• <
Baltexpo2023_duży

3. Flotylla Okrętów otwiera się na chętnych do służby

rk

27.03.2023 09:37 Źródło: Służby Prasowe 3. FO
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo 3. Flotylla Okrętów otwiera się na chętnych do służby

Partnerzy portalu

Służby Prasowe 3. FO

Największy związek taktyczny polskiej Marynarki Wojennej organizuje 29 marca rekrutację do służby. Odbędzie się 29 marca br. na Okręcie-Muzeum ORP Błyskawica przy Nabrzeżu Pomorskim (nieopodal Skweru Kościuszki) w Gdyni w godz. 09.00-11.00.

W trakcie wydarzenia kandydaci oraz zainteresowani będą mogli zapoznać się z procesem rekrutacji, a także porozmawiać z kadrą na temat służby w morskim rodzaju sił zbrojnych i specyfiki zawodu żołnierza. Chętni do związania swojej przyszłości z marynarką wojenną mogą złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub zawodowej służby wojskowej.

Obecnie trwa akcja "Zostań Żołnierzem" skierowana zarówno do żołnierzy rezerwy, jak i osób dotąd nie związanych z wojskiem. W związku z tym są organizowane również wydarzenia, jak choćby Wojskowe Targi Służby i Pracy, poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.

Dziękujemy za wysłane grafiki.