• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Wkrótce ruszy przetarg na wykonawcę części hydrotechnicznej terminala offshore w Świnoujściu

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Wkrótce ruszy przetarg na wykonawcę części hydrotechnicznej terminala offshore w Świnoujściu

Partnerzy portalu

świnoujście baltic power
Fot. Baltic Power

Na przełomie maja i czerwca ogłoszony ma być przetarg na wykonawcę części hydrotechnicznej terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu.

O planowanym ogłoszeniu przetargu podczas niedawnej konferencji poinformował Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. To właśnie ZMPSiŚ odpowiada za tę część inwestycji. Jak podał Urbaś, projekt na budowę jest zakończony.

– W tej chwili trwają dosłownie ostatnie uzgodnienia i do końca maja to powinno być gotowe, a może nawet przed końcem maja, tak abyśmy mogli na przełomie maja i czerwca rozpocząć przetarg na wykonawcę – mówi Urbaś.

Ta część inwestycji zakłada budowę dwóch nabrzeży wychodzących na 25 metrów w wodę w stosunku od aktualnie istniejących nabrzeży. Konieczne jest pogłębienie toru wodnego od obrotnicy Mileńskiej do nowego terminala, zaś materiał wybrany w trakcie pogłębienia posłuży do wypełnienia zasypów między nowymi i starymi nabrzeżami. Tor wodny po pogłębieniu będzie umożliwiał wchodzenie statków o zanurzeniu do 11 metrów. Nabrzeża o długości 250 metrów będą mogły przyjąć statki do 220 metrów długości i 60 metrów szerokości.Dziękujemy za wysłane grafiki.