pokładzie luksusowej jednostki MSC Grandiosa, która przypłynęła z Marsylii, to Włosi.
04.01.2022

Nowelizacja ustawy o pracy na morzu a faktyczne interesy polskich marynarzy

W dniu 19.08.2021 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia z dnia 23 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o pracy na morzu.
24.09.2021

Polboat Yachting Festival, czyli Gdynia stanie się żeglarską stolicą Polski. Na wystawie aż 70 jednostek [PROGRAM]

Polboat Yachting Festival potrwa od 15 do 18 lipca w Marina Yacht Parku w Gdyni. Przez cztery dni będzie można oglądać najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce. Tego wydarzenia nie można przegapić. Co w programie?
08.07.2021

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA

W poprzednich swoich artykułach, tematycznie związanych z morskimi farmami wiatrowymi na polskich obszarach morskich, autorzy zwracali uwagę na fakt, iż inwestycje te obarczone są m.in. pewnymi brakami legislacyjnymi, mogącymi skutecznie opóźnić budowę MFW na polskich obszarach morskich oraz z braku doświadczenia polskich inwestorów w tego rodzaju inwestycjach, pewnymi „chorobami wieku młodzieńczego”.
14.06.2021

Malaria, a praca marynarzy na morzu - aspekty prawne

Jednym z podstawowych celów działalności każdego armatora pozostaje możliwie jak najbardziej efektywne świadczenie wybranych przez siebie usług – włączając w to zapewnienie profesjonalnego oraz wykwalifikowanego personelu na statku. Ochrona zdrowia każdego z marynarzy pozostaje jednym z głównych obowiązków, które spoczywają na barkach armatorów i muszą być bezwzględnie przez nich respektowane, niezależnie od szerokości geograficznej.
22.04.2021

Port Gdańsk jako pierwszy port w Polsce, otrzymał certyfikat PRS

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. dołączył do grona organizacji certyfikowanych w ramach Standardu PRS (Protection-Reliability-Safety). Uzyskany certyfikat stanowi dla firmy, jej klientów i innych stron zainteresowanych, obiektywny dowód na podejmowanie skutecznych działań dla minimalizowania ryzyka wystąpienia zakażeń, w tym ich zapobiegania, a także potwierdza gotowość firmy do reagowania w przypadku stwierdzenia zakażeń lub wystąpienia stanu epidemii.
08.03.2021

Brytyjczycy wyszli z UE i prężnie wchodzą na Ukrainę - będą budować bazy morskie dla ukraińskiej marynarki wojennej w Berdiansku

Od początku tego roku działa brytyjsko-ukraińska strefa wolnego handlu, jednak Wielka Brytania swoją obecność gospodarczą nad Dnieprem zaznaczyła już wcześniej i może być wzorem do naśladowania, pokazującym, jak skutecznie organizować współpracę gospodarczą.
02.03.2021

Poseł Płażyński interweniuje w sprawie martwych ptaków nad Zatoką Pucką

Zwróciłem się do wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera z prośbą o interwencję w sprawie zagrożenia katastrofą ekologiczną nad Zatoką Pucką, związaną z epidemią ptasiej grypy. Dalsze lekceważenie tej sytuacji może pociągnąć za sobą dramatyczne skutki – poinformował w środę poseł PiS Kacper Płażyński.
24.02.2021

"Dziewczyny na fali" - III edycja konferencji poświęconej kobietom w branży morskiej

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku serdecznie zapraszają na trzecią edycję konferencji "Dziewczyny na fali". Spotkanie odbędzie się 8 marca 2021 r. Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z sytuacją pandemiczną, wydarzenie odbędzie się w formule online.
23.02.2021

Odszkodowania marynarskie: prawne ABC po wypadku na statku

Doznanie przez marynarza wypadku w trakcie wykonywania obowiązków pracowniczych może rodzić po jego stronie roszczenie o wypłatę przez armatora/pracodawcę stosownego odszkodowania. W większości przypadków będzie to uzależnione od charakteru urazu lub ewentualnych zaniedbań podmiotu zatrudniającego. Marynarz taki powinien jednak uważać, aby w toku dochodzenia roszczeń odszkodowawczych nie popełnić błędów, które pozbawią go również innych przysługujących mu świadczeń. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?
19.02.2021

Po co sprawdzać certyfikat przed zakupem ryby?

Białe ryby to jedne z najpopularniejszych ryb wśród polskich konsumentów. Wybierając dorsza, mintaja, mirunę, morszczuka czy halibuta warto sprawdzić także czy posiadają one niebieski certyfikat MSC, dzięki czemu nasz wybór przysłuży się zachowaniu zdrowych ekosystemów morskich.
12.02.2021

Ryby zdrowe, ale... z niektórymi nie przesadzaj. Winne skażenie środowiska

Generalnie, owoce morza i ryby są zgodnie zalecane przez lekarzy i dietetyków jako ważny element zdrowej diety, głównie ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3. Jednocześnie, w związku z coraz większym skażeniem środowiska, eksperci ostrzegają przed nadmiernym spożyciem niektórych gatunków. Dowiedz się, których konkretnie.
03.02.2021

Technologia bakteriofagowa wkracza do sektora akwakultury

Proteon Pharmaceuticals, polska firma biotechnologiczna i lider technologii bakteriofagowej w dodatkach paszowych dla zwierząt hodowlanych i akwakultury ogłosiła nawiązanie strategicznego partnerstwa z firmą Skretting. Celem współpracy jest dostarczanie rozwiązań pozwalających sprostać wyzwaniom zdrowotnym w branży akwakultury. Wykorzystując technologię bakteriofagową opracowaną przez Proteon, firmy będą wspólnie tworzyć produkty wspierające hodowców ryb i krewetek w ramach holistycznej strategii zdrowotnej.
27.01.2021

W tym roku ożywienie gospodarcze w Polsce będzie napędzał eksport i konsumpcja

2021 r. będzie czasem odbudowy głównych gospodarek po pandemii; ożywienie gospodarcze w Polsce ma być napędzane przez eksport i konsumpcję – wynika z najnowszego raportu, przygotowanego przez ekonomistów Banku Pekao. Jak dodano, aby ten scenariusz się spełnił, konieczne są m.in. masowe szczepienia.
19.01.2021

Jak rozpoznać koralowce, którym szkodzi ciepło?

