• <

Przetarg na terminal agro w Porcie Gdańsk odwołany

16.05.2024 22:00 Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Przetarg na terminal agro w Porcie Gdańsk odwołany

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. poinformował o odwołaniu przetargu na dzierżawę terenu pod terminal agro. Nie podano przyczyn tej decyzji.

W komunikacie zamieszczonym na stronie Portu Gdańsk podano, że przetarg na dzierżawę działki z dostępem do Pirsu Rudowego został odwołany. "Działając w imieniu spółki pod firmą Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku (dalej jako ZMPG), na podstawie § 2.2.3 Dokumentacji uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2.1.18 Dokumentacji Przetarg nr 1/SRH/2024 na oddanie w najem zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni 239 502,00 m kw. zlokalizowanej w Gdańsku został przez ZMPG odwołany bez podania przyczyn" - czytamy w komunikacie.

Przetarg został ogłoszony w połowie stycznia. Dotyczył zabudowanej nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie Baltic Hub, terminala naftowego PERN i terminala węglowego. W skład nieruchomości wchodzi południowa część Pirsu Rudowego (od strony terminala kontenerowego), a także zabudowane grunty. Znajdują się na nim m.in. magazyn i bateria silosów, ale również obiekty oznaczone jako „obiekty o wartościach kulturowych”. Czas trwania umowy najmu wynosić będzie 30 lat.

W dokumentacji przetargowej zapisano, że oferenci muszą wskazać w ofertach wysokości minimalnej ilości przeładowywanych przez najemcę ton rocznie, realizowanych z wykorzystaniem Pirsu Rudowego, w tym minimalną ilość przeładowywanego zboża. Założono, że minimalna ilość przeładunków zbóż ma wynosić 500 tys. ton.

Potencjalny najemca musiałby jednak dostosować lub przebudować Pirs Rudowy na potrzeby operacji przeładunkowych.

W zeszłym miesiącu unieważniony został także przetarg na najemcę terminala zbożowego w Porcie Gdynia. Zadecydowano, że w obliczu braku zgody Ministerstwa Infrastruktury na sygnowanie umowy ze zwycięskim konsorcjum, zostanie on rozpisany na nowo. Konsorcjum zaskarżyło tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.


Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.