• <

Wynik wyszukiwania - "przemyt" - Wiadomości

„Narkokokosy” - nowa metoda przemytu kokainy do Europy

Kolumbijscy przemytnicy opracowali nową metodę wysyłki kokainy o wysokim stopniu czystości do Europy. Mieszają ją z wodą kokosową i ukrywają wewnątrz kokosów – ogłosiła we wtorek wieczorem kolumbijska policja. Media nazywają je „narkokokosami”.
12.06.2024

KAS udaremniła przemyt przez granicę koralowca

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt koralowca. Okaz należy do gatunków zagrożonych wyginięciem i objęty jest ochroną – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska.
03.06.2024

Brytyjski okręt przechwytuje na Oceanie Indyjskim narkotyki o wartości 15 milionów funtów

Wchodzący w skład Royal Navy niszczyciel typu 34 HMS Diamond przejął 31 maja transport blisko 2,4 tony haszyszu przechowywanego na dhow (rodzaj dużej łodzi wykorzystywanej głównie w krajach arabskich). To efekt kilkugodzinnej akcji pościgowej, przeprowadzonej na trudnym akwenie Oceanu Indyjskiego, w ramach działań wymierzonych w przemytników narkotyków.
03.06.2024

Jednostka straży przybrzeżnej przechwyciła narkotyki i zatonęła

Nie byle jaką noc mieli członkowie załogi ekwadorskiego patrolowca straży przybrzeżnej Isla Santa Cruz. Najpierw zatrzymali przemytniczą jednostkę z czterema tonami kokainy, a potem... zatonęła ich własna.
31.05.2024

Co roku z Afryki do Dubaju jest przemycane złoto o wartości miliardów dolarów

Co roku z Afryki przemyca się 320-470 ton złota, wartego 24-35 mld dolarów, a duża jego część trafia do Dubaju, zanim zostanie legalnie reeksportowana do innych krajów, między innymi do Szwajcarii - poinformowała w raporcie „Na tropie afrykańskiego złota” w czwartek szwajcarska organizacja Swissaid.
31.05.2024

Indonezja rozbiła siatkę przestępczą działającą na jej wodach

Zarejestrowany w Rosji trawler Run Zeng 03 był jednym z najmniej mile widzianych statków na indonezyjskich wodach. Jednostka podejrzewana o udział w poważnych przestępstwach została w końcu namierzona i zatrzymana, podobnie jak kilka innych statków zamieszanych w nielegalne działania.
27.05.2024

W Zatoce Biskajskiej przejęto ładunek kokainy na jachcie pod polską banderą

Około 406 kilogramów kokainy przejęto w Zatoce Biskajskiej na jachcie płynącym pod polską banderą - powiadomiła w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. Poinformowano, że operacja przeprowadzona została za zgodą władz polskich.
26.05.2024

Wielka akcja antynarkotykowa Guardia Civil. Zatrzymano sześć łodzi wyładowanych narkotykami

Funkcjonariusze hiszpańskiej formacji przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę operację skierowaną przeciwko przemytnikom nielegalnych substancji. W sumie zatrzymano sześć łodzi przewożących 293 bele haszyszu przejęte na Atlantyku, nieopodal miasta Huelva.
14.05.2024

Obfite efekty działań brytyjskiego patrolowca. Okręt zatrzymał transporty narkotyków o łącznej wartości pół miliarda funtów

Działający na Morzu Karaibskim HMS Trent (P224) zatrzymał po nocnej akcji ładunek kokainy wart 204 mln funtów. Od grudnia podczas pięciu operacji patrolowiec przejął ładunek o wartości 511 mln funtów. Dzięki temu nielegalne substancje nie trafiają na brytyjskie ulice, a przestępcy tracą możliwość zarobku.
07.05.2024

Gangsterzy z Bałkanów zawładnęli przemytem kokainy do Europy

Bałkańscy przemytnicy opanowali przemyt kokainy z Ameryki Południowej do Europy. Policja stara się zwalczać ich zarówno na lądzie, jak i na morzu - pisze agencja Reutera.
03.05.2024

Burmistrz Hamburga do portowców: nie wikłajcie się w przemyt narkotyków

Port w Hamburgu, jako jeden z popularniejszych w Europie, ma coraz większe problemy z przemytem narkotyków. W procederze na całym świecie często angażowani są portowcy. Do pracowników portu w Hamburgu zaapelował za pośrednictwem mediów burmistrz miasta.
30.04.2024

