• <

Carnival potwierdził sprzedaż dwóch statków na złom

PMK

06.08.2020 16:05
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Carnival potwierdził sprzedaż dwóch statków na złom

Partnerzy portalu

Carnival potwierdził sprzedaż dwóch statków na złom - GospodarkaMorska.pl

Carnival Corporation podpisał umowy na sprzedaż dwóch wycieczkowców na złom. Chodzi o wybudowany w 1990 roku Carnival Fantasy i wybudowany w 1996 roku Carnival Inspiration.

Carnival wybrał tureckie stocznie złomujące Ege Celik i Simsekler, ze względu na to, że statki są tam złomowane zgodnie z międzynarodowymi regulacjami środowiskowymi. Oba zakłady mają certyfikat Konwencji Hongkong i Environmentally Sound Recycling of Ships oraz w pełni spełniają wymagania Unii Europejskiej, Międzynarodowej Organizacji Morskiej i Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Carnival współpracował z organizacją non-profit Bellona Foundation, głównego partnera NGO Shipbreaking Platform i Sea2Cradle, firmy specjalizującej się w recyklingu statków. Dzięki nim armator pozyskał wiedzę na temat rozbiórki statków w odpowiedzialny sposób.

- Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę środowiska i zdrowia naszych gości oraz członków załogi – powiedział Bill Burke, starszy oficer morski w Carnival Corporation. - Ta odpowiedzialność rozciąga się też na nasze wycieczkowce, od początku ich działalności w naszej flocie aż do jej końca.

Gospodarka Morska

Od czasu zawieszenia rejsów w połowie marca z powodu pandemii COVID-10, armatorzy wycieczkowców zostali zmuszeni do drastycznego obniżenia wydatków operacyjnych. Złomowanie starych jednostek wpisuje się w tę strategię, jak i przekładanie dostaw nowych statków.

W zeszłym miesiącu Pullmantur Cruises, podspółka Royal Caribbean, sprzedała na złom trzy statki. Chodzi o wybudowane w 1991 roku MS Monarch, MS Sovereign i MS Horizon.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.