• <

Wynik wyszukiwania - "przetarg" - Wiadomości

Vestas szuka statków CTV na polską farmę wiatrową. Będzie przetarg

Firma Vestas, która jest odpowiedzialna za dostawę, montaż i serwis turbin wiatrowych na polską farmę wiatrową Baltic Power rozpocznie lada moment poszukiwania statków do transportu załóg na miejsce pracy na morzu.
29.02.2024

Wyścig po niderlandzką "Orkę" niemal na finiszu. Pojawiają się zaskakujące informacje o wyborze oferenta

W ciągu najbliższych dwóch tygodni holenderskie Ministerstwo Obrony ma ogłosić, kto stanie się wykonawcą budowy nowych okrętów podwodnych dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii (Koninklijke Marine) w miejsce stopniowo wycofywanych jednostek typu Walrus. Mimo że czasu zostało niewiele, rywalizacja zdaje się nabierać tempa, czemu towarzyszą nowe wieści.
29.02.2024

Ministerstwo Infrastruktury ogłasza przetarg związany z budową terminala kontenerowego w Świnoujściu

Wiceminister Arkadiusz Marchewka poinformował w mediach społecznościowych, że rozpoczyna się przetarg na badania ferromagnetyczne dna w miejscu, w którym powstanie falochron. Ma to związek z budową terminala kontenerowego w Świnoujściu.
29.02.2024

Trwa walka o Terminal Zbożowy w Gdyni. Czy będzie czynny w czasie żniw?

Przez Gdynię przechodzi około 30% eksportu polskich zbóż. W ciągu ostatnich lat największa część przypadała na terminal zbożowy w Porcie Gdynia. Ten jednak miał jednocześnie szczęście i pecha – szczęście, bo trwają inwestycje, które docelowo zwiększą jego możliwości. Pecha, bo spowodowały one problemy z operatorami, które w końcu doprowadziły do kontrowersji na poziomie politycznym. Może się jednak okazać, że problem się jeszcze nasili.
28.02.2024

Termin składania ofert na budowę Portu Zewnętrznego w Gdyni ponownie przesunięty

Po raz kolejny przesunięto termin składania ofert na budowę Portu Zewnętrznego w Gdyni. O umowę mają rywalizować między sobą cztery podmioty. Swoje oferty mogą składać do 14 czerwca tego roku.
20.02.2024

Za duży na Bałtyk? Czy "Miecznik" jest rzeczywiście Polsce potrzebny? (opinia)

Od czasu położenia stępki pod przyszły ORP Wicher minęły niemal trzy tygodnie. Stale trwa budowa nowoczesnej, wielozadaniowej fregaty dla polskiej Marynarki Wojennej. Choć teraz kolejne etapy budowy cieszą oko i wywołują entuzjazm wśród miłośników tematyki okrętowej i ogólnie militarnej, nie zawsze tak było. Przypomnijmy, jakie zarzuty się pojawiały oraz jak je kontrargumentowano.
19.02.2024

Okręty podwodne jako zadośćuczynienie Niemiec za II wojnę światową - pomysł genialny czy nierealny? (opinia)

Ogłoszone w ubiegłym roku prace w związku z pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach programu „Orka” wywołują zarówno kontrowersje, jak i obawy. Aktualnie trwają wstępne konsultacje rynkowe, a są też nadzieje, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty przetarg. W związku z potrzebą utrzymania zdolności podwodnych w prasie i mediach społecznościowych pojawiły się pomysły, by Polska otrzymała okręty w ramach... zadośćuczynienia za II wojnę światową od Niemiec.
15.02.2024

Szkocki prom wybudowany z 6-letnim opóźnieniem, w tle skandal przetargowy i poszkodowana Remontowa Shipbuilding

W Szkocji po raz pierwszy wypłynął ro-pax Glen Sannox. Oddanie jednostki do eksploatacji było opóźnione o prawie 6 lat, a historia budowy statku jest naznaczona oskarżeniami o ustawiony przetarg, w którym stroną poszkodowaną miała być gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding S.A.
14.02.2024

O terminalu zbożowym w Gdyni podczas Komisji Gospodarki Morskiej w Sejmie

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dyskusja toczyła się głównie wokół przeładunków zbóż. Ważnym elementem spotkania były wątpliwości dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na dzierżawę terminala zbożowego w Porcie Gdynia.
08.02.2024

Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu podstawowego morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

PGE Baltica, spółka odpowiedzialna za realizację programu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce ogłosiła przetarg na wykonanie projektu podstawowego wraz z wykonaniem analiz systemowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1.
05.02.2024

Łeba na razie bez trzeciej bazy serwisowej offshore

Drugie podejście do znalezienia pośród deweloperów polskich farm wiatrowych dzierżawcy działki w porcie Łeba pod bazę serwisową zakończyło się fiaskiem.
05.02.2024

Arkadiusz Marchewka: do zawarcia umowy dzierżawy terminala zbożowego w Gdyni potrzebna jest zgoda ministra infrastruktury

Analizujemy zapisy przetargowe na dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni. Do zawarcia ostatecznej umowy potrzebna jest zgoda ministra infrastruktury - poinformował w środę wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
24.01.2024

Jest umowa na dokumentację projektową dróg łączących Port Zewnętrzny z Drogą Czerwoną

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej połączenia drogowego między projektowanymi Portem Zewnętrznym i Drogą Czerwoną.
23.01.2024