Nowy sposób identyfikacji koralowców, którym szkodzi nadmiar ciepła, opracowali naukowcy m.in. z amerykańskiego Uniwersytetu Rutgersa. Narzędzie jest pomocne w ochronie gatunków w oceanach.
11.01.2021

Choroba związana ze zmianami klimatu wyniszcza delfiny

Coraz częstsze ulewy powodują, że przybrzeżne wody morskie tracą zasolenie. To powoduje groźne zmiany w skórze delfinów, które mogą pokrywać nawet większość ich ciał.
28.12.2020

Coraz trudniej o żywego karpia, ale i mniej chętnych

W tym roku trudniej będzie kupić żywego karpia, niemal wszystkie sieci handlowe wycofały się ze sprzedaży żywych ryb - powiedział prezes Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" Zbigniew Szczepański.
20.12.2020

Odpowiedź na ryzyko zagrożeń epidemicznych - Standard PRS

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w wyniku prac zespołu auditorów i ekspertów Pionu Certyfikacji opracowany został nowy, własny standard naszej jednostki certyfikującej pod nazwą: Protection-Reliability-Safety (PRS), czyli Ochrona-Niezawodność-Bezpieczeństwo.
07.12.2020

ONZ: walka z kryzysem klimatycznym głównym priorytetem XXI wieku

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wygłosił dzisiaj na nowojorskim Uniwersytecie Columbia „orędzie o stanie planety”, przedstawiając ponury obraz sytuacji na naszym globie. Za główny priorytet XXI wieku uznał walkę z kryzysem klimatycznym.
02.12.2020

500 rybaków w Senegalu zaraziło się tajemniczą chorobą skóry

Ponad 500 rybaków w Senegalu zaraziło się tajemniczą chorobą skóry po powrocie z morza - poinformowała dziś lokalna służba zdrowia. Mężczyźni, którzy pochodzą z kilku rybackich wiosek położonych wokół stolicy Dakaru, zostali poddani kwarantannie.
19.11.2020

Celny impuls fiskalny kluczem do przygotowania gospodarki na drugą falę pandemii

Wśród prelegentów otwierających X Europejski Kongres Finansowy dominowało przekonanie, że polska gospodarka jest dobrze przygotowana na nadejście drugiej fali pandemii koronawirusa. Jednocześnie przekonywano o stymulującej rozwój gospodarczy roli polityki fiskalnej, szczególnie w sferze inwestycji publicznych.
13.10.2020

Puchar Polski Klasy 505 w Pucku za nami

W dniach 5-6 września, odbyła się trzecia impreza z cyklu Pucharu Polski klasy 505. Tym razem regaty odbyły się na akwenie zatoki Puckiej, która jest bardzo dobrze znana wszystkim żeglarzom.
07.09.2020

Jak poradzić sobie z chorobą morską?

Choroba morska to nic innego jak odmiana kinetozy, na lądzie znana jako choroba lokomocyjna. Niestety, ludzie na nią cierpiący twierdzą, iż jej objawy są znacznie bardziej intensywne niż w lądowych środkach lokomocji. Objawy mogą być różne - od zawrotów głowy, przez nudności, aż po odczucie wirowania lub braku równowagi, suchość w ustach lub ślinotok i nadmierne poty. Czy możemy złagodzić cierpienia spowodowane wrażliwością odpowiedzialnego za zmysł równowagi błędnika? Okazuje się, że tak.
31.08.2020

Ryby są na wymarciu!

Od 1970 r. populacja wędrownych ryb słodkowodnych spadła na świecie średnio o 76%, w tym w Europie aż o 93%! Są to wyniki pierwszej w historii globalnej oceny stanu ich populacji. Ten drastyczny spadek jest bezpośrednim skutkiem zniszczenia swobodnie płynących rzek, min. z powodu budowy zapór.
05.08.2020

Zmiana klimatu wpłynie na zdrowie przyszłych pokoleń

Dziecko, które urodziło się dzisiaj, może za swojego życia stać się świadkiem wzrostu średniej globalnej temperatury o kilka stopni. Drastycznie zmieni to warunki panujące na Ziemi. Już teraz – na planecie cieplejszej o 1 stopień – wiele czynników pogarsza stan zdrowia ludzi. Raport Lancet Countdown wskazuje, że problemy te będą się nasilać, odbijając się na zdrowiu i dobrostanie naszych dzieci.
04.08.2020

WWF: Lekarstwo gorsze niż choroba, czyli dlaczego zbiorniki zaporowe nie są dobrym narzędziem w walce z suszą [wideo]

