• <
siemens_gamesa_2022

PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw

jm

24.11.2021 21:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw

Partnerzy portalu

PERN: przetarg na nadzór inwestorski do kolejnego etapu rozbudowy baz paliw - GospodarkaMorska.pl
Fot. PERN

PERN prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na wybór podmiotu, który będzie pełnił funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z trzecim etapem rozbudowy pojemności baz spółki, w których magazynowane są paliwa. Oferty można składać do 15 grudnia.

Informując o postępowaniu dotyczącym nadzoru inwestorskiego PERN przypomniał, że trzeci etap rozbudowy jego baz paliw zakłada w drugiej fazie wykonanie 8 zbiorników o łącznej pojemności 256 tys. metrów sześc. wraz z infrastrukturą towarzyszącą. "Termin składania ofert upływa 15 grudnia br. o godz. 10." - przekazano w komunikacie.

Spółka przypomniała jednocześnie, że "rola inspektora nadzoru inwestorskiego polega na sprawowaniu kontroli zgodności realizacji całego procesu budowlanego z dokumentacją projektową, wydanymi decyzjami administracyjnymi, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej". "Jest to skuteczne i powszechnie stosowane rozwiązanie w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych" - zaznaczył PERN.

Według spółki, przetarg na nadzór inwestorski dotyczy realizacji 8 zbiorników, każdy o pojemności 32 tys. metrów sześc., w czterech bazach paliw: w Nowej Wsi Wielkiej - jeden zbiornik, w Boronowie i w Dębogórzu - po dwa zbiorniki oraz w Rejowcu - trzy zbiorniki. Wcześniej, pod koniec października, spółka ogłosiła postepowanie na wybór wykonawcy dla tej inwestycji.

Prowadzona przez PERN rozbudowa baz paliw to część realizowanego tam priorytetowego Programu Megainwestycji, przy czym pierwszy etap obejmował budowę 4 zbiorników o łącznej pojemności 128 tys. metrów sześc. w bazach paliw w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, a drugi etap – niedawno zakończony – to 9 nowych zbiorników o całkowitej pojemności 222 tys. metrów sześc. w bazach: w Dębogórzu, Rejowcu, Boronowie, Koluszkach, Emilianowie i Małaszewiczach.

Obecnie w PERN trwa pierwsza faza trzeciego etapu projektu, czyli budowa 7 zbiorników, o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. – budowa tych obiektów obejmuje bazy produktów naftowych w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i właśnie w Dębogórzu. Przygotowując się do drugiej fazy przedsięwzięcia, spółka ogłosiła pod koniec października przetarg na wybór wykonawcy kolejnych 8 zbiorników o łącznej pojemności 256 tys. metrów sześc., w tym przypadku w bazach w Nowej Wsi Wielkiej, Boronowie, Rejowcu i ponownie w Dębogórzu.

W sierpniu PERN informował, że jego nakłady związane z Programem Megainwestycji wyniosą w tym roku blisko 340 mln zł. Odnosząc się do efektów realizowanych przedsięwzięć, w tym także Programu Megainwestycji, PERN podawał wówczas, że posiada ok. 4,1 mln metrów sześc. pojemności magazynowych na ropę naftową i ok. 2,2 mln metrów sześc. na paliwa.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, zarządzający m.in. na terenie naszego kraju rurociągami tłoczącymi ropę naftową - w tym z Rosji, magistralą "Przyjaźń", tranzytem przez Białoruś - do rafinerii PKN Orlen w Płocku oraz Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech. Spółka odpowiada też za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych, świadczy również usługi transportu rurociągowego produktów naftowych, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.