• <
smartre_2023

Carnival odebrał wycieczkowiec z kolejką górską na pokładzie [wideo]

21.12.2020 15:40 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Carnival odebrał wycieczkowiec z kolejką górską na pokładzie [wideo]

Partnerzy portalu

Carnival odebrał wycieczkowiec z kolejką górską na pokładzie [wideo] - GospodarkaMorska.pl
Meyer Turku

Fińska stocznia Meyer Turku przekazała Carnival Cruise Line wycieczkowiec Mardi Gras – jednostkę o tonażu 180 tys. jednostek, napędzaną LNG, z pierwszą kolejką górską na jednostce morskiej.

Dostawa statku mogącego pomieścić 5,2 tys. pasażerów była kilkukrotnie przekładana z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

- Dostarczamy piękny i wysoce zaawansowany statek ze światowej klasy technologią, z napędem LNG na czele. Będzie to jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska jednostek pływających po wodach Ameryki Północnej. Jestem bardzo dumny z naszego zespołu stoczniowców i chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w proces budowy - powiedział prezes Meyer Turku, Tim Meyer.

Wycieczkowiec będzie miał długość 337 metrów i szerokość 42 metrów. Ceremonia cięcia blach dla nowego statku odbyła się w listopadzie 2018 roku. Budowa drugiego wycieczkowca klasy XL dla Carnival Cruise Line ma rozpocząć się w 2020 r.

Kolejnym cudem statku jest oczywiście Bolt, pierwsza kolejka górska zbudowana na jednostce morskiej. Bolt umożliwia pasażerom jazdę z maksymalną prędkością 64 km / h.- Technologia, obiekty i zakwaterowanie „Mardi Gras” sprawią, że będzie to przełomowy statek w Ameryce Północnej. Dzięki tej dostawie możemy teraz skupić nasze wspólne wysiłki na budowie jej siostrzanego statku Carnival Celebration, który ma zostać dostarczony przez Turku w 2022 roku, tuż przed naszymi 50. urodzinami
- powiedziała Christine Duffy, prezes Carnival Cruise Line.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.