• <
KONGSBERG_2023

PGZ Stocznia Wojenna. Ruszają inwestycje związane z Miecznikiem

gm

24.10.2022 10:41
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki PGZ Stocznia Wojenna. Ruszają inwestycje związane z Miecznikiem

Partnerzy portalu

PGZ Stocznia Wojenna. Ruszają inwestycje związane z Miecznikiem - GospodarkaMorska.pl
PGZ Stocznia Wojenna, fot. GospodarkaMorska.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Stocznia Wojenna przystępuje do realizacji budowy dwóch nowych hal produkcyjnych. Jest to niezbędne do pracy przy programie Miecznik.

Wstępne plany rozwoju stoczniowej infrastruktury w kierunku umożliwiającym czynne uczestnictwo w programie budowy fregat Miecznik dla polskiej Marynarki Wojennej prezes Paweł Lulewicz przedstawił jeszcze jesienią zeszłego roku. Obecnie PGZ Stocznia Wojenna poinformowała o rozpoczęciu procesu poszukiwania inwestora zastępczego, który zajmie się budową trzech nowych obiektów – hali kadłubowej, hali produkcyjnej i budynku biurowo-socjalnego. Pierwszy etap postępowania przetargowego zakończył się 17 października, drugi etap ma zakończyć się do końca miesiąca.

Spółka, która zostanie wyłoniona w ramach przetargu, będzie nadzorowała cały proces inwestycyjny w imieniu stoczni. Nie będzie jednak generalnym wykonawcą – ten będzie wyłoniony w osobnym postępowaniu.

– Najlepiej znamy się jako stocznia na budowie i naprawach okrętów, więc w zakresie budowy hali wspomagamy się specjalistami właśnie w tej dziedzinie – wyjaśnił w rozmowie z portalem Trójmiasto.pl Jerzy Łopatyński, rzecznik spółki.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.