• <

Stołeczna "GW": Po co straży miejskiej łódź?

gm

21.04.2022 09:56 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Stołeczna "GW": Po co straży miejskiej łódź? - GospodarkaMorska.pl

Czy strażnicy będą walczyć z "patocumowaniem"? Tak kpią z warszawskiej straży miejskiej działacze Miasto Jest nasze. Na żartach się nie kończy. Szykują zawiadomienie do prokuratury w sprawie przetargu na łódź - pisze w czwartek stołeczna "Gazeta Wyborcza".

Jak pisze "GW", przetarg został ogłoszony w listopadzie 2021 roku. Wpłynęła jedna oferta, którą złożyła spółka Marine Lab. "Odwołań nie było. Umowa została podpisana z końcem listopada. Opiewa na kwotę 589 tys. zł. Łodzi jeszcze nie ma być w połowie czerwca" - podaje dziennik.

Szef MJN Jan Mencwel ocenia, że to dziwny przetarg. "Zamierzamy złożyć zawiadomienie do prokuratury. Opis zamówienia ma 18 stron, powinien zostać przeanalizowany. Poza tym chętnie poznamy wyjaśnienia, po co straży miejskiej łódź za ponad pół miliona złotych. Może chodzi o ściganie +patocumowania+? Prezydent (Warszawy, Rafał Trzaskowski - PAP) ciągle mówi, że brakuje pieniędzy, a straż miejska w tym czasie ogłasza przetarg na taką kwotę" - mówi "Wyborczej".

Jak podkreśla gazeta, to będzie pierwsza łódź straży miejskiej. "Zakup łodzi patrolowej ma wspomóc i usprawnić dotychczasowe działania, a nie zastąpić działania policji" - wyjaśnia w "GW" referat prasowy straży miejskiej. "Pozwoli to też na zdecydowanie szybsze niż radiowozem dotarcie do miejsc interwencji na obu brzegach, w tym umożliwi przerzucenie wsparcia dodatkowych strażników, jeśli zajdzie taka potrzeba" - dodaje.

Nowy nabytek straży miejskiej ma stacjonować w Porcie Czerniakowskim - informuje "GW".

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.