• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Katar ogłosił przetarg na czarter ogromnej floty gazowców LNG

PMK

23.03.2021 08:45 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Katar ogłosił przetarg na czarter ogromnej floty gazowców LNG

Partnerzy portalu

Katar ogłosił przetarg na czarter ogromnej floty gazowców LNG - GospodarkaMorska.pl
Qatargas

Qatar Petroleum zaprosił armatorów do wzięcia udziału w przetargu na długoterminowy czarter aż 100 gazowców, których firma będzie potrzebować do obsługi swojego terminalu eksportowego Golden Pass LNG oraz złoża North Field.

Qatar Petroleum wydał oficjalne “Zaproszenie do składania ofert” (ITT) do grupy czołowych armatorów czarterujących gazowce LNG. Przetarg obejmuje również opcje zastąpienia czarterów czasowych dla wielu katarskich tankowców LNG, których umowy wygasną w ciągu najbliższych kilku lat.

Rozbudowa złoża North Field ma do 2027 roku zwiększyć katarską produkcję LNG do 12 mln ton rocznie. By sprostować przewidywanemu zapotrzebowaniu, Qatar Petroleum podpisał umowy z koreańskimi i chińskimi stoczniami na budowę do 100 nowych gazowców LNG.

Po otrzymaniu odpowiedzi na przetarg, Qatar Petroleum twierdzi, że oceni możliwości techniczne i handlowe oferentów w celu przydzielenia wybranych właścicieli statków do zarezerwowanych miejsc na budowę stoczni.


- Jak ogłosiliśmy wcześniej, firma Qatar Petroleum zawarła umowy z głównymi koreańskimi i chińskimi stoczniami w celu zarezerwowania zdolności konstrukcyjnej statków LNG w celu zaspokojenia potrzeb projektu rozbudowy North Field oraz przyszłości Qatar Petroleum. Wydanie pakietu ITT jest kamieniem milowym w naszych staraniach o zapewnienie najbardziej wykwalifikowanych armatorów i operatorów dla naszej przyszłej floty zbiornikowców LNG - powiedział Saad Sherida Al-Kaabi, prezydent Kataru i dyrektor generalny Qatar Petroleum.


Qatargas będzie zarządzał procesem selekcji armatorów w imieniu Qatar Petroleum.


Dziękujemy za wysłane grafiki.