• <
konferencj_platforma_lng_2023

Najnowszy wycieczkowiec Silversea pomyślnie przeszedł próby morskie

PMK

28.08.2020 16:20
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Najnowszy wycieczkowiec Silversea pomyślnie przeszedł próby morskie

Partnerzy portalu

Najnowszy wycieczkowiec Silversea pomyślnie przeszedł próby morskie - GospodarkaMorska.pl
SilverSea Cruises

Najnowszy ultraluksusowy Silversea Cruises – Silver Moon – pomyślnie przeszedł próby morskie, które odbywały się od 8 do 20 sierpnia.

Przewożąc załogę zmniejszoną do liczby około 320 osób ze względu na protokoły ostrożnościowe, statek płynął między stoczniami Fincantieri w Ankonie i Trieście, przechodząc przez tygodniowy okres suchego dokowania w tej ostatniej.

Z datą dostawy ustaloną na 30 października, Silver Moon stanie się drugim statkiem, który dołączy do ultra-luksusowej floty Silversea w 2020 roku, po dostawie Silver Origin 3 czerwca - poinformował Silversea Cruises, część Royal Caribbean Group.

Starsi oficerowie Silversea, zewnętrzni inżynierowie i przedstawiciele zarówno Fincantieri, jak i Royal Caribbean Group poddali Silver Moon serii wstępnych testów na Morzu Adriatyckim - w tym testów hałasu i wibracji.

Gdy statek wyszedł z wody w Trieście, przeprowadzono testy stabilności; kontrolowano przestrzenie publiczne; a inżynierowie dopracowali elementy zewnętrzne statku, łącznie z czyszczeniem i malowaniem kadłuba oraz polerowaniem mosiężnych śrub napędowych.

Następnie podczas powrotnego rejsu z Triestu do Ankony przeprowadzono testy wtórne, w tym testy prędkości. Prace we wnętrzu statku zostały wznowione, przed oficjalną dostawą.

Zwodowany rok temu, 40,791-tonowy Silver Moon będzie dziewiątym statkiem floty Silversea. Nowa jednostka o długości 212,8 metra będzie w stanie pomieścić na pokładzie 1040 osób.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.