• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Carnival Corp jednym z najlepszych pracodawców dla kobiet w Ameryce

ew

31.07.2020 14:44 Źródło: Offshore Energy
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Carnival Corp jednym z najlepszych pracodawców dla kobiet w Ameryce

Partnerzy portalu

Carnival Corp jednym z najlepszych pracodawców dla kobiet w Ameryce - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Największy na świecie operator rejsów wycieczkowych - Carnival Corporation & plc - jednym z najlepszych pracodawców dla kobiet w Ameryce w 2020 r. To wyniki badania "America’s Best Employers for Women" prowadzonego przez renomowany magazyn biznesowy Forbes.

W corocznej ankiecie magazynu Forbes, armator Carnival Corporation zajął 9. miejsce w branży turystycznej i rekreacyjnej i był jedyną firmą zajmującą się rejsami wycieczkowymi, która znalazła się wśród 300 czołowych firm zatrudniających co najmniej 1000 pracowników w USA.

„Jako firma w pełni rozumiemy znaczenie siły różnorodności i integracji w pobudzaniu innowacyjności i wydajności. To uznanie podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie pozytywnego środowiska pracy, wspierającego równe szanse dla wszystkich naszych pracowników” - powiedział Roger Frizzell, dyrektor ds. Komunikacji w Carnival Corporation.

Prestiżowa lista najlepszych amerykańskich pracodawców dla kobiet została ustalona na podstawie niezależnej ankiety ponad 75 000 pracowników w USA, w tym 45 000 kobiet, pracujących dla firm zatrudniających co najmniej 1000 pracowników w ich oddziałach w USA.

Spośród tysięcy firm biorących udział w konkursie, tylko 300 zostało nagrodzonych na podstawie odpowiedzi respondentów w kategoriach obejmujących dyskryminację, wsparcie rodziny, elastyczność, urlop rodzicielski, równość wynagrodzeń oraz ścieżkę kariery.

W ramach zaangażowania firmy w promowanie równości w miejscu pracy, Carnival Corporation współpracuje z Catalyst, amerykańską organizacją non-profit, której misją jest poszerzanie możliwości dla kobiet. W listopadzie 2019 roku firma wsparła kampanię Catalyst „Now Is the Moment - Be a Catalyst”, mającą na celu promowanie przywództwa kobiet w globalnych przedsiębiorstwach.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.