• <
smartre_2023

Costa Cruises wznowi działalność w ten weekend

PMK

07.09.2020 16:15
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Costa Cruises wznowi działalność w ten weekend

Partnerzy portalu

Costa Cruises wznowi działalność w ten weekend - GospodarkaMorska.pl
Costa Cruises

Akcje Carnival Corp wzrosły w czwartek o 11% po tym, jak włoska marka Costa Cruises poinformowała, że dwa z jej statków wznowią żeglugę w ten weekend, a następne w bliskiej przyszłości.

Firmy wycieczkowe, jedne z najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19, zostały zmuszone do wstrzymania rejsów na miesiące po tym, jak statki w Japonii, Australii i Kalifornii trafiły na pierwsze strony gazet z powodu dużej liczby infekcji na pokładzie.

Jak dotąd w tym roku akcje Carnival straciły prawie dwie trzecie swojej wartości, podczas gdy konkurencyjnej spółki Royal Caribbean Cruises Group około 45%, a Norwegian Cruise Line Holding Ltd około 67%. Akcje Royal Caribbean wzrosły o 6%, a Norwegian Cruise o 8% podczas porannej sesji.

Niemiecka marka Carnival AIDA Cruises wznowi działalność w listopadzie z dwoma statkami wypływającymi z Wysp Kanaryjskich, poinformowano pod koniec zeszłego miesiąca.

Costa wypłynie z włoskich portów, rozpoczynając cotygodniowe rejsy z Genui i Triestu do zachodniego regionu Morza Śródziemnego i południowych Włoch, rezerwując tygodniowe trasy wyłącznie dla włoskich gości.

Rejsy będą odbywać się z dostosowaną liczbą pasażerów i protokołami zdrowotnymi opracowanymi we współpracy z rządem i władzami ds. zdrowia, powiedział Carnival.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.