PERN ogłosił przetarg na rozbudowę bazy paliw w Dębogórzu

Pojemność bazy paliw PERN w Dębogórzu, która przyjmuje produkty dostarczane do Polski drogą morską, powiększy się o 150 tys. metrów sześc. Ruszył przetarg na budowę trzech nowych zbiorników na olej napędowy. Oferty można składać do 14 marca - podała spółka.
22.01.2024

Rusza kolejny przetarg na dokumentację projektową w związku z budową elektrowni jądrowej na Pomorzu

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na dokumentację projektową dla zadania pn. „Budowa Infrastruktury hydrotechnicznej na potrzeby inwestycji EJ1 w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
22.01.2024

Działka z dostępem do głębokowodnego nabrzeża w Porcie Gdańsk. Ruszył przetarg na terminal zbożowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił dziś przetarg na najem nieruchomości z dostępem do nabrzeża głębokowodnego. Najemca będzie musiał dostosować pirs do potrzeb przeładunków.
17.01.2024

Uruchomiono przetarg na drugą morską farmę wiatrową na Litwie

Litwa ogłosiła wczoraj przetarg na budowę swojej drugiej elektrowni wiatrowej na Bałtyku o mocy 700 MW. Firmy, które są zainteresowane udziałem w konkursie, mają 90 dni na zarejestrowanie się i przekazanie wymaganych dokumentów. Termin składania ofert ubiega 15 kwietnia o godz. 17.00.
16.01.2024

Remont falochronów w Ustce: Urząd Morski unieważnił przetarg

Urząd Morski w Gdyni unieważnił przetarg na przygotowanie dokumentacji remontu falochronów w Ustce.
15.01.2024

Ruszył pierwszy przetarg na potrzeby infrastruktury hydrotechnicznej dla elektrowni jądrowej na Pomorzu

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie raportu o oddziaływaniu na środowisko, w celu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej infrastruktury hydrotechnicznej na potrzeby planowanej elektrowni jądrowej w Lubiatowie-Kopalinie.
11.01.2024

Ruszył przetarg dot. budowy toru podejściowego do portu w Świnoujściu

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności wraz z m.in. raportem o oddziaływaniu na środowisko dla budowy nowego toru podejściowego do portu morskiego w Świnoujściu. Możliwość składania wniosków zakończy się 12 lutego br. Wartość inwestycji to 7,33 mld zł.
10.01.2024

PKP PLK ogłosiły kolejny przetarg na modernizację linii kolejowej nr 201

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły ponowne postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy dla zadania pn. Odcinek A - Roboty budowlane na liniach kolejowych nr 201 odc. Kościerzyna - Somonino oraz nr 214 Somonino - Kartuzy realizowane w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz - Trójmiasto, etap I".
10.01.2024

Wstępna kampania geotechniczna w ramach projektów Baltica 1 i Baltica 1+. Znamy dwóch oferentów

Trwa przetarg na realizację wstępnej kampanii geotechnicznej dla morskiej farmy wiatrowej Baltica-1 i Baltica 1+. Polska Grupa Energetyczna podała do wiadomości informacje o dwóch przedsiębiorstwach zainteresowanych w jego udziale, które zaprezentowały swoje propozycje.
08.01.2024

Dwie firmy zainteresowane wykonaniem analiz systemowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

Do przetargu na wykonanie projektu podstawowego wraz z wykonaniem analiz systemowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1 wraz z układem wyprowadzenia przystąpiło dwóch oferentów. Dwie oferty w przetargu na wykonanie analiz systemowych MFW Baltica 1 wraz układem wyprowadzenia mocy
07.01.2024

Kluczowy przetarg dla planowanego terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji geotechnicznej w związku z budową planowanego falochronu osłonowego. Wedle zamierzeń będzie on zabezpieczał planowany port zewnętrzny, na którym powstanie głębokowodny terminal kontenerowy.
04.01.2024

Niemcy szukają w Polsce wykonawcy przebudowy nabrzeża w Rostocku

Niemiecka federalna agencja do spraw nieruchomości ogłosiła przetarg na rozbudowę nabrzeża i przestrzeni magazynowej dla ciężkich ładunków w porcie w Rostocku. W konkursie mogą wziąć udział polskie podmioty.
02.01.2024

Okręty podwodne programu „Orka” - czy Polska naprawdę ich potrzebuje? (opinia)

Po utworzeniu nowego rządu przed władzami jak i poszczególnymi ministerstwami stanie szereg wyzwań w związku z kontynuacją rozpoczętych wcześniej przedsięwzięć oraz zainicjowanie kolejnych. Wśród nich nie brakuje programów i inicjatyw budzących szczególne emocje, jak dostarczenie polskiej Marynarce Wojennej okrętów podwodnych. Pada tu pytanie o dalszy sens tej inwestycji.
13.12.2023

Rolnik szuka w Gdyni sensacji, a mógłby szukać żony

Bałtycki Terminal Zbożowy stał się nagle przedmiotem zainteresowania rolników, a powodem jest przetarg rozstrzygnięty na rzecz najkorzystniejszej dla biznesu morskiego oferty. Nowym dzierżawcą, który zgłosił najlepszą ofertę, zainteresowała się Komisja rolnictwa i rozwoju wsi. Wezwała Prezesa Rady Ministrów do unieważnienia postępowania konkursowego w sprawie wydzierżawienia terminala zbożowego w Porcie Gdynia.
13.12.2023

Port Gdynia: oświadczenie w sprawie postępowania na dzierżawę terminalu zbożowego

