• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Costa Cruises: wrześniowe rejsy we Włoszech tylko dla gości z Włoch

20.08.2020 09:24 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Costa Cruises: wrześniowe rejsy we Włoszech tylko dla gości z Włoch

Partnerzy portalu

Costa Cruises: wrześniowe rejsy we Włoszech tylko dla gości z Włoch - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gości, załogi i społeczności lokalnej, zgodnie z decyzją o odpowiedzialnym wznowieniu działalności, włoski armator Costa Cruises ogłasza, iż rejsy we wrześniu odbywające się na terenie Włoch będą obecnie oferowane wyłącznie włoskim gościom. Tygodniowe rejsy statków Costa Deliziosa z Triestu oraz Costa Diadema z Genui, będą zawijały jedynie do włoskich portów, co pozwoli na ponowne odkrycie najpiękniejszych zakątków Włoch.

Taka decyzja jest wynikiem rozwojowej sytuacji epidemiologicznej oraz z wydanym dziś przez włoskie Ministerstwo Zdrowia rozporządzeniem, dotyczącym obowiązkowych kontroli podróżnych powracających z niektórych europejskich i zagranicznych destynacji. To rozważne rozwiązanie w kwestii przywrócenia rejsów, umożliwi gościom Costa Cruises cieszyć się w pełni wakacjami na morzu.

Daty wypłynięcia dwóch statków są potwierdzone - Costa Deliziosa wyruszy 6, 13, 20, 27 września i Costa Diadema 19 września. Dalsze szczegóły dotyczące tras zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Costa Cruises w dalszym ciągu współpracuje zarówno z władzami bandery, poszczególnymi włoskimi regionami, lokalnymi instytucjami, władzami sanitarnymi, kapitanami portów, portami i terminalami oraz z włoskim towarzystwem klasyfikacyjnym RINA, w celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego wdrożenia nowych przepisów i protokołów, zatwierdzonych przez Rząd Włoch.

Firma potwierdza również przedłużenie pauzy na wszystkie pozostałe rejsy do 30 września 2020 r., z wyjątkiem wyżej wymienionych tras. Goście oraz biura podróży będą na bieżąco informowani o wszelkich zmianach. Costa Cruises gwarantuje ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Armator pracuje nad odpowiedzialnym i bezpiecznym wznowieniem rejsów począwszy od 6 września, tak, jak już zapowiadano w ostatnich dniach, niestrudzenie monitorując stale ewoluującą sytuację epidemiologiczną.

Aby zapewnić jak najbardziej pozytywne doświadczenia wakacyjne, jednocześnie chroniąc bezpieczeństwo gości, załogi i mieszkańców społeczności lokalnych, w odpowiedzi na pandemię COVID-19, Costa Cruises opracowała dla swojej floty Protokół Bezpieczeństwa Costa, w tym zestaw nowych procedur. W opracowywaniu protokołu armatora wspierał panel niezależnych ekspertów naukowych w dziedzinie Zdrowia Publicznego, koordynowany przez V.I.H.T.A.L.I. (Value in Health Technology and Academy for Leadership and Innovation), jednostkę naukową rzymskiego Università Cattolica. Protokół Bezpieczeństwa Costa jest zgodny z protokołami zdrowotnymi określonymi przez rząd włoski i władze europejskie (EU Healthy Gateways).

Protokół będzie stale aktualizowany w oparciu o rozwój sytuacji epidemiologicznej i wiedzę medyczną.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.