• <
escort_980x120_gif_2020

Od świąt ponad 800 zakażonych osób na wycieczkowcach w Brazylii

mj

07.01.2022 06:16
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Od świąt ponad 800 zakażonych osób na wycieczkowcach w Brazylii

Partnerzy portalu

Od świąt ponad 800 zakażonych osób na wycieczkowcach w Brazylii - GospodarkaMorska.pl

Od Świąt Bożego Narodzenia do czwartku na wycieczkowcach pływających u brzegów Brazylii potwierdzonych zostało w sumie ponad 800 infekcji koronawirusem - oszacowały służby medyczne tego południowoamerykańskiego kraju.

Cytująca w czwartek statystyki władz medycznych stacja TV Brasil wskazała, że ostatnią jednostką, na której doszło do masowych zakażeń, był statek MSC Precioza, który w środę z powodu ogniska infekcji powrócił do Rio de Janeiro.

W środę po stwierdzeniu ponad 80 zachorowań na Covid-19 rejs został zakończony przez właściciela jednostki, która odbywała 7-dniową podróż u północno-wschodnich brzegów Brazylii.

Według brazylijskiej stacji na pokładzie jednostki, która wróciła do portu w Rio de Janeiro po zaledwie czterech dniach, znajdowało się ponad 2000 pasażerów.

Z informacji władz medycznych Brazylii wynika, że w kraju tym szybko rośnie liczba przypadków Omikrona, który wciąż nie jest dominującą mutacją. W czwartek potwierdzono pierwszą ofiarę śmiertelną tego nowego wariantu. Zmarłym jest 68-letni mężczyzna ze stanu Goias, w środkowej części kraju. Według lokalnych władz był on zaszczepiony trzema dawkami szczepionki.

Podczas ostatniej doby w Brazylii zanotowano 128 zgonów oraz 35,8 tys. zachorowań na Covid-19.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.