W reakcji na zamieszanie w związku z przetargiem na dzierżawę terminala zbożowego, Zarząd Morskiego Portu Gdynia opublikował oświadczenie, w którym odnosi się do przekazywanych przez media i polityków informacji.
11.12.2023

Hanwha Ocean zbuduje najnowocześniejsze okręty podwodne dla Korei Południowej. Te same oferuje w ramach programu "Orka"

Południowokoreańska Administracja Przejęć Obronnych (Defense Acquisition Program Administration, DAPA) wybrała Hanwa Ocean jako głównego wykonawcę do budowy i dostarczenia kluczowych dla sił morskich państwa okrętów podwodnych z serii KSS-III Batch-II. Takie same są oferowane Polsce w ramach programu "Orka".
08.12.2023

Sejmowa komisja chce unieważnienia przetargu na terminal zbożowy w Porcie Gdynia

Komisja rolnictwa i rozwoju wsi wzywa Prezesa Rady Ministrów do podjęcia działań, prowadzących do unieważnienia postępowania konkursowego w sprawie wydzierżawienia terminala zbożowego w Porcie Gdynia – poinformował przewodniczący tej komisji Mirosław Maliszewski.
07.12.2023

"Orka" po koreańsku. Hanwha Ocean prezentuje KSS-III. To propozycja okrętu podwodnego dla Polski

Stoczniowy gigant z Korei Południowej, Hanwha Ocean zorganizował konferencję prasową, w trakcie której przedstawił polskim dziennikarzom propozycję dla polskiej Marynarki Wojennej. Była to także demonstracja aspiracji w zakresie współpracy z Polską w sektorze morskim. Zorganizowane w tym celu spotkanie było także okazją do zapoznania się z potencjałem stoczniowym firmy, wymianą doświadczeń oraz ofertą dla polskich władz.
30.11.2023

Isaac Peral wchodzi do służby w hiszpańskiej flocie. Taki okręt podwodny Navantia proponuje Polsce w ramach programu "Orka"

Z udziałem władz, kadry dowódczej, przedstawicieli branży stoczniowej, członków załogi i ich rodzin, odbyło się, 30 listopada, pierwsze podniesienie bandery na okręcie podwodnym S-81 Isaac Peral. To istotny moment nie tylko w najnowszej historii Marynarki Wojennej Hiszpanii (Armada Espana), ale też krajowego przemysłu obronnego.
30.11.2023

Port Gdańsk – atrakcyjna działka w pobliżu Baltic Hubu czeka na dzierżawcę

Oznaczona jako T14 działka o powierzchni 3,21 ha w okolicy Baltic Hubu i centrum magazynowo-logistycznego przy ulicy Kontenerowej w Gdańsku czeka na dzierżawcę. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk właśnie ogłosił przetarg mający wyłonić nowego
30.11.2023

Port Gdynia. Inwestycje kształtujące przyszłość morskich szlaków handlowych [wideo]

Port Gdynia zamyka rok 2023 z sukcesem, osiągając rekordowe przeładunki i kontynuując ambitny plan inwestycyjny. Sztandarowym elementem tych działań jest modernizacja Nabrzeża Helskiego, która zwiększy efektywność obsługi statków oraz umożliwi przyjęcie większych jednostek, wzmacniając pozycję portu jako strategicznego punktu na mapie światowego handlu morskiego. Wartość kontraktu wynosi blisko 300 mln zł brutto, a prace planowane są na okres 26 miesięcy.
29.11.2023

PORR zajmie się morską częścią terminala instalacyjnego w Świnoujściu

Firma PORR zwyciężyła w przetargu na realizację morskiej części terminala instalacyjnego offshore w Świnoujściu ogłoszonym przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Prace mają potrwać do połowy 2025 roku.
27.11.2023

Przetarg na budowę falochronów osłonowych dla Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia

Ogłoszono przetarg na budowę falochronów osłonowych dla Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia - poinformował Urząd Morski w Gdyni.
27.11.2023

Szczecin Bulk Terminal zwycięzcą przetargu na Terminal Zbożowy w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia wybrał najlepszą ofertę w przetargu na dzierżawę Terminala Zbożowego. Zwycięzcą zostało konsorcjum Szczecin Bulk Terminal i firm doradczych Tapini i Ribera.
15.11.2023

Inwestycje w przyszłość Portu Gdynia – nowe falochrony

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zapowiada ambitne plany związane z rozbudową infrastruktury portowej, kładąc szczególny nacisk na budowę Portu Zewnętrznego. To strategiczne przedsięwzięcie wiąże się z szeregiem inwestycji, z których jednym z kluczowych są nowe falochrony osłonowe.
15.11.2023

Gaz-System potwierdza: w walce o FSRU pozostają MOL i BW LNG

Gaz-System oficjalnie podał, że zawarte zostały porozumienia z Mitsui O.S.K. Lines i BW LNG – dwoma armatorami, których oferty wciąż są w grze w przetargu o budowę pierwszego polskiego terminala gazowego FSRU.
14.11.2023

Już tylko jedna firma walczy o budowę polskiego FSRU?

