• <

Ukraińskie MSW: wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, 4 osoby zginęły

gm

07.04.2022 20:40 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Ukraińskie MSW: wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, 4 osoby zginęły

Partnerzy portalu

Ukraińskie MSW: wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, 4 osoby zginęły - GospodarkaMorska.pl
Zbiornik Kachowski, fot. Wikipedia

Na południu Ukrainy wojska rosyjskie ostrzelały ogniem artyleryjskim łódź z cywilami, zabijając cztery osoby, w tym dziecko - poinformował w czwartek na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Na komunikatorze Telegram Heraszczenko opublikował zdjęcia zabitych i ich dowody osobiste. Wśród zabitych była kobieta, z zawodu adwokat; odnaleziono jej dokument z zezwoleniem na wykonywanie zawodu.

Według Heraszczenki cywile - łącznie 14 osób - płynęli łodzią po Zbiorniku Kachowskim, wielkim zbiorniku zaporowym na Dnieprze. Usiłowali w ten sposób wydostać się ze wsi w obwodzie chersońskim. Łódź dopłynęła do brzegu w rejonie zaporoskim (odpowiednik powiatu-PAP) w obwodzie dniepropietrowskim. 70 metrów od brzegu Rosjanie otworzyli do łodzi ogień artyleryjski, w tym z systemów Grad - przekazał Heraszczenko.

"Na miejscu zginęły trzy osoby dorosłe i dziecko urodzone w 2009 roku" - poinformował. Pozostali zostali przewiezieni do szpitala z ranami od odłamków.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.