Budowa zbiorników zaporowych na rzekach jest coraz częściej podawanym rozwiązaniem w ramach walki z suszą. Jest to jednak podejście błędne, gdyż woda w nich gromadzona nie może być skutecznie wykorzystana np. do celów rolniczych. Paradoksalnie, zbiorniki zaporowe powodują lokalnie susze. Wbrew głoszonej opinii, nie sprawdzają się również w przypadku powodzi.
06.07.2020

Katastrofalne w skutkach przypadki chorobowe u ssaków morskich spowodowane głównie przez wirusy

Gdy pandemia COVID-19 rozprzestrzenia się na całym świecie, ludzie zaczynają naprawdę rozumieć, w jaki sposób choroby zakaźne mogą dewastować życie. Ale ogniska choroby nie ograniczają się tylko do ludzi lub życia na lądzie.
19.06.2020

WWF ostrzega: warunki sprzyjają kolejnym pandemiom

Nowy raport Fundacji WWF ̶ „COVID 19: pilne wezwanie do ochrony ludzi i przyrody" wskazuje kluczowe czynniki środowiskowe powodujące rozprzestrzenianie się groźnych patogenów. To głównie handel i konsumpcja gatunków dzikich zwierząt wysokiego ryzyka. Jednak równie ważne są zmiany sposobu użytkowania gruntów prowadzące do wylesiania, zwłaszcza w wyniku rozwoju rolnictwa i niezrównoważonej intensyfikacji produkcji żywności. Pora na zmiany.
18.06.2020

16 lat w Unii. Jak obecność w Unii Europejskiej zmieniła Pomorze?

Członkostwo we Wspólnocie Europejskiej to dla Pomorza przede wszystkim korzyści z uczestnictwa we wspólnym rynku, który umożliwia swobodny przepływ ludzi, towarów, usług i kapitału w granicach Unii. To także możliwość korzystania ze środków unijnych. Pomorskie pozyskało do tej pory ponad 46 mld zł, dzięki którym zrealizowanych zostało przeszło 36 tysięcy projektów.
18.06.2020

Od miesiąca rośnie liczba aktywnych firm - wynika z danych CEIDG

Z danych Centralnej Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej wynika, że od miesiąca rośnie liczba aktywnych firm - informuje we Ministerstwo Rozwoju. Według wicepremier Jadwigi Emilewicz to dobry prognostyk na kolejne tygodnie, polska gospodarka wraca na tory rozwoju.
13.05.2020

List otwarty w sprawie bezpieczeństwa marynarzy na statkach w związku z pandemią Covid-19

Z uwagi na liczne niepokojące sygnały, które od kilku tygodni napływają do Kancelarii od marynarzy i ich rodzin, w związku z niewystarczającymi środkami zabezpieczającymi marynarzy przed zakażeniem Covid-19 na wielu statkach, wystosowaliśmy list otwarty, który został przesłany do następujących organizacji:
22.04.2020

Kosiniak-Kamysz: wzywam rząd do nakreślenia prawdziwej mapy drogowej odmrożenia gospodarki

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał w piątek rząd do nakreślenia "prawdziwej mapy drogowej odmrożenia gospodarki". Według niego, przedstawione w czwartek przez premiera i ministra zdrowia etapy łagodzenia restrykcji nie mają nic wspólnego z taką mapą.
17.04.2020

KE rysuje ścieżkę stopniowego wyjścia z ograniczeń, ale na razie bez otwarcia granic

Komisja Europejska przedstawiła w środę strategię wyjścia z ograniczeń wprowadzonych w związku pandemią koronawirusa, w której wskazuje na warunki, jakie powinny być spełnione, by znosić restrykcje. Na razie nie zanosi się na otwarcie granic wewnątrz UE.
15.04.2020

Gowin: odmrażanie gospodarki powinno odbywać się stopniowo

Nie możemy dalej zwlekać z uruchamianiem poszczególnych branż gospodarki; odmrażanie powinno odbywać się stopniowo, począwszy od branż, które generują stosunkowo niewielkie ryzyko wzrostu zachorowań - ocenił w środę b. wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin.
15.04.2020

Trwa dramat kapitana Lasoty. Koronawirus może zagrażać jego życiu

Mija ósmy miesiąc odkąd kapitan Andrzej Lasota przebywa w meksykańskim areszcie. Zdesperowani bliscy polskiego kapitana wysłali właśnie do Kancelarii Prezydenta RP kolejny list z prośbą o interwencję. Jak piszą: "To ostatni moment na zdecydowaną reakcję polskich władz, potem może być już za późno". Ponadto, bliscy Lasoty wskazują, że w razie dotarcia epidemii koronawirusa do więzienia - kapitan może nie przeżyć ewentualnej infekcji ponieważ zmaga się z licznymi chorobami układu krążenia.
07.04.2020

Gowin: przedłużanie obecnej fazy walki z epidemią może być bardziej niebezpieczne niż ona sama

Im szybciej zaczniemy odmrażać gospodarkę, tym lepiej, bo przedłużanie obecnej fazy walki z epidemią może spowodować, że lekarstwo będzie bardziej niebezpieczne niż choroba - powiedział we wtorek w programie Tłit.wp ustępujący wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.
07.04.2020

Realizacja umów stoczniowych w czasie epidemii - aktualizacja

Planowanie procesów biznesowych i zarządzenie ryzykiem w branży gospodarki morskiej to z dnia na dzień coraz większe wyzwanie. Zagadnień związanych z bieżącą oceną sytuacji jest cała masa. Zwłaszcza z uwagi na pogłębiający się niepokój i stan niepewności, a także – nie oszukujmy się – dość symboliczną pomoc państwa i brak sensownego systemu wsparcia finansowego.
06.04.2020