Media branżowe podają, że z procesu przetargowego na budowę pierwszego polskiego FSRU wycofał się jeden z oferentów. Oznacza to, że na polu walki pozostała tylko jedna firma.
13.11.2023

Łeba: przetarg na tereny pod bazę serwisową odwołany

Miasto Łeba odwołało przetarg na dzierżawę terenów przeznaczonych na budowę baz serwisowych dla morskich farm wiatrowych. Powodem konieczność doprecyzowania warunków.
13.11.2023

ORP Sokół wyrusza w ostatni rejs. Rozstrzygnięto przetarg na transport do lokalizacji przy Muzeum Marynarki Wojennej

Znajdująca się w Gdyni placówka muzealna przekazała w zawiadomieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty. Już wiadomo, kto podejmie się niezwykle trudnego i odpowiedzialnego zadania, jakim będzie przetransportowanie byłego okrętu podwodnego typu Kobben z Portu Wojennego Gdynia do przygotowywanego dla niego suchego doku nieopodal wejścia na gdyńską plażę.
10.11.2023

Nowe zdolności ORP Mewa. Okręt będzie ochraniał Baltic Pipe

Siły przeciwminowe polskiej Marynarki Wojennej stale się rozwijają, co dotyczy także jej okrętów wszystkich typów. W związku z rosnącym zagrożeniem dla bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, jak i stałego rozwoju, jeden z niszczycieli min 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z Gdyni zostanie przeznaczony do istotnych zadań.
06.11.2023

Kto zbuduje nowy budynek Polskiej Stacji Antarktycznej? Ruszył przetarg

Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk ogłosił przetarg na budowę nowego budynku głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.
05.11.2023

Dwóch armatorów wśród potencjalnych oferentów na FSRU dla Gaz-System

Na liście potencjalnych dostawców pływającego gazoportu polska spółka wpisała dwie firmy - BW LNG oraz Mitsui OSK Lines (MOL). W zamierzeniu zwycięzca przetargu zbuduje jeden, bądź dwa statki do magazynowania i regazyfikacji (FSRU), co ma zwiększyć dostawy LNG do Polski oraz przepustowość terminali gazowych.
26.10.2023

Pogłębienie rzeki Elbląg. Złożone oferty droższe niż zakładano

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na pogłębienie rzeki Elbląg. Swoje oferty złożyły trzy firmy, których ceny przekroczyły kwotę, jaką Urząd Morski zamierza przeznaczyć na sfinansowanie prac - podała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
25.10.2023

ORP Kormoran w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Czekają go przegląd i naprawy

Wprowadzony do służby w 2017 roku niszczyciel min proj. 258 udaje się do stoczni w Gdańsku w związku z zaplanowaną naprawą średnią i dokową.
24.10.2023

Kluczowy test zanurzeniowy okrętu podwodnego budowanego przez koncern Navantia, oferenta w ramach programu "Orka"

Przyszły nabytek Marynarki Wojennej Hiszpanii (Armada Española), S-81 Isaac Peral, przechodzi końcowe testy przed przekazaniem zamawiającemu. W związku z tym czekał go jeden z najważniejszych, czyli zanurzenie się na testową głębokość 460 metrów. To okazja do sprawdzenia, jak okręt podwodny radzi sobie w ramach wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem.
23.10.2023

Litewskie władze ogłaszają kolejną aukcję morskiej farmy wiatrowej

Litwa przygotowuje się do drugiej już aukcji w związku z planowaną morską farmą wiatrową. Jak podało tamtejsze Ministerstwo Energii, zostały przeprowadzone konsultacje z przedstawicielami branży offhsore oraz zainteresowanymi, innymi organizacjami i firmami, podczas których omówiono przygotowania do aukcji, jej warunki oraz planowany termin przetargu.
18.10.2023

Czterech chętnych na terminal zbożowy w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia poinformował, że wpłynęły cztery ostateczne oferty na dzierżawę terminala zbożowego w porcie i realizację operacji przeładunkowych. Swoje propozycje złożyły te same podmioty, które zimą złożyły wstępne oferty.
22.09.2023

Wyjątkowa okazja, Royal Navy sprzedaje cztery okręty

Brytyjski Urząd ds. Sprzedaży Sprzętu Obronnego (Defence Equipment Sales Authority) prezentuje ofertę sprzedaży byłych okrętów, które wycofano ze służby w Royal Navy. Aktualnie w ofercie są cztery jednostki, niemniej w przyszłości lista do potencjalnych "zakupów" ma stawać się większa.
19.09.2023

TKMS rozpoczyna budowę okrętów podwodnych typu 212CD dla sił morskich Norwegii i Niemiec

Niemiecki koncern stoczniowy thyssenkrupp Marine Systems rusza z realizacją zlecenia, które zdaniem części komentatorów może być wzorem dla polskiego programu "Orka". To też jeden z oferentów, który może stanąć do przetargu na dostarczenie okrętów dla polskiej Marynarki Wojennej.
12.09.2023

Sokół gotowy do rejsu. Muzeum Marynarki Wojennej ogłasza przetarg na transport ex-okrętu do miejsca ekspozycji plenerowej.

Zbliża się koniec trwającego od 2020 roku pobytu byłego okrętu podwodnego ORP Sokół na terenie PGZ Stocznia Wojenna. Jednostkę czeka jeszcze skomplikowana operacja związana z transportem do nowego miejsca przeznaczenia w Gdyni, tuż przy placówce muzealnej.
11.09.2023

Wkrótce przetarg na pogłębienie toru na rzece Elbląg przed elbląskim portem

Wkrótce planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na roboty czerpalne na rzece Elbląg w pobliżu portu w Elblągu. Prace nie będą obejmować odcinka w samym porcie, gdyż pogłębienie toru wodnego w tym miejscu należy do zarządu elbląskiego portu, przekazał Urząd Morski w Gdyni.
09.09.2023

Prysmian wygrywa kontrakt o wartości 630 mln euro na położenie kabla pod Morzem Adriatyckim

