• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Puchar Polski Klasy 505 w Pucku za nami

07.09.2020 13:21 Źródło: mat. prasowe

Partnerzy portalu

Puchar Polski Klasy 505 w Pucku za nami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Robert Hajduk

W dniach 5-6 września, odbyła się trzecia impreza z cyklu Pucharu Polski klasy 505. Tym razem regaty odbyły się na akwenie zatoki Puckiej, która jest bardzo dobrze znana wszystkim żeglarzom.

Przez 2 dni udało się bardzo sprawnie rozegrać wszystkie siedem zaplanowanych wyścigów. Pierwszego dnia panowały doskonałe, lecz mocno zmienne warunki żeglarskie. Zachodni wiatr o prędkości od 6 do 13 węzłów pozwolił na rozegranie czterech wyścigów. Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie bracia Karol Milewski oraz Bartek Milewski YKP „Stal” Gdynia i to oni byli liderami po pierwszym dniu. Ich przewaga nad drugą załogą wynosiła aż 4 punkty.

Pierwszy dzień był dla nas bardzo udany. Udało nam się pływać konsekwentnie, co zaowocowało zakończeniem wszystkich czterech wyścigów w czołówce. Reszta załóg pływała bardzo nierówno co można zauważyć po wynikach. Jesteśmy zadowoleni z prędkości łódki jak i decyzji taktycznych jakie podejmowaliśmy razem z bratem. mówi Karol Milewski.

Drugiego dnia nad zatoką Pucka pojawiło się o wiele więcej chmur, które spowodowały, że decydujący dzień, był o wiele bardziej wietrzny. Wiatr w szkwałach dochodził nawet do 18 węzłów. Pozwoliło to na szybkie i efektowne pływanie w ślizgu, zwłaszcza na kursach z wiatrem. W tych warunkach najlepiej radziła sobie warszawska załoga Mateusz Jura oraz Bartosz Chroł i to oni po wygraniu wszystkich trzech wyścigów wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali regaty.

Bardzo cieszymy się z wygranej. Dzisiejszy dzień był dla nas idealny, gdyż czujemy się bardzo silni w warunkach mocno wiatrowych. Schodząc na wodę wiedzieliśmy że mamy dużą stratę do pierwszego miejsca, jednak wszystko ułożyło się po naszej myśli ; podsumował Bartek Chroł.

Oficjalne wyniki:

Pierwsze miejsce: Mateusz Jura/Bartosz Chroł – AZS SGH Warszawa
Drugie miejsce: Karol Milewski/Bartosz Milewski – YKP „Stal” Gdynia
Trzecie miejsce: Tomasz Brzozowski/Paweł Choroba – KŻ Horn Kraków

Regaty w Pucku były przedostatnią imprezą Pucharu Polski Klasy 505 w roku 2020. W ostatni dniach 26-27 września odbędą się regaty zakończenia sezonu w Gdyni, po których zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Polski.

Gospodarka Morska
Fot. Robert Hajduk
Gospodarka Morska
Fot. Robert Hajduk
Gospodarka Morska
Fot. Robert Hajduk
Gospodarka Morska
Fot. Robert Hajduk
Gospodarka Morska
Fot. Robert Hajduk

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.