5 marynarzy na pokładzie statku Maerska z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

Kilku członków załogi na pokładzie kontenerowca Maersk w Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.
30.03.2020

Skutek uboczny koronawirusa - spadek emisji CO2

Co łączy Polskę i Chiny? Wyzwania zdrowotne! I nie chodzi jedynie o koronawirusa, ale o wyzwania związane z chorobami spowodowanymi nadmiernymi emisjami CO2. Paradoksalnie obecnie jedno zagrożenie redukuje drugie, na co wskazują dane agencji Bloomberg. Jednak nawet gdyby koronawirus spowodował w Polsce spadki emisji CO2 proporcjonalne do tych w Chinach, to wciąż byłoby za mało, by sprostać ogłoszonemu przez Komisję Europejską projektowi nowego Prawa Klimatycznego. Zakłada ono podniesienie i tak wyśrubowanych celów redukcji emisji
25.03.2020

Koronawirus w przedsiębiorstwie – przydatne uwagi

Administracja rządowa wprowadziła właśnie na terenie RP stan zagrożenia epidemiologicznego. Wirus COVID-19, zwany potocznie koronawirusem, zatacza coraz szersze kręgi. Szczególnie uzasadnione obawy muszą wywoływać skutki epidemii dla polskiej gospodarki, a w szczególności – dla sytuacji polskich przedsiębiorstw.
13.03.2020

Stawki frachtowe tankowców spadły o ponad 80 procent z powodu epidemii koronawirusa

Stawki tankowców spadły o ponad 80 procent, gdyż epidemia koronawirusa hamuje rozwój głównych gospodarek, kosztując sektor setki milionów dolarów.
26.02.2020

Cztery przypadki koronawirusa wśród Brytyjczyków ewakuowanych z Diamond Princess

Cztery nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w niedzielę wśród osób ewakuowanych do Wielkiej Brytanii z zacumowanego w Jokohamie statku wycieczkowego Diamond Princess - podały brytyjskie służby medyczne.
23.02.2020

Do Rosji wróciło ośmiu pasażerów Diamond Princess

Do Rosji wróciło ośmiu pasażerów zacumowanego w Japonii wycieczkowca Diamond Princess - poinformowała w niedzielę wicepremier Tatiana Golikowa. Osoby te przejdą teraz 14-dniową kwarantannę w Kazaniu, głównym mieście Republiki Tatarstanu.
23.02.2020

Koronawirus, czyli bolączka dla globalnego łańcucha dostaw (analiza)

Pod koniec stycznia 2020 roku świat obiegła informacja o wybuchu epidemii nieznanego dotąd wirusa nazwanego SARS-CoV-2. Śmiertelna choroba, obecnie znana jako COVID-19 swoimi objawami przypomina grypę, atakując przede wszystkim płuca. Przejawia się gorączką, kaszlem, spłyconym oddechem i trudnościami w oddychaniu. Za epicentrum wirusa uznaje się 11-milionowe miasto Wuhan w prowincji Hubei - ogromne krajowego centrum przemysłowe, realizujące globalne zamówienia dla największych firm z branży automotove i elektronicznej. Pos
13.02.2020

Koronawirus wpłynie na łańcuch dostaw w USA

Szef Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Larry Kudlow oświadczył we wtorek, że epidemia koronawirusa z Wuhan "nie jest katastrofą", ale wpłynie na łańcuch dostaw do USA. Z Wuhan pochodzą m.in. części dla przemysłu motoryzacyjnego w Stanach Zjednoczonych.
04.02.2020

Pasażerowie opuścili prom Costa Smeralda. Nie wykryto koronawirusa

BBC News informuje, że sześć tysięcy pasażerów otrzymało zezwolenie na opuszczenie statku Costa Esmeralda.. Służby medyczne nakazały wczoraj pozostać gościom na pokładzie do momentu przebadania 54-letniej obywatelki Chin nakazały.
31.01.2020

Robotyzacja motorem konkurencyjności firmy. Polski przemysł dopiero zaczyna dostrzegać korzyści ekonomiczne

Poziom wiedzy o korzyściach związanych z robotyzacją produkcji jest nadal niski wśród przedsiębiorców - wynika z badania ankietowego przeprowadzonego wśród polskich przedsiębiorstw przemysłowych przez Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych (IPAG). Tymczasem to właśnie roboty mogą stać się siłą napędową firmy w rywalizacji z konkurencją.
13.11.2019

Nowy Jork rusza z projektem olbrzymich morskich farm wiatrowych

Gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo ogłosił, że Urząd Badań i Rozwoju Energetyki stanu Nowy Jork (NYSERDA) sfinalizował umowy z Equinor Wind US LLC w sprawie farmy wiatrowej Empire Wind o mocy 816 MW i Sunrise Wind LLC w sprawie farmy wiatrowej Sunrise Wind o mocy 880 MW.
24.10.2019

Morsy już w wodzie!

