• <
escort_980x120_gif_2020

Zakażeni z uziemionego wycieczkowca AIDANova na kwarantannie w hotelach

mj

04.01.2022 08:29
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zakażeni z uziemionego wycieczkowca AIDANova na kwarantannie w hotelach

Partnerzy portalu

Zakażeni z uziemionego wycieczkowca AIDANova na kwarantannie w hotelach - GospodarkaMorska.pl
fot. Meyer Werft

Do poniedziałkowego wieczora służby medyczne Portugalii potwierdziły 77 przypadków zakażenia na niemieckim wycieczkowcu AIDANova, który od piątku objęty był kwarantanną w porcie w Lizbonie. Chorzy trafili do kilku hoteli w portugalskiej stolicy.

Według portugalskich mediów późnym wieczorem pasażerowie jednostki zostali przetransportowani na lizbońskie lotnisko, skąd odlecieli do Niemiec. W tym czasie opustoszały wycieczkowiec opuścił port udając się w kierunku Barcelony, gdzie na jednostce przeprowadzona zostanie dezynfekcja.

Jak poinformował komendant Diogo Vieira Branco ze stołecznego portu, w celu uniknięcia chaosu w niedzielę wieczorem rozpoczęto kierowanie pierwszych grup pasażerów na lotnisko. Sprecyzował, że zdecydowana większość osób płynących jednostką to obywatele Niemiec.

Vieira Branco potwierdził, że do poniedziałkowego wieczora 77 chorych ze statku AIDANova zostało skierowanych do kilku lizbońskich hoteli.

W piątek wieczorem portugalskie służby medyczne poinformowały, że niemiecki wycieczkowiec udający się na hiszpańską wyspę Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich, został objęty kwarantanną w związku z 52 zakażeniami wśród członków załogi. W kolejnych dniach liczba chorych wzrosła do 77.

W sumie na pokładzie niemieckiego wycieczkowca, którego rejs oficjalnie został zakończony przez armatora w niedzielę, znajdowało się 1300 członków załogi oraz 3000 pasażerów.

Źródło: PAPPartnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.