Włoski gigant w zakresie kładzenia podmorskich kabli zrealizuje kolejne zlecenia w związku z energetyką Włoch. Dzięki temu portfel zamówień firmy przekracza od chwili obecnej 10 miliardów euro rocznie, włączając umowy z preferowanymi oferentami.
07.09.2023

Postępowanie zakupowe dla MFW Baltic Power

Zostanie przeprowadzony proces zakupowy dla kluczowych obszarów projektu MFW Baltic Power.
30.08.2023

Wyłoniono wykonawcę układu drogowego do Portu Północnego w Gdańsku

Wyłoniono wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego w Gdańsku. Najkorzystniejszą ofertę (około 70 mln zł) przedstawiło konsorcjum, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura.
29.08.2023

Port Gdańsk ogłosił przetarg na rozbudowę Nabrzeża Węglowego w Porcie Wewnętrznym

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił właśnie przetarg na kolejną inwestycję. To rozbudowa Nabrzeża Węglowego w Porcie Wewnętrznym, która ma rozpocząć się już wkrótce. Zadanie jest częścią większego projektu, na który Port Gdańsk dostał prawie 100 mln euro dotacji z UE.
28.08.2023

Rozpoczyna się wyścig po "Orkę". Wielu chętnych do dostarczenia Polsce okrętów podwodnych

Rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Grzegorz Polak poinformował, że 11 podmiotów zgłosiło się z ofertą dostarczenia polskiej Marynarce Wojennej okrętów podwodnych w ramach programu "Orka". Z tego grona zostaną wyłonione firmy, które wezmą udział w dalszym procedowaniu oferty, aż w końcu zostanie wyłoniony "zwycięzca".
07.08.2023

Wyścig po niderlandzką "Orkę" rozgrzewką przed przetargiem w Polsce?

Ministerstwo Obrony Holandii potwierdziło, że kupi cztery okręty podwodne na potrzeby sił morskich (Koninklijke Marine). O realizację tego intratnego zamówienia rywalizują firmy z Francji, Niemiec i Szwecji, które mogą być także oferentami dla polskiej Marynarki Wojennej w związku z programem "Orka".
31.07.2023

Port Szczecin-Świnoujście ogłosił przetarg na budowę zdolności przeładunkowej portu morskiego do obsługi MEW

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ogłosił przetarg na budowę zdolności przeładunkowej portu morskiego w Świnoujściu do obsługi potrzeb morskiej energetyki wiatrowej. Postępowanie jest prowadzone za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Oferty można składać do 1 sierpnia.
28.06.2023

Będzie nowe podejście do portu w Świnoujściu, ruszył pierwszy przetarg

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg na analizę nawigacyjną dla nowego toru wodnego do portu w Świnoujściu.
26.06.2023

Wkrótce ruszy przetarg na wykonawcę części hydrotechnicznej terminala offshore w Świnoujściu

Na przełomie maja i czerwca ogłoszony ma być przetarg na wykonawcę części hydrotechnicznej terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu.
23.05.2023

MSR "Gryfia" szuka nabywców na doko-pontony, barkę i holownik

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” szuka nabywców na kolejne elementy wyposażenia. Tym razem ogłoszone zostały przetargi na sprzedaż zespołu dwóch doko-pontonów i podnośnika, holownika oraz barki.
20.04.2023

Gdańsk szuka wykonawcy układu drogowego do Portu Północnego

Jutro (6 kwietnia) ogłoszony ma zostać przetarg dotyczący rozbudowy układu drogowego na terenie Portu Północnego w Gdańsku.
05.04.2023

Gdańsk: Porzucony jacht motorowy ma nowego właściciela

Porzucony w przystani Sienna Grobla w Gdańsku jacht stał bez opieki przez pięć lat. Pomimo licznych prób nie udało się skontaktować z właścicielem jednostki. Zdecydowano się zatem na jej wycenienie i ogłoszono przetarg. Sprzedaż miała jej dać „drugie życie”. Niszczejący jacht trafił w ręce pasjonata Adama Otrompka, który zadeklarował, że własnoręcznie go naprawi i odnowi. Nabywca zapłacił 75 tysięcy złotych.
03.04.2023

Pekin zwiększa wpływy na Pacyfiku. Chińska firma wygrała przetarg na przebudowę portu na Wyspach Salomona

Władze Wysp Salomona podały że państwowa chińska firma wygrała przetarg China Civil Engineering Construction Company (CCECC) na przebudowę międzynarodowego portu w Honiarze, stolicy kraju. Według komentatorów Pekin poszerza swoje wpływy na Pacyfiku, co niepokoi USA i ich sojuszników.
22.03.2023

Vestas wygrywa przetarg na ST3 Offshore

Szósty przetarg zakończył się sukcesem!
20.03.2023

Kolejny przetarg na sprzedaż ST3 Offshore zakończy się sukcesem? Wpłynęły dwie oferty

Pojawiła się szansa, że niebawem zakończy się saga sprzedaży upadłej spółki ST3 Offshore. W szóstym już przetargu na sprzedaż wpłynęły dwie oferty.
13.03.2023

Świnoujście planuje remont promów

Władze miasta planuję wyremontowanie dwóch jednostek przeznaczonych do transportu pasażerów i pojazdów osobowych i transportowych. Prace obejmą m.in. konserwacje kadłubów.
06.03.2023

Czy szósta próba sprzedaży ST³ zakończy się sukcesem?

