• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Korea Południowa wznowi wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżujących z Chin

gm

10.02.2023 07:05 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Korea Południowa wznowi wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżujących z Chin

Partnerzy portalu

Korea Południowa wznowi wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżujących z Chin - GospodarkaMorska.pl

Władze w Seulu planują wznowić wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżnych z Chin w sobotę po tym, jak wieści z tego kraju wskazały na poprawę sytuacji związanej z COVID-19.

Korea Południowa zawiesiła wydawanie krótkoterminowych wiz dla podróżujących z Chin w zeszłym miesiącu po tym, jak Chiny nagle zakończyły surową politykę „zero-COVID”, co doprowadziło do nowej fali infekcji. Pekin w rewanżu wstrzymał wydawanie wiz krótkoterminowych dla podróżnych z Korei Południowej. 

Sytuacja dotyczy także podróżujących drogą morską, co utrudnia transport pasażerski oraz towarowy między tymi krajami, w tym związku z możliwością wydawania przepustek covidowych czy nawet wypuszczaniem członków załóg statków na ląd. Wpływa to szczególnie na obrót towarowy, gdyż porty południowowokoreańskie w ostatnim czasie wzmocniły swoją pozycję jako ważne miejsca przeładunkowe na mapie Azji.

Kim Sung-ho, wiceminister spraw wewnętrznych Korei Południowej powiedział w piątek, że rząd podjął decyzję o wznowieniu wydawania wiz po tym, jak liczba infekcji wśród chińskich przybyszów znacznie spadła, a nowe szczepy wirusa nie pojawiły się.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

KONFERENCJA_PRAWA_MORSKIEGO_UG_2024
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.