Siły międzynarodowe ogłaszają koniec i sukces antynarkotykowej operacji "Crimson Barracuda"

Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) pod kanadyjskim dowództwem podsumowały zakończoną 14 kwietnia operację pk. "Crimson Barracuda", mającą na celu zwalczanie przemytników narkotyków na Oceanie Indyjskim, Morzu Arabskim i w Zatoce Omańskiej. Podkreślają tu zaangażowanie państw w walkę z narkobiznesem i powstrzymywanie działalności przestępczej.
29.04.2024

Włoska policja znalazła kokainę o wartości 27 mln dolarów ukrytą na statku

Funkcjonariusze Guardia di Finanza przeprowadzili inspekcję statku, na którym znaleziono 139 paczek zawierających kokainę. Ładunek nielegalnych substancji warzył 150 kg.
26.04.2024

Zatoka Perska zalewana narkotykami. Międzynarodowa koalicja niemal codziennie zajmuje transpoty nielegalnych substancji

Mające swoją główną siedzibę w stolicy Bahrajnu, Manamie, Połączone Siły Zadaniowe 150 (Combined Task Force 150, CTF-150) dokonały kilku spektakularnych zatrzymań jednostek nawodnych wykorzystywanych do transportu narkotyków. Zatoka Perska obok Morza Karaibskiego stała się obszarem intensywnych działań przemytników, których działalność próbują ukrócić siły morskie wielu państw działających w ramach koalicji.
17.04.2024

Royal Navy skonfiskowała narkotyki o wartości 16,7 miliona funtów podczas operacji na Karaibach

Patrolowiec brytyjskich sił morskich HMS Trent skonfiskował narkotyki o wartości rynkowej 16,7 miliona funtów podczas dwóch akcji wymierzonych w handlarzy narkotyków działających na Karaibach.
12.04.2024

Trzy dekady morskich działań antynarkotykowych na Karaibach

Od 30 lat Holandia i USA wspólnie prowadzą działania wymierzone w przemytników działających na Morzu Karaibskim. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat służby zarekwirowały 50 000 kilogramów nielegalnych substancji i środków. Rocznica działań była okazją dla obu państw do podsumowań i omówienia dalszej, długoterminowej współpracy w zakresie operacji walki z przemytem narkotyków.
11.04.2024

Irańska broń przejęta przez siły morskie koalicji zostanie przekazana ukraińskiej armii

Amerykański rząd przekazał 4 kwietnia Siłom Zbrojnym Ukrainy ogromny ładunek uzbrojenia, na który składały się transporty z Iranu przejęte przez międzynarodowe siły morskie. Pierwotnie miały trafić do bojowników Huti, walczących z jemeńskim rządem oraz atakujących międzynarodową żeglugę w regionie.
09.04.2024

Kradziona naczepa z miętowymi gumami przypłynęła do Świnoujścia i wpadła w ręce pograniczników

Skradzioną w Szwecji naczepę ciągnika siodłowego, wypełnioną 33 paletami gum do żucia, o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych, odzyskali 18 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu. Pojazd zjechał z promu przybyłego ze Szwecji i został zatrzymany do kontroli.
25.03.2024

Ukrainiec próbował nielegalnie wwieźć do Polski kieł morsa

Funkcjonariusze z podkarpackiej KAS wykryli kieł morsa podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Okaz objęty ochroną na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES) przewoził bez wymaganych zezwoleń obywatel Ukrainy.
29.02.2024

Próbował przemycić tonę kokainy przez port. Holenderski piłkarz Quincy Promes skazany na sześć lat więzienia

Piłkarz Quincy Promes został skazany na sześć lat więzienia przez sąd rejonowy w Amsterdamie za przemyt ponad tony kokainy do Holandii. Zawodnik Spartaka Moskwa nie trafi jednak za kratki, gdyż Rosja nie ma podpisanej z Holandią umowy ekstradycyjnej.
14.02.2024

Przemytnik migrantów, którzy zginęli w katastrofie w Cutro skazany na 20 lat

Na 20 lat więzienia skazał w środę sąd w Crotone na południu Włoch pochodzącego z Turcji przemytnika migrantów, jednego z organizatorów przerzutu ludzi na łodzi, która rozbiła się niedaleko brzegów Kalabrii. W katastrofie w rejonie miejscowości Cutro w lutym 2023 roku zginęły 94 osoby.
07.02.2024