Myśl o kąpieli w morzu odłożyłeś/odłożyłaś już do przyszłego lata? Oni dopiero zaczynają, a nawet twierdzą, że woda jest wciąż… zbyt ciepła. Gdyńskie morsy w sobotę oficjalnie zainaugurowały sezon kąpielowy i zarażają pozytywnym myśleniem!
05.10.2019

Klasa 505: Finał Pucharu Polski klasy 505

Na jeziorze Dąbie w Szczecinie zostały rozegrane ostatnie regaty zaliczane do Pucharu Polski Klasy 505 w 2019 roku. W imprezie wzięło udział 16 załóg z całej Polski, a organizatorem regat było Centrum Żeglarskie Szczecin.
04.10.2019

Żaglowiec Fryderyk Chopin wyjdzie w morze w OnkoRejs; start w piątek w Portugalii

Na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin w specjalny OnkoRejs wyruszy w piątek grupa osób, wśród których są pacjenci onkologiczni. Celem przedsięwzięcia jest łamanie stereotypów na temat choroby nowotworowej i przekonywanie do badań profilaktycznych.
27.09.2019

Mistrzowie Polski klasy 505 wyłonieni w Dziwnowie

Mamy nowych Mistrzów Polski! Jakub Pawluk i Marcin Józefowski podczas Otwartych Mistrzostw Polski Klasy 505 w Dziwnowie zdobyli złoty medal. Dla Kuby Pawluka to siódmy mistrzowski tytuł w tej klasie.
11.09.2019

Puchar Polski 505 w Pucku czyli regaty pełne niespodzianek

W ubiegły weekend na zatoce w Pucku odbyły się kolejne regaty Pucharu Polski w klasie 505, w których wystartowało 18 załóg. Rozegrano 7 wyścigów przy doskonałych warunkach pogodowych.
01.08.2019

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.
18.07.2019

Zmienny wiatr dla żeglarzy podczas pierwszych 4 dni regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019

Zakończył się pierwszy etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk. Od soboty codziennie poznajemy kolejnych zwycięzców. Za nami pełnomorski wyścig Pantaenius B8, zakończyły się regaty klas 505, Delphia 24, Micro, O'pen Skiff, Hobie CAT 14 i 16, Europa i L’Eqiupe. Jednak przed nami jeszcze wiele wyścigów i wiele emocji, których gdańskie regaty będą nam dostarczały aż do 7 lipca.
03.07.2019

OnkoRejs w Gdyni

Niestraszny im pot, odciski i zmęczenie. Idą wzdłuż granic Polski, aby udowodnić, że nawet z chorobą onkologiczną można pokonywać własne słabości i ograniczenia. Już po raz czwarty Fundacja Onkorejs organizuje ogólnopolską akcję „Onkorejs Granicami Polski”. 28 czerwca zawitają do Gdyni.
28.06.2019

OnkoRejs Granicami Polski. Czwarty marsz dla osób chorych na raka

W sumie 14 tras po prawie 100 km każda, w tym dwie specjalne zachęcające do diagnostyki raka szyjki macicy i jelita grubego – tak zapowiada się tegoroczna edycja OnkoRejsu Granicami Polski. Marsz rozpocznie się 23 czerwca 2019 r. i potrwa 7 dni. Maszerować może każdy – chory, wyleczony lub osoba wspierająca.
22.06.2019

USA/Duda: Chcemy być silnym hubem dostaw gazu do Europy

Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie gazu ziemnego do Europy, przede wszystkim do Europy Środkowej - oświadczył prezydent Andrzej Duda, który w piątek odwiedzi terminal LNG Sabine Pass w Zatoce Meksykańskiej.
15.06.2019

Raport rady europejskich uczonych: Przez zmiany klimatu zagrożenia dla zdrowia wzrosną

Przewiduje się, że przez zmiany klimatu zagrożenia dla zdrowia ludzi wzrosną. Rozwiązania są w zasięgu ręki, ale ich wdrożenie wymaga woli politycznej - wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu rady EASAC skupiającej uczonych z 27 europejskich akademii nauk.
04.06.2019

Fundacje zbudują żaglowiec dla osób chorych i z niepełnosprawnościami

Budowę żaglowca dla osób chorych i z niepełnosprawnościami zainicjowały fundacje, które organizują rejsy pełnomorskie dla osób onkologicznych i niewidomych. Koncepcję realizacji projektu przedstawią 3 czerwca podczas konferencji w Sejmie.
31.05.2019

Pierwszy na świecie niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik

Japończyk Mitsuhiro Iwamoto został w sobotę pierwszym niewidomym, który przepłynął Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów - poinformowała japońska prasa.
20.04.2019

Kontener pełen nadziei

DB Schenker wspiera logistycznie ekspedycję zainicjowaną przez Jaguar Land Rover, która ma pomóc w walce z malarią. Choroba ta co roku zabija około 400 000 osób, głównie w Afryce Subsaharyjskiej.
08.04.2019

Dochodzenie marynarskich odszkodowań we współczesnych realiach branży morskiej

Pomimo gwałtownego rozwoju technologicznego obserwowanego na przestrzeni co najmniej dwóch ostatnich dekad, również w szeroko rozumianej branży morskiej oraz szeregu działań prawodawczych podejmowanych zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, wykonywanie pracy na morzu nadal wiąże się z wysokim ryzykiem urazu ciała, bądź doznaniem innego rodzaju uszczerbku na zdrowiu.
18.03.2019

KAS udaremniła przemyt tabletek z pławikonika japońskiego

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia udaremnili przemyt 1,5 tys. kapsułek zawierających wyciąg z chronionego pławikonika japońskiego (konika morskiego) – poinformowała PAP w środę rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej Edyta Chabowska.
20.02.2019

Merkel w Tokio: Niemcy i Japonia będą dążyły do reformy WTO

W obliczu zagrożeń dla globalnego handlu Berlin i Tokio zamierzają wspólnie dążyć do reformy Światowej Organizacji Handlu (WTO) - zapowiedziała Angela Merkel we wtorek w drugim dniu wizyty w Japonii. Kanclerz Niemiec została przyjęta przez cesarza Akihito.
05.02.2019