Czy dynamiczna transformacja energetyczna, rozwój sektora offshore wind w Polsce i budowa terminala instalacyjnego w Świnoujściu wpłynęły na wzrost atrakcyjności zakładu? Syndyk ST³ informuje, że kolejnej szansy na kupno całej fabryki może już nie być.
28.02.2023

GCT inwestuje w technologie prośrodowiskowe

Gdynia Container Terminal, będący częścią grupy Hutchison, kontynuuje inwestycje mające na celu znaczne ograniczenie emisji CO2 w trakcie operacji przeładunkowych, a tym samym wypełnienie celów środowiskowych terminalu. Niedawno rozpisany został przetarg na modernizację siedmiu suwnic placowych, a na tym działania GCT się nie kończą.
20.02.2023

ST³ Offshore na sprzedaż po raz szósty

Już po raz szósty szczecińska fabryka stalowych fundamentów dla sektora offshore wind idzie pod młotek.
13.02.2023

Port Gdynia szuka dzierżawcy placu manewrowo-składowego

Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił przetarg na dzierżawę części placu manewrowo-składowego nr 2 przy ulicy Logistycznej 1 w Gdyni.
22.01.2023

PERN rozbuduje bazę paliw w Dębogórzu o zbiorniki na estry

PERN planuje rozbudowę pojemności magazynowych biokomponentów - estrów w bazie paliw w Dębogórzu (Pomorskie). Spółka ogłosiła postępowanie na budowę trzech zbiorników o pojemności po 100 metrów sześc. każdy i wykonanie fundamentów żelbetowych pod kolejne dwa zbiorniki. Oferty można składać do 1 lutego.
17.01.2023

PGE z największą liczbą punktów na obszar 43.E.1.

Ministerstwo Infrastruktury przyznało w poniedziałek spółce PGE Baltica 4 pozwolenie na zagospodarowanie jednego z obszarów na Bałtyku, przeznaczonych pod morskie farmy wiatrowe.
09.01.2023

Pierwsza amerykańska aukcja pływających elektrowni wiatrowych zakończona

Wybrano pięciu deweloperów, którzy zbudują pierwsze, pływając farmy wiatrowe na wodach federalnych USA
08.12.2022

Baltic Power szuka Inżyniera Kontraktu

Spółka Baltic Power ogłosiła przetarg na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla projektu budowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.
30.11.2022

PGZ Stocznia Wojenna. Ruszają inwestycje związane z Miecznikiem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Stocznia Wojenna przystępuje do realizacji budowy dwóch nowych hal produkcyjnych. Jest to niezbędne do pracy przy programie Miecznik.
24.10.2022

Czy Remontowa Shipbuilding została oszukana w Szkocji?

Gdańska stocznia Remontowa w 2014 roku stawała do przetargu na budowę dwóch promów pasażersko-samochodowych ogłoszony w Szkocji. Remontowa zajęła w nim drugie miejsce, a zwyciężył krajowy zakład. Stacja BBC twierdzi jednak, że przetarg był ustawiony.
06.10.2022

Świnoujście. Przetarg na budowę Głębokowodnego Terminala Kontenerowego na finiszu

W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się, kto zbuduje i będzie zarządzał Głębokowodnym Terminalem Kontenerowym w Świnoujściu.
07.07.2022

Niemiecki rząd chce kupić stocznię w Rostocku

Niemiecki rząd potwierdził, że stanął do przetargu na przejęcie stoczni w Rostocku. Niemiecka marynarka wojenna chce tam stworzyć bazę remontowo-obsługową.
26.06.2022

Przetarg na prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyni ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na prace przygotowawcze dla połączenia drogowego portu w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, czyli dla tzw. Drogi Czerwonej. Droga Czerwona poprawi dostępność do portu od strony lądu i zwiększy jego możliwości przeładunkowe i rozwojowe.
16.06.2022

Przetarg na dzierżawę terminala kontenerowego w Gdyni przedłużony do piątku

Do piątku, do godz. 10 komisja przedłużyła postępowanie w sprawie ofert w przetargu na nowego operatora terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia. Wynika to z konieczności rozpatrzenia zagadnienia prawnego związanego z zawarciem umowy – poinformowały PAP władze Portu Gdynia.
31.05.2022

Ocean Winds bierze udział w przetargu Hollandse Kust West

Złożona oferta dotyczy przetargu Hollandse Kust West (HKW) - Site VI, koncentrującego się na kryteriach ekologicznych.
23.05.2022

Local content w F.E.W. Baltic II. RWE Renewables spotkało się z dostawcami [WIDEO]

W czwartek 19 maja w hotelu Scandic odbyło się spotkanie pod nazwą „RWE Suppliers Day”. RWE, deweloper odpowiedzialny za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic I wraz z głównymi kontraktowami – GE i Pile Elbud – zaprosił do dyskusji firmy, które potencjalnie mogą włączyć się w pracę nad projektem.
22.05.2022

Ørsted ogłosi przetarg na osłony kabli dla farmy wiatrowej Baltica 2 i 3

Ørstedogłosi na dostawę systemów ochrony kabli (CPS) dla farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3 o mocy 2500 MW w Polsce.
20.05.2022

Ørsted i TotalEnergies powalczą wspólnie o projekty offshore wind w Niderlandach

Duński koncern energetyczny Ørsted oraz francuski gigant TotalEnergies połączyli siły w celu złożenia wspólne oferty w dwóch holenderskich przetargach na morską energetykę wiatrową na obszarze Holland Coast West.
19.05.2022

Stołeczna "GW": Po co straży miejskiej łódź?