Irańskie siły morskie miały zatrzymać statek przemycający paliwo

Irańska marynarka wojenna zatrzymała zagraniczny statek szmuglujący 2 mln litrów oleju napędowego – poinformowały w niedzielę tamtejsze media. Ceny paliw w Iranie należą do najniższych na świecie, co sprawia, że opłacalny jest przemyt do innych krajów.
28.01.2024

Siły zbrojne Wenezueli zestrzeliły samolot meksykańskiego kartelu, lecący znad Morza Karaibskiego

Siły zbrojne Wenezueli zestrzeliły w czwartek samolot należący do jednego z meksykańskich karteli narkotykowych, ponieważ maszyna została uznana za "intruza" - poinformowali w piątek przedstawiciele wenezuelskiej armii.
27.01.2024

Unia Europejska łączy siły z kilkoma europejskimi portami w wojnie z narkotykami

Unia Europejska wraz z europejskimi władzami portowymi zawarła w czwartek nowy sojusz publiczno-prywatny, aby zwiększyć wiedzę fachową i wymianę informacji i w ten sposób pomóc w walce z przemytem narkotyków i przestępczością zorganizowaną w UE.
25.01.2024

Port Gdańsk przystępuje do Sojuszu Portów Europejskich. W tle walka z przemytem narkotyków

Przedstawiciele największych portów europejskich spotkały się Antwerpii w Belgii w ramach inicjatywy European Port Alliance. To forma partnerstwa publiczno-prywatnego, w ramach której największe porty morskie i najważniejsze europejskie instytucje i agencje rozwijają międzynarodową współpracę. Celem spotkania 24 stycznia było omówienie zagrożenia przemytu narkotyków i zwalczania tego procederu. Wśród uczestników wydarzenia byli także reprezentanci Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
25.01.2024

Kryzys na pokładzie MV DEBI. Próba samobójcza na tle skandalu z kokainą

W porcie Paradip w Indiach rozgrywa się dramat związany z masowcem MV DEBI, który od ponad miesiąca jest zatrzymywany przez władze pod zarzutem przemytu kokainy. Sytuacja eskalowała w ubiegłą niedzielę, 14 stycznia, gdy jeden z członków załogi podjął próbę samobójczą.
18.01.2024

Okręt z Wielkiej Brytanii kontynuuje misję w ramach zapewnienia bezpieczeństwa Gujany

Patrolowiec Royal Navy HMS Trent (P224) kontynuuje działania operacyjne na wodach tego południowoamerykańskiego państwa w związku z zakusami władz Weneuzeli, które ponawiają roszczenia terytorialne względem swojego sąsiada. Ma to dla reżimu w Caracas zarówno znaczenie propagandowe, jak i gospodarcze, gdyż wiązałoby się z przejęciem złóż ropy naftowych, znajdujących się na Oceanie Atlantyckim. W ten sposób Wielka Brytania umacnia swoje partnerstwo z byłą kolonią i podkreśla udział w budowaniu międzynarodowego bezpieczeństwa.
18.01.2024

W 2023 r. w porcie w Antwerpii zarekwirowano rekordową ilość 116 ton kokainy

Służby celne przechwyciły w ubiegłym roku w porcie w Antwerpii 116 ton kokainy, o sześć ton więcej niż w 2022 roku - poinformował w środę na konferencji prasowej minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem. „To rekord” - dodał.
17.01.2024

Siły morskie USA zajęły statek wykorzystywany do transportu irańskiej broni dla Huti

Jak donosi Centralne Dowództwo Sił USA (US Central Comand, CENTCOM), 11 stycznia tego roku zespół sił specjalnych US Navy dokonał zajęcia i inspekcji na jednostce morskiej zaangażowanej w zakazany transport uzbrojenia do Jemenu. Wykorzystywany sprzęt miał trafić do rąk bojowników Huti, a jako pochodzenie wyposażenia wskazano Iran. To w trakcie tej akcji, z powodu warunków pogodowych, miało dojść do zaginięcia dwóch żołnierzy.
16.01.2024

Straż Wybrzeża USA gwarantuje wielomilionowe "straty" dla karteli narkotykowych

Zwalczanie przemytu nielegalnych substancji, przede wszystkim narkotyków, stało się istotnym zadaniem służb morskich na całym świecie. Zarówno US Navy, jak i US Coast Guard regularnie prowadzą działania we współpracy z innymi instytucjami oraz państwami na wielu akwenach. Choć narkobiznes wciąż jest silny, to każdy kolejne przejęty transport to zawsze mniejsze dostawy na czarny rynek i przy tym wiele uratowanych żyć.
11.01.2024

Hiszpańska żandarmeria rozbiła gang przerzucający narkotyki z Afryki Płn.