Dania: Parlament za umieszczeniem zagranicznych przestępców na małej wyspie

Duński parlament zatwierdził w ramach przyjętego w czwartek budżetu na 2019 rok środki na realizację planu zbudowania na niewielkiej wysepce Lindholm ośrodka dla imigrantów, którzy popełnili przestępstwa.
20.12.2018

Rejs Niepodległości: Zwrotnik Raka na Oceanie (znowu) Spokojnym

Publikujemy kolejną relację z pokładu Daru Młodzieży. Pozycja jednostki: 24°25'10"N, 125°37'07"E; prędkość: 8,4 węzła; 168 dzień podróży, przebyta trasa 19 445 Mm.
05.11.2018

Ludzie na całym świecie zjadają mnóstwo plastiku, nie wiedząc o tym

Mikroplastik można znaleźć w stolcu ludzi z całego świata – poinformowali naukowcy podczas 26 Europejskiego Tygodnia Gastroentrologicznego (UEG) w Wiedniu. Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza, solą morską, a nawet piwem, miodem i wodą butelkowaną.
23.10.2018

UE porozumiała się ws. czynników rakotwórczych – przepisy dla 20 mln pracowników

Negocjatorzy z państw członkowskich UE i PE osiągnęli w czwartek porozumienie w sprawie przepisów, których celem jest wzmocnienie ochrony pracowników przed rakotwórczymi chemikaliami. Nowe regulacje będą miały znaczenie dla 20 mln osób w UE.
11.10.2018

Kaczyński: wbicie łopaty pod przekop Mierzei Wiślanej jeszcze w trakcie kampanii wyborczej

Jestem przekonany, że pierwsza łopata pod przekop Mierzei Wiślanej zostanie wbita w trakcie tej kampanii wyborczej - zapowiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że inwestycja jest ważna ekonomicznie, ale jest także demonstracją polskiej suwerenności.
24.09.2018

Łapią wiatr w żagle! – rejs osób dotkniętych chorobą nowotworową

19 kobiet, głównie z Trójmiasta dotkniętych chorobą nowotworową wypłynie żaglowcem „Generał Zaruski” w dwudniowy rejs po Zatoce Gdańskiej pod hasłem Wiatr w żagle! Rejs już po raz drugi organizują uczestniczki gdańskiej filii Akademii Walki z Rakiem. Żaglowiec wypłynie w czwartek, 20 września z mariny na Ołowiance w Gdańsku o godzinie 10, powróci dzień później.
18.09.2018

Przez Bałtyk po życie – finisz OnkoRejsu w Gdyni

Wygrali z rakiem lub wciąż walczą z chorobą, ale chcą przełamywać stereotypy. Dlatego wypłynęli w OnkoRejs po Bałtyku. 25 kobiet i 3 mężczyzn na tydzień stali się częścią załogi „Zawiszy Czarnego” i przeżyli morską przygodę po to, żeby udowodnić, że choroba nie jest granicą życia. Wyruszyli 12 sierpnia ze Świnoujścia i odwiedzili Kopenhagę, Ystad i Bornholm. W niedzielę, 19 sierpnia, zakończyli swój rejs i przybili do Gdyni.
19.08.2018

Finisz OnkoRejsu w Gdyni

Do Nabrzeża Prezydenta w Gdyni w niedzielę 19 sierpnia o godz. 10:00 dotrze OnkoRejs. 28 osób onkologicznych pokonało na s/y Zawiszy Czarnym trasę: Świnoujście – Kopenhaga – Ystad – Bornholm – Gdynia. We wszystkich portach załogantów witało wiele osób, a w Kopenhadze powitali ich Ambasador i Konsul Rzeczpospolitej Polski.
17.08.2018

Przez Bałtyk po życie. Kolejny OnkoRejs wyrusza ze Świnoujścia już w niedzielę

28 śmiałków przez siedem dni na żaglowcu Zawisza Czarny przepłynie Bałtyk. Wyruszą z Wybrzeża Władysława IV w Świnoujściu. Dopłyną do Kopenhagi, aby powrócić do Gdyni w niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. W rejsie weźmie udział m.in. fotoreporter Maciej Kosycarz, który chorował na raka nerki.
09.08.2018

Horyzont II - Arktyczna podróż

Była to 41 podróż statku na wody Spitsbergenu - równocześnie 41. Wyprawa Polarna Instytutu Geofizyki PAN – „Spitsbergen - Hornsund 2018/2019” pod kierownictwem dr. hab.Piotra Zagórskiego.
24.07.2018

Rzecznik MŚP dla PAP: Więcej podatku ryczałtowego i uproszczeń prawa pracy dla małych i średnich firm

Będę wnosił o rozszerzenie możliwości stosowania podatku ryczałtowego przez MŚP oraz o uproszczenie dla tej grupy firm przepisów prawa pracy - mówi PAP Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP. Dodaje, że siedzibą jego urzędu będzie Warszawa.
18.07.2018

Randstad: Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia; 88 proc. badanych ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. Z kolei 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas – wynika z najnowszego sondażu firmy Randstad.
18.07.2018

Dar Młodzieży - 30 dni minęło!

