• <
nauta_2024

Kolejne bloki wycieczkowca opuściły stocznię Crist

gm

13.01.2023 11:07
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Kolejne bloki wycieczkowca opuściły stocznię Crist

Partnerzy portalu

Kolejne bloki wycieczkowca opuściły stocznię Crist - GospodarkaMorska.pl
Fot. Crist

Gdyńska stocznia Crist ukończyła prace nad dwoma kolejnymi blokami i jedną kompletną sekcją statku pasażerskiego, które popłynęły już do Francji. Kolejne elementy opuszczą zaś stocznię w ciągu kilku dni.

Dwa bloki oraz jedna sekcja statku, które opuściły stocznię Crist 12 stycznia, zostały zbudowane na zlecenie francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique z Saint-Nazaire w ramach projektu A35/2nd. Polska stocznia wykonała pełne wyposażenie w urządzenia i instalacje rurociągowe, wentylacyjne i elektryczne, a także prace malarskie. Stanowią one uzupełnienie megabloku jednostki A35, które popłynęły do Francji z Crista jeszcze latem 2022 roku. Największy z ze zbudowanych bloków A35/2nd ma wysokość 11 metrów, szerokość i długość 28 metrów oraz wagę około 900 ton.

Bloki A35/2nd, które opuściły stocznię Crist w styczniu, popłynęły do Francji na dwóch statkach. Za załadunek i sztauowanie jednostek również odpowiadała polska stocznia. Następne elementy budowanego wycieczkowca mają zostać załadowane na statek i wypłynąć z Polski 19 stycznia.

Wszystkie wyprodukowane przez Crist elementy będą teraz łączone w Saint-Nazaire. Cały projekt wykonywany jest dla Royal Caribbean Cruises, jednego z największych armatorów wycieczkowców na świecie.

Chantiers de l'Atlantique to jedna z największych stoczni na świecie, a jednocześnie wieloletni klient stoczni Crist.Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.