• <
BOTA_2023

Rozpoczynają się Wojskowe Targi Służby i Pracy

rk

16.03.2023 21:48 Źródło: Służby Prasowe MW, DGRSZ
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rozpoczynają się Wojskowe Targi Służby i Pracy

Partnerzy portalu

DGRSZ

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Aktywny udział w przedsięwzięciu ma również morski rodzaj sił zbrojnych, która będzie się prezentować w Gryfinie.

Targi są skierowane do osób zainteresowanych zatrudnieniem w służbach mundurowych. Organizatorzy zachęcą pod kątem dedykowania dla "szukających ciekawej pracy, chcących podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego." Wśród wystawiających się jednostek i rodzajów sił zbrojnych nie zabranie reprezentantów Marynarki Wojennej RP.

- Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Program targów wzbogacą także liczne atrakcje. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu, występy orkiestry wojskowej ze Świnoujścia, pokazy musztry paradnej prezentowanej przez szkoły OPW, prezentacje prowadzenia pierwszej pomocy, pokazy sztuk walki demonstrowane przez żołnierzy zawodowych i kadetów szkół OPW oraz stoisko szkolenia „SERE." Będzie też możliwość sprawdzenia się na wirtualnej strzelnicy i trenażerze „CYKLOP." Na targach będzie również można obejrzeć dwie wystawy tematyczne m.in. „Polska w NATO."

Więcej informacji o targach, w tym dane kontaktowe i adresy do znalezienia TUTAJ.

Tagi:
8. FOW, DGRSZ

Dziękujemy za wysłane grafiki.