• <
mewo_2022

Baltic Power. Przetarg na lądowy odcinek

jm

09.09.2021 22:24 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Baltic Power. Przetarg na lądowy odcinek

Partnerzy portalu

Baltic Power. Przetarg na lądowy odcinek - GospodarkaMorska.pl

Orlen i Northland Power, inwestorzy stojący za projektem morskiej farmy wiatrowej Baltic Power, ogłosili przetarg na realizację lądowego odcinka wyprowadzenia mocy z farmy.

Lądowy odcinek wyprowadzenia mocy z MFW Baltic Power ma składać się z kablowych linii elektroenergetycznych, stacji elektroenergetycznej i napowietrznej linii, która połączy stację elektroenergetyczną Baltic Power z systemem SE Choczewo. Cała inwestycja jest zlokalizowana w gminie Choczewo.

Linia kablowa o długości 6,5 kilometra ma zaczynać się w studniach przejściowych w pobliżu brzegu morza. Zostanie poprowadzona przez obszar leśny, aż do stacji elektroenergetycznej Baltic Power, z której z kolei moc zostanie wyprowadzona dwiema liniami napowietrznymi do SE Choczewo. Lądowa stacja elektroenergetyczna ma być wyposażona m.in. w urządzenia do regulacji mocy biernej i napięcia.

Obecnie inwestorzy poszukują wykonawcy, który podejmie się realizacji projektu. W ramach umowy będzie także zobowiązany wykonania projektów technicznych i analiz oraz do dostawy i montażu urządzeń i systemów, rozruchu instalacji i wszelkich innych prac związanych z przyłączeniem farmy do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

Orlen i Northland Power podają, że przy wyborze wykonawcy pod uwagę brane będą doświadczenie w zakresie podobnych realizacji, montażu kabli wysokiego napięcia, posiadanie odpowiedniego personelu i umiejętność dostarczenia szczegółowej dokumentacji w zakresie oferty technicznej i handlowej dla całego projektu.

Na stronie balticpower.pl można znaleźć dodatkowe informacje wraz ze szczegółowym harmonogramem konkursu.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.