18 czerwca minęło trzydzieści dni od uroczystej inauguracji Rejsu Niepodległości. Opuszczając w piątek 15 czerwca Szczecin "Dar Młodzieży" ostatecznie pożegnał się z Polską. Odwiedził podczas tego swoistego preludium wielkiej wokółziemskiej podróży Tallin i Kopenhagę, następnie krótki skok do norweskiego Stavanger i powrót na Bałtyk - gdzie w Szczecinie uczestniczył w obchodach Światowych Dni Morza IMO.
22.06.2018

Kaszlał i zarażał inne zwierzęta. Ten morski gad to najstarszy przypadek zdiagnozowanej gruźlicy

Przypadek prehistorycznego gada ze śladami gruźlicy to przykład pradawnej historii naturalnej groźnych chorób zakaźnych i dowód na to, że takie schorzenia nie są wymysłem dzisiejszych społeczeństw - mówili w środę polscy współodkrywcy odkrycia dot. najstarszego przypadku gruźlicy.
06.06.2018

KRD: długi Polaków w średnim wieku wynoszą 28,5 mld zł

Trzykrotnie wzrosła w ciągu 4 lat wielkość długów Polaków w średnim wieku. Osoby pomiędzy 36 a 59 rokiem życia mają do oddania 28,5 mld zł - wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Przyczyną zadłużenia jest m.in. kupowanie na kredyt kosztowych rzeczy.
23.04.2018

Danio pręgowany – mała rybka, która pomaga poznać ludzkie choroby

Niepozorna rybka - danio pręgowany - z powodzeniem może zastępować w eksperymentach myszy czy szczury. Aktualnie pomaga m.in. poznać genetyczne podłoża skoliozy czy mechanizmy uzależnienia od narkotyków - mówili eksperci podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.
27.03.2018

W 2018 stawiamy na Odrę

Odra to potencjał transportowy i gospodarczy, na którym może korzystać pięć nadodrzańskich regionów. Co do tego zgodni byli uczestnicy konferencji inaugurującej Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, z udziałem marszałków, samorządowców i przedstawicieli administracji państwowej. - Jesteśmy i będziemy ambasadorami Odry - powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak, która jest członkiem Komitetu Honorowego Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018.
13.02.2018

Śmiertelna choroba nie była w stanie pokonać jej pasji! (wideo)

To historia o wielkości marzeń. Pewna Australijka dowiedziała się, że jest chora na nieuleczalną formę nowotworu. Postanowiła jednak wykorzystać swój czas na to, co kocha najbardziej - nurkowanie na rafach koralowych, poznawanie życia oceanu i walkę o lepsze wodne środowisko.
12.02.2018

Trzydniowy koszmar na wycieczkowcu. Choroba morska, zalane i zdemolowane pokłady to tylko niektóre „atrakcje” (wideo)

Chwile grozy przeżyli pasażerowie wycieczkowca Norwegian Brekaway. Luksusowy statek pasażerski, który wypłynął w noworoczny rejs z Bahamów do Nowego Jorku, wpadł w tzw. „bombowy cyklon”, który uderzył we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. No i się zaczęło…
12.01.2018

Katharsis II na Oceanie Południowym. To był trudny rok. Jaki będzie ten? (wideo)

Mam za sobą trudny rok. Rok walki z ciężką chorobą. Rok, w którym wiele przeżyłam, ale także zrozumiałam i nauczyłam się. Rok, w którym w jakiś sposób dojrzałam i zrozumiałam lepiej siebie. Rok, który pokazał mi, jak bardzo mogę liczyć na moich najbliższych, na przyjaciół i moją żeglarską rodzinę, załogę Katharsis II. Rok, w czasie którego wiele dowiedziałam się o raku, co ta choroba tak naprawdę oznacza, jak zmienia codzienny świat, ale także, że jest wyleczalna i nie oznacza końca normalnego życia.
01.01.2018

Ważne wydarzenia gospodarcze w 2017 roku

Rok 2017 obfitował w ważne wydarzenia gospodarcze. Spektakularne efekty przyniosły zmiany w organizacji służb skarbowych, które doprowadziły do znaczącego wzrostu dochodów podatkowych. Rok upłynął też pod znakiem sporów z Komisją Europejską o wycinkę w Puszczy Białowieskiej.
31.12.2017

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego

We wtorek o godz. 23.40. Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 243 posłów, przeciw było 192, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość ustawowa wynosiła 231.
13.12.2017

Morawiecki zapowiedział wielką modernizację Polski

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił we wtorek w Sejmie expose, w którym przedstawił m.in. program gospodarczy swojego rządu. Obiecał realizację ambitnego planu - wielkiej modernizacji Polski. Zapowiedział pomoc firmom, by stały się globalnymi championami.
13.12.2017

Koalicja pod wodzą Saudyjczyków otworzy port i lotnisko w Jemenie

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej, która nałożyła blokadę na połączenia z Jemenem, otworzy w czwartek port w Al-Hudajdzie i lotnisko w stolicy kraju, Sanie - poinformowała w środę saudyjska agencja SPA. O dostęp dla pomocy humanitarnej apelowała RB ONZ.
23.11.2017

Zamówienia publiczne - ugody administracyjne na nowych zasadach

Z dniem 1 czerwca 2017 r. weszła w życie Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności poprzez zawieranie ugód administracyjnych. Ustawa została ogłoszona dnia 12 maja 2017 r. w Dzienniku Ustaw z 2017 r. pod pozycją nr 933. Ustawa wprowadza m.in. nowelizację ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
13.09.2017

Piotr Tarnacki wraca na tron w klasie Micro

Zakończyły się Auto Bruno Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Micro rozegrane w Szczecinie na jeziorze Dąbie z bazą w Centrum Żeglarskim. Mistrzem Polski, wygrywając 12 z 13 wyścigów została załoga Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Mąkała na jachcie POL77 STAWO-ROCA. Kolejne miejsca zajęły załogi POL101 – Tomasz Brzozowski, Paweł Choroba i Ewa Bartosiewicz oraz POL333: Daniel Dołęga, Joanna Mariańska i Krzysztof Mariański. Załoga POL333 dodatkowo wygrała w kategorii Racer, a w kategorii Cruiser triumfowała zało
31.07.2017

