• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Hurtigruten odwołuje wszystkie rejsy po wybuchu epidemii COVID-19 na jednym z jej statków

PMK

03.08.2020 20:48
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Hurtigruten odwołuje wszystkie rejsy po wybuchu epidemii COVID-19 na jednym z jej statków

Partnerzy portalu

Hurtigruten odwołuje wszystkie rejsy po wybuchu epidemii COVID-19 na jednym z jej statków - GospodarkaMorska.pl

Norweska linia wycieczkowa Hurtigruten wstrzymuje wszystkie rejsy ekspedycyjne do odwołania po wybuchu epidemii COVID-19 na jednym ze swoich statków w zeszłym tygodniu.

Co najmniej 41 pasażerów i załogi MS Roald Amundsen uzyskało do tej pory wynik pozytywny na obecność koronawirusa, podczas gdy setkom innych powiedziano, aby izolowali się przez 10 dni.

- Wstępna ocena wykazuje załamanie kilku naszych wewnętrznych procedur - powiedział w oświadczeniu dyrektor naczelny armatora - Daniel Skjeldam. - Własna porażka, a także niedawny wzrost zakażeń na całym świecie, doprowadziły nas do wstrzymania wszystkich rejsów ekspedycyjnych po wodach norweskich i międzynarodowych - powiedział.

Norweska policja zapowiedziała, że ​​zbada, czy nie złamano prawa.

- Znaleźliśmy podstawy do wszczęcia postępowania - powiedział agencji Reuters rzecznik policji z Tromsoe, Thomas Rye-Holmboe.

Czterech członków załogi MS Roald Amundsen było hospitalizowanych w piątek, kiedy statek przybył do portu w Tromsoe, a później zdiagnozowano u nich COVID-19. Testy wykazały, że kolejnych 32 ze 158 pracowników również zostało zarażonych.

Wśród zarażonej załogi 32 pochodziło z Filipin, a reszta była narodowości norweskiej, francuskiej i niemieckiej. Zagraniczna załoga została przetestowana pod kątem koronawirusa przed opuszczeniem swoich krajów macierzystych, ale nie przeszła kwarantanny przed rozpoczęciem pracy na statku.

Pasażerom pozwolono wysiąść, zanim ktokolwiek został zdiagnozowany, uruchamiając złożoną operację mającą na celu ich zlokalizowanie.

Jak dotąd stwierdzono, że pięciu z łącznej liczby 387 pasażerów podróżujących statkiem na dwóch oddzielnych rejsach od 17 lipca było nosicielami wirusa - poinformował Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) i miasto Tromsoe.

Hurtigruten zachwalał ograniczoną liczbę pasażerów, dystans społeczny i rygorystyczne przepisy dotyczące higieny i jako pierwszy operator w połowie czerwca przywrócił do eksploatacji statek wycieczkowy.

MS Roald Amundsen miał opłynąć Wyspy Brytyjskie we wrześniu. Firma podała, że ​​rejsy z dwoma innymi statkami również zostały zawieszone, dodając, że transport towarów między norweskimi portami będzie kontynuowany.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.