• <

Ukraińska marynarka wojenna: kapitanami rosyjskich okrętów ostrzelanych w Berdiańsku są byli ukraińscy żołnierze

gm

24.03.2022 20:24
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraińska marynarka wojenna: kapitanami rosyjskich okrętów ostrzelanych w Berdiańsku są byli ukraińscy żołnierze

Partnerzy portalu

Ukraińska marynarka wojenna: kapitanami rosyjskich okrętów ostrzelanych w Berdiańsku są byli ukraińscy żołnierze - GospodarkaMorska.pl

Kapitanami dwóch rosyjskich okrętów desantowych, ostrzelanych rano przez wojska Ukrainy w porcie w Berdiańsku, są zdrajcy - ukraińscy żołnierze, którzy w 2014 roku przeszli na stronę wroga - podała w czwartek gazeta Ukraińska Prawda, powołując się na źródło w Marynarce Wojennej Ukrainy.

Kapitan okrętu desantowego Saratow Wołodymyr Chramczenkow, a także kapitan okrętu desantowego Nowoczerkask Jurij Pawłow służyli do 2014 roku w Marynarce Wojennej Ukrainy. Po aneksji Krymu przez Rosję obaj rozpoczęli służbę w rosyjskich siłach zbrojnych - poinformowano.

Według danych ukraińskiej Marynarki Wojennej, w wyniku porannego ostrzału zginęło trzech członków załogi Nowoczerkaska, a trzy inne osoby na pokładzie zostały ranne. Na okręcie Saratow wybuchł pożar.

W ataku na port w Berdiańsku zniszczono okręt desantowy Orsk, należący do rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że jednostka była zdolna do przewożenia około 400 żołnierzy, 45 transporterów opancerzonych i 20 czołgów.

Źródło: PAP

Dziękujemy za wysłane grafiki.