• <
bulk_cargo_port_szczecin

Europa 2: pierwszy wycieczkowiec w sezonie w Porcie Gdynia [foto, wideo]

11.09.2020 11:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Europa 2: pierwszy wycieczkowiec w sezonie w Porcie Gdynia [foto, wideo]

Partnerzy portalu

Europa 2: pierwszy wycieczkowiec w sezonie w Porcie Gdynia [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Dzisiaj (11 września) do Portu Gdynia zawinął pierwszy w tym sezonie statek wycieczkowy. Europa 2 linii Hapag Lloyd to jeden z najbardziej widowiskowych, luksusowych wycieczkowców pływających po naszych wodach.

Choć sezon cruiserowy zaczyna się zwyczajowo w kwietniu, trwająca pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zarówno portom, jak i liniom wycieczkowym. Wczoraj do portu Gdańsk zawinął pierwszy cruiser tej samej marki - MS Europa.  W tym nietypowym roku do tłocznego zwykle o tej porze roku portu Gdynia pierwszy wycieczkowiec wpłynął dopiero dzisiaj.

Ekskluzywny statek przypłynął do Gdyni o 6 rano z Visby w Szwecji, a swój rejs rozpoczął  4 września w Hamburgu. Zatrzymał przy Nabrzeżu Francuskim, tuż przy Muzeum Migracji. Kontynuacja jego podróży planowana jest na ok. godz. 17.

Europa 2 od lipca br. należy do TUI AG, a jej armatorem zarządzającym jest TUI Cruises GmbH. Zbudowana została w 2013 roku i aktualnie pływa pod banderą Malty. Statek mierzy 225 metrów długości i 26 metrów szerokości. Tonaż pojemnościowy brutto statku to 42 830 jednostek, nośność 5285 t, wyporność 24 275 t, a masa statku pustego to 18 990 t. Wycieczkowiec rozwija prędkość maksymalną do 21 węzłów.

W swoim wnętrzu Europa 2 skrywa prawdziwy luksus - bogato wyposażone apartamenty, siedem restauracji, baseny, SPA czy symulatory golfa.

W sumie wycieczkowiec posiada 11 pokładów i 251 kabin. W rejs może zabrać do 500 pasażerów i 380 członków załogi, jednak aktualnie ze względu na ograniczenia, na jego pokładzie podróżuje około 80 osób.

Zgodnie z Przewodnikiem Berlitz Guide to Cruising & Cruise Ships, Europa 2 jest najwyżej ocenianym statkiem wycieczkowym na świecie.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.