• <
smartre_2023

Costa Cruises powraca: Costa Deliziosa wyrusza dziś z Triestu na rejs z włoskimi pasażerami

08.09.2020 21:16 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Costa Cruises powraca: Costa Deliziosa wyrusza dziś z Triestu na rejs z włoskimi pasażerami

Partnerzy portalu

Costa Cruises powraca: Costa Deliziosa wyrusza dziś z Triestu na rejs z włoskimi pasażerami - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Costa Deliziosa wznawia 7-dniowe rejsy zawijając tylko do włoskich portów: Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii. Będą to rejsy przeznaczone dla gości zamieszkałych we Włoszech.

Włoski armator opracował protokół bezpieczeństwa, który obejmuje m.in pobieranie wymazów od gości i członków załogi, kontrolę temperatury, organizowanie wycieczek z zachowaniem wyjątkowych środków sanitarnych. Dzięki zmniejszonej liczbie gości, zachowana będzie zasada dystansu społecznego. Pasażerowie odkryją nowe sposoby korzystania z udogodnień oraz usług oferowanych na pokładzie. Szczególną uwagę Costa przywiązuje do przestrzegania higieny oraz lepszego dostępu do usług medycznych.

19 września Costa Diadema wznowi rejsy wypływając z Genui, a kolejne dwa statki zaczną stopniowo wypływać w październiku.

Pierwszym statkiem włoskiego armatora, który wypłynie na morze z kompletem pasażerów będzie Costa Deliziosa. Dziś o godzinie 17:00, statek wyruszy z Triestu na tygodniowy rejs, który - z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa - pozwoli na ponowne odkrycie tego, co najpiękniejsze we Włoszech. Będzie wpływał wyłącznie do włoskich portów - Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii.

„Cieszymy się, że możemy ponownie powitać naszych gości na pokładzie po ponad pięciu miesiącach przerwy, a także z tego, że możemy wznowić działalność właśnie tutaj, we Włoszech. Decyzja o odpowiedzialnym wznowieniu rejsów dla gości z Włoch jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ od ponad 70 lat wierzymy i inwestujemy w ten kraj, jako jedyny armator pływający pod włoską banderą” powiedział Michael Thamm, dyrektor generalny grupy Costa&Carnival Asia. „Od kilku tygodni wspólnie z władzami pracujemy nad wdrożeniem nowych procedur zdrowotnych, które pozwolą naszym gościom w pełni cieszyć się z rejsu, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W międzyczasie stale monitorujemy sytuację, aby stopniowo, od października wznawiać rejsy na innych statkach, także dla gości z innych krajów.”

Pasażerowie wyruszający na Costa Deliziosa na jej trzy pierwsze wrześniowe rejsy będą mieszkańcami Włoch; wejście na pokład będzie zgodne z procedurami określonymi w Protokole Bezpieczeństwa Costa, dokumencie opracowanym przez firmę i ekspertów. Protokół obejmuje działania i procedury w odpowiedzi na sytuację związaną z COVID-19, które doskonale wpisują się w najnowsze wymagania określone przez włoskie i europejskie władze. Dzięki odprawie on-line, proces wejścia na statek może odbyć się etapami, w przedziałach godzinowych. Każdy gość zostanie poddany badaniu temperatury ciała i szybkiemu testowi wymazowemu oraz będzie musiał wypełnić kwestionariusz zdrowotny. Pasażerowie nie będą mogli wejść na pokład, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu. W przypadku każdego podejrzanego przypadku COVID-19 możliwe będzie wykonanie dodatkowego testu techniką molekularną. Przed wejściem na pokład członkowie załogi zostają poddani badaniu molekularnemu i 14-dniowej kwarantannie. Ponadto każdy członek załogi, co miesiąc będzie poddawany testowi wymazowemu na obecność Covid-19.

Bari i inne miejsca na trasie Costy Deliziosa można zwiedzać tylko poprzez dołączenie do zamkniętych wycieczek organizowanych dla małych grup, poruszających się zdezynfekowanymi środkami transportu. Przed opuszczeniem i ponownym wejściem na statek, uczestnicy zostaną poddani badaniu temperatury ciała. Podczas wycieczek goście będą mogli zobaczyć także inne miejsca w pobliżu portów: Lecce, Ostuni, Otranto, Alberobello, Gallipoli, Taormina, Noto, Modica, Ragusa i Sibari.

Wyposażenie statku i dostępna oferta rozrywkowa zostały dostosowane do procedur zawartych w Protokole Bezpieczeństwa, przy zachowaniu cech charakterystycznych dla typowych wakacji z Costa Cruises. Przedstawienia na żywo organizowane są częściej, dla mniejszej widowni, posiłki serwowane są do stolików, a liczba miejsc siedzących została tak zmniejszona, aby zachować minimalną bezpieczną odległość. Wejścia do spa, basenów i mini klubów odbywają się naprzemiennie. Zarówno na pokładzie, jak i w kabinach podejmowane są szczególne starania w przestrzeganiu zasad higieny; rozszerzono także ofertę usług medycznych. Maski na twarz stosuje się w razie potrzeby, na całym statku rozmieszczono dozowniki do dezynfekcji rąk i samoobsługowe punkty pomiaru temperatury.

Po wycieczkowcu Costa Deliziosa, który będzie wypływać z Triestu do końca roku, kolejnym statkiem Costa Cruises przywróconym do rejsów będzie Costa Diadema (ma wypłynąć z Genui 19 września). Podobnie jak Costa Deliziosa, zawijać będzie tylko do włoskich portów i gościć będzie pasażerów zamieszkałych we Włoszech. Będzie wpływać kolejno do: Civitavecchia, Rzymu, Neapolu, Palermo, Cagliari i La Spezia. Następnie od października przyjdzie kolej na Costa Smeralda, a w grudniu na Costa Firenze - nowy statek firmy w budowie w stoczni Marghera w Fincantieri.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.