• <
BOTA_2023

Ørsted w najbliższych tygodniach ogłosi dwa duże przetargi

11.01.2022 10:55 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Ørsted w najbliższych tygodniach ogłosi dwa duże przetargi

Partnerzy portalu

Ørsted w najbliższych tygodniach ogłosi dwa duże przetargi - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nicholas Doherty/Unsplash

Deweloper morskiej energetyki wiatrowej Ørsted - w związku z projektami Baltica 3 o mocy 1 GW i Baltica 2 o mocy 1,5 GW, planuje w najbliższych tygodniach ogłosić dwa przetargi obejmujące prace transportowe i instalacyjne.

Pierwszy przetarg zostanie ogłoszony w drugiej połowie stycznia lub na początku lutego. Przetarg będzie dotyczył transportu i instalacji fundamentów oraz morskich stacji elektroenergetycznych dla obu projektów.

Drugi przetarg rozpocznie się pod koniec marca lub na początku kwietnia. Przetarg ten będzie obejmował instalację kabli na obu farmach wiatrowych.

Ørsted wykorzysta system kwalifikacyjny Achilles Utilities Nordics and Central Europe (UNCE).

W maju 2021 roku Ørsted i PGE utworzyły spółkę joint venture w celu rozwoju, budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych Baltica 3 o mocy 1 GW i Baltica 2 o mocy 1,5 GW, którym miesiąc wcześniej Urząd Regulacji Energetyki (URE) przyznał kontrakty różnicowe (Contracts for Difference - CfD).

Farma wiatrowa Baltica 3 o mocy zainstalowanej 1 045 MW zostanie oddana do użytku w 2027 roku, a zamknięcie finansowania tej inwestycji planowane jest na 2023 rok.

Farma wiatrowa Baltica 2 o mocy zainstalowanej 1 498 MW zostanie oddana do użytku w 2028 roku, a zamknięcie finansowania tej inwestycji planowane jest na 2024 rok.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.