Czy strażnicy będą walczyć z "patocumowaniem"? Tak kpią z warszawskiej straży miejskiej działacze Miasto Jest nasze. Na żartach się nie kończy. Szykują zawiadomienie do prokuratury w sprawie przetargu na łódź - pisze w czwartek stołeczna "Gazeta Wyborcza".
21.04.2022

Baza szybkiego reagowania dla MFW Baltic Power – jest przetarg

Baltic Power ogłosił przetarg na projekt i budowę bazy szybkiego reagowania dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power.
09.03.2022

Fińska firma dostarczy pogłębiarkę na tor na kanale żeglugowym przez Mierzeję

Za 116 mln zł fińska firma dostarczy pogłębiarkę na tor wodny na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. Wyłonienie firmy, która dostarczy specjalistyczna jednostkę nastąpiło po trzecim przetargu - poinformował PAP Urząd Morski w Gdyni.
22.02.2022

Ørsted rozgląda się za statkami na polską farmę wiatrową

Branżowe media donoszą, że firma Ørsted, która wspólnie z PGE buduje farmy wiatrowe Baltica 2 i Baltica 3 na polskim morzu, rozpoczęła poszukiwania jednostek do ich obsługi.
18.01.2022

PGE i Ørsted poszukują wykonawcy projektu budowlanego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica tj. Baltica 3 o mocy ok. 1045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1500 MW.
17.01.2022

Ørsted w najbliższych tygodniach ogłosi dwa duże przetargi

Deweloper morskiej energetyki wiatrowej Ørsted - w związku z projektami Baltica 3 o mocy 1 GW i Baltica 2 o mocy 1,5 GW, planuje w najbliższych tygodniach ogłosić dwa przetargi obejmujące prace transportowe i instalacyjne.
11.01.2022

Gryfia sprzedaje trzy doki i holownik

Morska Stocznia Remontowa Gryfia opublikowała informacje o czterech przetargach. Ich przedmiotem jest zbycie prawa własności trzech doków oraz niewielkiego holownika.
23.12.2021

Jednostki Ship-Service wystawione na sprzedaż

Jak informowaliśmy, spółka Ship-Service, zajmująca się m.in. bunkrowaniem statków, obsługą portową i przeładunkami, została postawiona w stan likwidacji. Na sprzedaż zostało wystawionych należących do niej siedem jednostek pływających.
06.12.2021

Lotos Asfalt dostarczy paliwo Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej

Lotos Asfalt ponownie wygrał przetarg na zapewnienie żeglugowego oleju napędowego dla jednostek Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
29.11.2021

PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw

PERN prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wybór podmiotu, który będzie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z trzecim etapem rozbudowy pojemności baz spółki, w których magazynowane są paliwa. Oferty można składać do 15 grudnia.
24.11.2021

Port Gdynia: oferty w przetargu na operatora terminala kontenerowego i przeładunkowego MFW

W Porcie Gdynia otwarto dziś wstępne oferty złożone w przetargu na nowego operatora terenów, które obecnie zajmowane są m.in. przez Baltic Container Terminal (BCT). O rolę nowego operatora ubiegają się dwie spółki: International Container Terminal Services Inc. oraz Gdynia Container Terminal Sp. z o.o.
15.11.2021

Port Gdynia ogłosił przetarg na prace geologiczne pod budowę terminala instalacyjnego morskich farm wiatrowych

Dziś, 10 listopada 2021, Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił przetarg, który de facto rozpoczyna szeroko zakrojone prace nad budową terminala instalacyjnego na potrzeby morskich farm wiatrowych w porcie.
11.11.2021

W przyszłym tygodniu otwarcie ofert na dzierżawę terminala kontenerowego w Porcie Gdynia

W poniedziałek zostaną otwarte wstępne oferty w przetargu na nowego operatora terenów m.in. dzisiejszego terenu BCT. Według władz portu, wybór ostatecznej oferty może nastąpić z końcem stycznia 2022 r. Związkowcy działający w terminalu twierdzą, że postępowanie trwa zbyt długo, a zmiana operatora będzie się wiązać ze zwolnieniami.
10.11.2021

Ponowny przetarg na pogłębiarkę na Zalew Wiślany

Do 6 grudnia zainteresowane firmy mogą składać oferty na dostarczenie pogłębiarki, która będzie utrzymywać tor na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. To drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony, gdyż złożona oferta przewyższała kwotę przeznaczoną na ten cel przez zamawiającego.
07.11.2021

Baltic Power zaprasza do postępowania zakupowego na Marine Warranty Surveyor

Baltic Power zamierza przeprowadzić i zaprasza zainteresowane podmioty do udziału w postępowaniu zakupowym (RFI) na usługi realizowane przez Marine Warranty Surveyor (MWS) na potrzeby projektu. Usługi świadczone będą w okresie budowy morskiej farmy wiatrowej, które zgodnie z planem realizowane będą w latach 2024-2026.
27.10.2021

Urząd Morski: będzie nowy przetarg ws. pogłębiarki na Zalew Wiślany

Urząd Morski w Gdyni ogłosi nowy przetarg na dostarczenie pogłębiarki, która będzie utrzymywać tor na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. Obecny został unieważniony, gdyż złożona została jedna oferta na cenę przewyższającą kwotę przeznaczoną na ten cel przez zamawiającego.
30.09.2021

Baltic Power. Przetarg na lądowy odcinek

Orlen i Northland Power, inwestorzy stojący za projektem morskiej farmy wiatrowej Baltic Power, ogłosili przetarg na realizację lądowego odcinka wyprowadzenia mocy z farmy.
09.09.2021

