• <
gryfia_70lat

Hiszpański tankowiec objęty kwarantanną. Niezidentyfikowana choroba zabiła już jedną osobę

03.08.2015 12:20 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Hiszpański tankowiec objęty kwarantanną. Niezidentyfikowana choroba zabiła już jedną osobę

Partnerzy portalu

Hiszpański tankowiec objęty kwarantanną. Niezidentyfikowana choroba zabiła już jedną osobę - GospodarkaMorska.pl

Hiszpańskie władze umieściły tankowiec Granato wraz z załogą pod kwarantanną po tym, jak jeden z osób zmarła w wyniku choroby zakaźnej. Jednostka zacumowana jest obecnie w porcie El Ferrol w hiszpańskiej La Coruni.

Załoga wezwała pomoc medyczną w czasie rejsu z portugalskiego Leixoes do El Ferrol. Jeden z marynarzy hinduskiej narodowości nagle zmarł, ale podejrzewano zawał.

Ciało zostało szybko przewiezione do szpitala i po autopsji okazało się, że przyczyną śmierci jest jeszcze niezidentyfikowana choroba zakaźna. Lokalny sąd zdecydował więc objąć statek i załogę kwarantanną. Na pokład może się dostać tylko specjalny personel.

Statek ostatnio zawijał do Leixoes, Rotterdamu i Antwerpii, więc trudno stwierdzić źródło choroby. Kwarantanna potrwa od jednego do dwóch dni, w zależności od wyników badań medycznych. Załoga Granato składa się z marynarzy różnych narodowości, w tym Hindusów, Włochów i Australijczyków.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.