Port Gdynia przedłużył termin składania ofert w przetargu na budowę drogi technicznej łączącej terminal kontenerowy BCT i ulicę Logistyczną. Obecnie dokumenty można składać do 5 lutego.
Zarząd Morskiego Portu Gdynia uruchomił przetarg na opracowanie projektu i budowę nowej drogi technicznej na początku grudnia. Pierwotny termin składania ofert upływał 8 stycznia, przesunięto go najpierw na 29 stycznia. Port zdecydował się jednak na kolejne przedłużenie terminu do 5 lutego.
Planowana nowa droga techniczna ma połączyć Nabrzeże Helskie, gdzie działa terminal kontenerowy BCT, z ulicą Logistyczną, w której rejonie zlokalizowane są place składowe. Ma przebiegać pod Estakadą Kwiatkowskiego i przecinać Potok Chyloński. Nie będzie to trasa otwarta dla ruchu miejskiego – znajdować się będzie bowiem na terenie ZMPG, w zamkniętej strefie celnej. Ma usprawnić ruch między terminalem BCT i zapleczem składowo-magazynowym.
Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie tej drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach prac będzie musiał m.in. dokonać rozbiórki stalowej rampy pod estakadą Kwiatkowskiego (droga będzie biec przez obszar przed laty zajmowany przez terminal promowy), ogrodzeń czy sieci podziemnych. Konieczna będzie budowa odpowiednich instalacji, jak wodociągi i linie komunikacyjne.
Cała droga ma mieć ok. 200 metrów długości i 9 metrów szerokości. Konieczne będzie wybudowanie mostu nad Potokiem Chylońskim, a także mostu pieszo-rowerowego w miejscu przecięcia z planowaną drogą technologiczną. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał rok od podpisania umowy na wykonanie niezbędnych prac projektowych i uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, a potem 210 dni od uzyskania tej decyzji na wykonanie wszystkich prac budowlanych.
Obecnie oferty można składać do 5 lutego, do godziny 11:00 poprzez platformę przetargową Portu Logintrade, do której dostać się można poprzez stronę internetową ZMPG. Tam też dostępne są wszystkie szczegóły postępowania. Oferty mają zostać otwarte tego samego dnia o godzinie 12.
Port Gdynia ze wzrostem przeładunków po pierwszym półroczu
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Zarząd portów odpowiada na krytykę ws. finansowania Przylądka Pomerania. "Środki są zabezpieczone"
Nowy kontenerowiec pod francuską banderą dołącza do floty CMA CGM
Polferries tajemniczo tłumaczy zwolnienie prezesa: rozdzielenie odpowiedzialności
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz