• <
siemens_gamesa_2022

PERN z podwyższonym nalewakiem dla dużych tankowców

jm

04.10.2021 15:08 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski PERN z podwyższonym nalewakiem dla dużych tankowców

Partnerzy portalu

PERN z podwyższonym nalewakiem dla dużych tankowców - GospodarkaMorska.pl
Fot. PERN

PERN poinformował, że na Stanowisku Przeładunku Paliw Płynnych w Porcie Gdynia wkrótce uruchomiony zostanie podwyższony nalewak do rozładunku tankowców powyżej 30 tys. ton, które stanowią większość obsługiwanych tam statków.

Podwyższony nalewak to drugie takie urządzenie na wyposażeniu Stanowiska Przeładunku Paliw Płynnych. Jak podaje PERN, inwestycja zwiększy bezpieczeństwo ciągłości pracy instalacji przeładunkowej. Modernizacja została zrealizowana w całości przez zarząd Morskiego Portu w Gdyni. Wykonane zostały już prace elektryczne i dotyczące hydrauliki siłowej, a także montażowe przy rurociągu produktowym oraz tzw. polewka betonowa.

– Przykładamy ogromną wagę do rozwoju naszego morskiego hubu paliwowego w Dębogórzu. Terminal ten to dziś jeden z kluczowych elementów zdywersyfikowanego systemu zaopatrywania Polski w paliwa płynne – zaznacza Rafał Miland, wiceprezes PERN.

Jak podaje PERN, nalewak pozwoli na sprawne rozładowywanie dużych tankowców, powyżej 30 tys. ton. Tego typu jednostki stanowią większość statków transportujących paliwa do Dębogórza poprzez Port Gdynia.
– Modernizacja, która została zrealizowana, w sposób istotny poprawi efektywność i bezpieczeństwo naszej pracy – podkreśla Michał Drzazga, kierownik bazy w Dębogórzu.

Baza paliw w Dębogórzu niedawno powiększyła się o dwa nowe zbiorniki po 32 tys. m³ każdy. Dzięki rozbudowie jej pojemność magazynowa wzrosła do prawie 260 tys. m³. W bazie rusza właśnie budowa kolejnego, podobnego zbiornika, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Całości dopełni modernizacja frontu kolejowego. W efekcie liczba załadowanych cystern zwiększy się tam o połowę.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.