Pierwszy miesiąc kładki na Ołowiankę: jest dobrze, będzie jeszcze lepiej

Minął miesiąc od uroczystego otwarcia mostu, który połączył Stare Miasto z wyspą Ołowianka. Każdego dnia korzystają z niego tysiące pieszych, a urzędnicy miejscy przyglądają się i analizują jego funkcjonowanie. Wiadomo, że niektóre elementy, w tym harmonogram otwarć obiektu, wymagają poprawki. - Ten pierwszy miesiąc był okresem "docierania się" – ocenia prezes Żeglugi Gdańskiej, Jerzy Latała.
17.07.2017

Chcemy żyć, nie trwać– walczące z rakiem popłynęły w rejs

Dwadzieścia kobiet zmagających się z chorobą nowotworową w poniedziałek 19 czerwca wypłynęło w rejs na pokładzie gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”. Rozmawiamy z „kapitankami” wyprawy: Anną Kazimierczak i Violettą Wensierską, które chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby osób wracających do codzienności po chorobie nowotworowej i proszą o pomoc w realizacji swoich planów w tym zakresie.
20.06.2017

Trzy dni w dryfującej tratwie

W dniach 16-19 sierpnia ORP Grom zabezpieczał szkolenie z długotrwałego przebywania w tratwie ratunkowej, którego uczestnikami było 4 instruktorów SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape) z Wojskowego Ośrodka Szkolenia Kondycyjnego w Zakopanem.
22.08.2016

Epidemia grzybicza wśród łososi

Rybacy z Półwyspu Kolskiego w Rosji twierdzą, że w okolicznych rzekach doszło do zakażenia grzybiczego saprolegniozą. Zainfekowane łososie zdychają. - Być może mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną – alarmują lokalni eksperci.
11.08.2015

Hiszpański tankowiec objęty kwarantanną. Niezidentyfikowana choroba zabiła już jedną osobę

Hiszpańskie władze umieściły tankowiec Granato wraz z załogą pod kwarantanną po tym, jak jeden z osób zmarła w wyniku choroby zakaźnej. Jednostka zacumowana jest obecnie w porcie El Ferrol w hiszpańskiej La Coruni.
03.08.2015

Jacht Stary zwodowany

11 kwietnia na przystani Jachtklubu AZS w Szczecinie został zwodowany jacht Stary, którym szczecińska młodzież popłynie, pod patronatem Prezydenta Szczecina, do Narwiku i na Spitsbergen.
13.04.2015

Europejski Fundusz Morski i Rybacki zatwierdzony

W środę 16 kwietnia na posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyło się głosowanie zatwierdzające Europejski Fundusz Morski i Rybacki na lata 2014-2020. Fundusz niezwykle ważny, stawiający sobie za cel promowanie konkurencyjnego, zrównoważonego środowiskowo, opłacalnego ekonomicznie i społecznie odpowiedzialnego rybołówstwa i akwakultury, służący też osiągnięciu celów zreformowanej Wspólnej Polityki Rybackiej i Zintegrowanej Polityki Morskiej. Całkowity budżet nowego funduszu ma wynieść około 6,4 mld
17.04.2014

Pożegnianie Daru Młodzieży - ponad 90 kardiologów wypłynęło w „Rejs dla Serca”(wideo)

Ponad 90 kardiologów i kardiochirurgów z całego kraju wypłynęło "Darem Młodzieży" z Gdyni do Amsterdamu w "Rejs dla Serca". Celem rejsu jest podziękowanie Holandii za ratowanie polskich dzieci z wadami serca.
26.08.2013

Dar Młodzieży - Rejs dla Serca

24 sierpnia 2013 roku największy i najpiękniejszy polski żaglowiec „Dar Młodzieży” wyruszy z Gdyni do Amsterdamu, z ponad 90 polskimi kardiologami i kardiochirurgami z całej Polski na pokładzie, w REJS DLA SERCA na kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
22.08.2013

Nowy Fundusz EFMR – już nie tylko dla rybactwa

W grudniu ubiegłego roku, Komisja przyjęła Wniosek legislacyjny dotyczący nowego Funduszu dla sektora rybackiego EFMR (KOM (2011)804 wersja ostateczna). Proponowane rozporządzenie w sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1198/2006 i rozporządzenie Rady (WE) nr 861/2006 oraz rozporządzenie Rady nr XXX/2011 w sprawie zintegrowanej polityki morskiej, zgodnie ze zwykłą procedurą przyjmowania unijnych aktów prawnych (od momentu wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego), będzie przyjęt
07.03.2012

Przemysł drugiej prędkości

Stowarzyszenie stoczni europejskich CESA publikuje swoje raporty roczne dopiero jesienią, gdy większość danych z poprzedniego roku znana jest już z innych źródeł, więc najnowszemu raportowi nie warto poświęcać wiele miejsca.
14.11.2011

Turyści już nie zobaczą

Najstarszy budynek świnoujskiego portu zrównano z ziemią. Jeszcze w zeszłym roku tę unikatową kwarantannę z początku XX wieku podczas zwiedzania portu oglądali i fotografowali turyści. Budowle zniszczono, chociaż nie ma na razie żadnych konkretnych planów odnośnie wykorzystania miejsca, w którym stały…
30.03.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.