• <

Załogant wycieczkowca zaatakował pasażerkę

Partnerzy portalu

Fot. Andreas Grüssing / VesselFinder.com

Debiutujący w tej roli członek załogi statku wycieczkowego Norwegian Encore zaatakował na pokładzie 75-letnią pasażerkę. Dźgnął ją trzykrotnie nożycami medycznymi.

35-letni Ntando Sogoni dopiero rozpoczynał swoją karierę w charakterze członka załogi statku wycieczkowego. Sogoni wszedł na pokład wycieczkowca Norwegian Encore 5 maja w Seattle. Był to jego pierwszy rejs. Mężczyzna najwyraźniej dość szybko pożałował swoich wyborów życiowych, bo jeszcze tego samego wieczoru inni załoganci zobaczyli, jak ich nowy kolega próbuje spuścić łódź ratunkową. Powstrzymali go ochroniarze, którzy zabrali go do centrum medycznego na badania. Tam doszło do zaognienia sytuacji – jak zeznali FBI ochroniarze, Sogoni zaczął „zachowywać się irracjonalnie i próbował odejść”. Około godziny 1:50 mężczyzna zaatakował jednego ze strażników i pracującego w centrum pielęgniarza. Udało mu się wyrwać i uciekł do innej sali badań, gdzie przebywała akurat 75-letnia pacjentka. Sogoni miał ją wielokrotnie dźgnąć w ramię, dłoń i twarz nożyczkami medycznymi. Zanim ochronie udało się obezwładnić napastnika, ucierpiało także dwóch strażników. Na szczęście, żadne z obrażeń nie zagrażało życiu.

Sogoni został zamknięty w odosobnionym pomieszczeniu. Kiedy Norwegian Encore dotarł do następnego portu Juneau, mężczyzna został przekazany FBI. 35-latek usłyszał zarzuty napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 10 lat więzienia i 250 tys. dolarów grzywny. Sogoni, będący obywatelem Republiki Południowej Afryki, został też aresztowany do czasu procesu. Sąd stwierdził, że jeśli zostanie on zwolniony, nie będzie możliwości „zapewnienia bezpieczeństwa jakiejkolwiek innej osobie”.

Norwegian Encore to 334-metrowy wycieczkowiec pływający pod flagą Bahamów. W swój pierwszy rejs wyruszył przed pięcioma laty. Na jego pokładzie znajduje się m.in. pokaźny tor wyścigowy. Matką chrzestną jednostki została piosenkarka Kelly Clarkson.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.