• <

Przetarg na budowę pogłębiarki dla Urzędu Morskiego w Gdyni nierozstrzygnięty

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Przetarg na budowę pogłębiarki dla Urzędu Morskiego w Gdyni nierozstrzygnięty

Partnerzy portalu

Przetarg na budowę pogłębiarki dla Urzędu Morskiego w Gdyni nierozstrzygnięty - GospodarkaMorska.pl
Fot. Shraga Kopstein / Unsplash

Ogłoszony przez Urząd Morski w Gdyni przetarg na budowę pogłębiarki nie przyniósł oczekiwanego rozwiązania – złożona została tylko jedna oferta, która była dodatek zbyt droga.

Urząd Morski na budowę specjalistycznej jednostki chciał przeznaczyć 40 milionów złotych. Do przetargu stanęła jedna firma, ale przedsiębiorstwo Uudenkaupungin Työvene Oy z Finlandii oczekiwało za statek ponad 117 milionów.

Pogłębiarka miała funkcjonować głównie na Zalewie Wiślanym. – Wydobycie metra sześciennego przy pracach w zakresie kilkudziesięciu tysięcy metrów jest horrendalnie drogie, więc taki sprzęt jest konieczny, żebyśmy wyszli naprzeciw administracji i urzędowi, oszczędzając przy tym pieniądze podatników – powiedział Radiu Gdańsk dyrektor Urzędu Wiesław Piotrzkowski.

Pogłębianie toru wodnego będzie szczególnie konieczne po wybudowaniu kanału przez Mierzeję Wiślaną i ukończeniu toru wodnego przez Zalew Wiślany i rzekę Elbląg. Będzie to zadanie Urzędu Morskiego w Gdyni. Stąd też potrzeba pozyskania specjalistycznej nasiębiernej pogłębiarki ssąco-refulującej. Statek ma powstać w ciągu niecałych dwóch lat od podpisania umowy z wykonawcą. Pośród wymogów są przynajmniej dwa zamontowane na stałe żurawie i ładowność do 1000 metrów sześciennych.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.