• <
Baltexpo2023_duży

Czołowa południowokoreańska stocznia wstrzymała produkcję z powodu wybuchu infekcji COVID-19

PMK

23.03.2021 08:51 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Czołowa południowokoreańska stocznia wstrzymała produkcję z powodu wybuchu infekcji COVID-19

Partnerzy portalu

Czołowa południowokoreańska stocznia wstrzymała produkcję z powodu wybuchu infekcji COVID-19 - GospodarkaMorska.pl
DSME

Południowokoreańska stocznia, Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME), wstrzymała produkcję w swoich zakładach w Okpo i Geoje z powodu wybuchu infekcji COVID-19 wśród pracowników.

Blisko 70 osób uzyskało pozytywny wynik na obecność koronawirusa – podała agencja Yonhap. DSME poinformowało, że przeprowadza kontrolę swoich pracowników, a także osób pracujących w łańcuchu dostaw, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Stoczni zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe czynności, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa wśród społeczności Geoje. W tym celu firma wdraża ścisłe środki dystansowania społecznego i wewnętrzne działania reagowania.

Oczekuje się, że tymczasowe wstrzymanie produkcji zakończy się jeszcze w tym tygodniu.

W tym roku DSME zdobyło zamówienia warte 1,79 mld dolarów na 19 statków. 15 z nich będzie wyposażonych w napęd typu dual-fuel. Ogółem w stoczni zakontraktowano 10 tankowców ULCC, 5 bardzo dużych gazowców LPG i cztery kontenerowce. 

Tylko w zeszłym tygodniu gigant przemysłu stoczniowego ujawnił, że wygrał kontrakt na budowę trzech ekologicznych, bardzo dużych zbiornikowców na skroplony gaz pochodzenia ropopochodnego.

Kontrakt, podpisany z nieujawnionym europejskim armatorem, został wyceniony na 265 miliardów KRW (234 miliony dolarów).

Trio ma powstać w Stoczni Okpo, a nowe budowle mają zostać dostarczone do końca października 2023 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.