Przetarg na budowę pogłębiarki dla Urzędu Morskiego w Gdyni nierozstrzygnięty

Ogłoszony przez Urząd Morski w Gdyni przetarg na budowę pogłębiarki nie przyniósł oczekiwanego rozwiązania – złożona została tylko jedna oferta, która była dodatek zbyt droga.
26.08.2021

PERN ogłosił przetarg na zwiększenie pojemności magazynowej bazy paliw w Dębogórzu na zapleczu Portu Gdynia

PERN ogłosił przetarg na budowę 7 zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. wraz z infrastrukturą towarzyszącą w swych bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i Dębogórzu. Oferty w postępowaniu można składać do 17 maja - podała w piątek spółka.
16.04.2021

Katar ogłosił przetarg na czarter ogromnej floty gazowców LNG

Qatar Petroleum zaprosił armatorów do wzięcia udziału w przetargu na długoterminowy czarter aż 100 gazowców, których firma będzie potrzebować do obsługi swojego terminalu eksportowego Golden Pass LNG oraz złoża North Field.
23.03.2021

Urząd Morski w Szczecinie wystawia na sprzedaż statek wielozadaniowy Planeta

Jednostka PLANETA, którą w Szczecinie w roku ubiegłym zastąpiono PLANETĄ 1, została wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza za ten specjalistyczny statek to 6.786.559,00 zł netto. „PLANETA” służyła do obsługi oznakowania pływającego torów wodnych i akwenów będących w gestii Urzędu Morskiego w Szczecinie.
08.03.2021

Przetarg na kolejne przystanie kajakowe w Gdańsku

Właśnie ogłoszono przetarg na budowę dwóch przystani – przy ul. Wiosny Ludów i Tamka. Otwarcie ofert planowane jest na pierwszą połowę lutego. Prace przy budowie mają zakończyć się w czerwcu 2021 r.
04.01.2021

ZMPSiŚ kupi stocznię w Świnoujściu?

To interesujący teren, ale wymagający analizy - tak pomysł zakupu świnoujskiego oddziału stoczni Gryfia skomentował Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś na antenie Twojego Radia. Cena wywoławcza stoczni wynosi 58,1 milionów złotych.
27.10.2020

PRZETARG NA: Sprzedaż promu „GRYFIA II” oraz „Doku SSR -1”

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Brdowska 12, 71-700 ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż promu pasażersko-samochodowego GRYFIA II oraz Doku SSR-1.
12.10.2020

Costa Project Sp. z o.o.

Jesteśmy grupą architektów i inżynierów skupionych wokół idei „Enjoy your projects”.
zarządzanie projektami ,inwestorstwo zastępcze ,kontrola kosztów ,zarządzanie kosztami ,zarządzanie dokumentacją ,przygotowanie inwestycji ,studia wykonalności ,raporty due dilligence ,analiz ryzyk ,weryfikacja dokumentacji projektowej ,projekty koncepcyne ,projekty budowlane ,projekty przetargowe ,projekty wykonawcze ,dokumentacje powykonawcze ,nadzór autorski ,koordynacja budowy ,nadzór budowlany ,certyfikacja LEED ,certyfikacja BREEAM ,certyfikacja WELL ,certyfikacja Zielony Dom ,audyty energetyczne budynków ,certyfikaty energetyczne budynków ,badania termowizyjne

Gospodarka Morska Sp. z o.o. - portal GospodarkaMorska.pl

Twój portal morski
portal morski,vortal morski,wortal morski,serwis morski,katalog morski,katalog firm morskich,giełda morska,informator morski,przegląd morski,media morskie,newsletter morski,mailing morski,wydarzenia morskie,artykuły morskie,publikacje morskie,opracowania morskie,wyszukiwarka morska,wiadomości morskie,analizy morskie,kalendarium morskie,imprezy morskie,ewenty morskie,przetargi morskie,sympozja morskie,konferencje morskie,zjazdy morskie,targi morskie,wystawy morskie,prezentacje morskie,reklamy morskie,reklama morska,marketing morski,literatura morska,edukacja morska,latarnie morskie,latarnia morska,transport morski,spedycja morska,logistyka morska,kontenery morskie,porty morskie,terminale morskie,szkoły morskie,kursy morskie,szkolenia morskie,przemysł rybny,przetwórstwo rybne,ceryfikaty morskie,rzeczoznawstwo morskie,ubezpieczenia morskie,doradztwo morskie,crewing,praca na morzu,budownictwo morskie,przemysł morski,przemysł stoczniowy,przemysł jachtowy,przemysł offshore,żegl

CRIST Offshore. Strategiczna wizja rozwoju

Decyzja o zaangażowaniu się w polski sektor energetyki morskiej zapadła w CRIST Offshore już 2 lata temu. Firma utrzymuje spójność swojej strategii skupionej na budowie kompletnych stacji transformatorowych. Podczas zorganizowanej przez PTMEW konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies, Andrzej Czech, członek zarządu spółki, podzielił się z nami wglądem w zamiary dotyczące zaspokojenia rosnącego popytu na infrastrukturę wspierającą rozwój branży MEW.
29.11.2023

Port Gdańsk podpisał umowę na opracowanie koncepcji Portu Centralnego

Port Centralny coraz bliżej. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk we wtorek podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie koncepcji tej inwestycji. – Chcemy, żeby to był, jak nasz cały port, port uniwersalny – powiedział Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
23.05.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.