• <
Baltexpo2023_duży

Pomóż Kindze i przeżyj niezapomniany rejs okrętem Marynarki Wojennej

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Pomóż Kindze i przeżyj niezapomniany rejs okrętem Marynarki Wojennej

Partnerzy portalu

Kinga Rydz, mała wojowniczka cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), potrzebuje pomocy. We wsparcie w zbiórce funduszy na jej kosztowne leczenie włączyła się 3 Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej.

SMA to rzadka genetyczna choroba, która powoduje stopniowy zanik mięśni, co oznacza, że Kinga boryka się z trudnościami w ruchu, połykaniu i oddychaniu. Trwa wyścig z czasem o jej życie.

Dla Kingi i innych dzieci dotkniętych tą okrutną chorobą jest nadzieja. Najnowocześniejsze leczenie na świecie, terapia genowa, może zahamować postęp SMA i zapewnić dziewczynce szansę na normalne funkcjonowanie. Ta innowacyjna metoda polega na podaniu jednorazowego zastrzyku, który dostarcza kopię brakującego genu, niezbędnego do utrzymania zdrowych mięśni. Niestety, koszty są gigantyczne, a terapia nie podlega refundacji.

Rodzice Kingi uruchomili zbiórkę internetową, aby ratować córkę.

Małą wojowniczkę wspiera też Marynarka Wojenna RP. Dowódca 3 Flotylli Okrętów, kmdr Andrzej Ogrodnik przekazał na licytację dla Kingi rejs okrętem 3.FO dla jednej osoby.

Licytacja odbywa się na Facebooku. Zakończy się w czwartek, 18 maja.

Szczegółowych informacji na temat przedmiotu licytacji udziela rzecznik prasowy 3 Flotylli Okrętów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.