Funkcjonariusze żandarmerii Hiszpanii (Guardia Civil) rozbili grupę przestępczą przerzucającą narkotyki z Afryki Północnej do Andaluzji, na południu kraju. Do sobotniego wieczora aresztowano 18 członków gangu.
07.01.2024

Pomysłowość mafii narkotykowych zaskakuje. Korzystają z usług nurków i używają podwodnych skuterów

Mafie narkotykowe wykorzystują nurków i używają podwodnych skuterów, aby przejmować narkotyki przemycone do portu w Rotterdamie dla dalszej dystrybucji - informuje w piątek holenderski dziennik „De Telegraaf”.
05.01.2024

Do Włoch przypłynęło w tym roku 155 tysięcy migrantów. To wzrost o 50%

O 50 procent wzrosła w tym roku w porównaniu z poprzednim liczba migrantów, którzy dotarli drogą morską do Włoch - wynika z danych ministerstwa spraw wewnętrznych w Rzymie, podanych w sobotę. Od stycznia przypłynęło ponad 155 tysięcy osób, podczas gdy w 2022 roku było ich 103 tysiące.
30.12.2023

Północnokoreański port wspiera rosyjskie działania wojenne

Niedawno reaktywowany port w Najin, położony przy granicy północnokoreańsko-rosyjskiej, stał się strategicznym punktem wspierającym agresję Rosji na Ukrainie. Eksperci zwracają uwagę na wzmożony ruch statków w tym regionie, co ich zdaniem ma kluczowe znaczenie dla dostaw broni na fronty ukraińskie, jednocześnie wzmacniając słabnącą gospodarkę Korei Północnej.
27.12.2023

Premier Wielkiej Brytanii: trzeba rozbić model biznesowy przemytników migrantów

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak oświadczył w sobotę, że należy położyć kres procederowi przemytu migrantów. Tak podczas wydarzenia zorganizowanego w Rzymie przez partię premier Giorgii Meloni - Bracia Włosi wyjaśnił cele umów zawieranych przez jego gabinet i jej rząd.
17.12.2023

Wielka Brytania wysyła kolejny okręt w celu zwalczania przemytu narkotyków na Karaibach

Międzynarodowe siły morskie, w których skład wchodzą zarówno jednostki marynarek wojennych, jak i straż wybrzeża, są zaangażowane do zwalczania przemytu na Morzu Karaibskim niczym przed wiekami. W związku z tym Wielka Brytania wysyła jeden ze swoich najnowszych patrolowców, HMS Trent celem wsparcia tych działań i przejmowania kontrabandy, przede wszystkim transportów narkotyków.
08.12.2023

Brazylijska policja odkryła 1,5 tony kokainy na statku do przewozu samochodów i kontenerów

Służby federalne otrzymały informacje o podejrzanym ładunku znajdującym się na pokładzie statku typu con-ro, Grande Amburgo, który w niedzielę zatrzymał się w małym porcie Vitoria na północny wschód od Rio de Janiero. Specjalny zespół odkrył w sumie 52 bele kokainy, poukrywane w dwóch różnych miejscach na pokładzie.
10.11.2023

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy u wybrzeży Afryki Zachodniej

Francuska marynarka wojenna przechwyciła 885 kg kokainy przewożonej na łodzi rybackiej u wybrzeży Afryki Zachodniej – poinformowała na portalu X francuska prefektura morska na Atlantyku.
05.11.2023

Przemytnicy narkotyków skaczą z kontenerowca. Policja pokazuje wideo

Hiszpańska policja opublikowała wideo, na którym widać, jak dwie osoby wyskakują z płynącego kontenerowca. Był to kolejny przypadek przemytu narkotyków, w którym brali udział nurkowie.
31.10.2023

Royal Navy walczy z piratami i przemytnikami podczas misji w Afryce Zachodniej

Siły marynarki wojennej Wielkiej Brytanii pomagają państwom Afryki Zachodniej w walce z piractwem i przemytem, zacieśniając więzi w regionie i wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa ważnych szlaków handlowych.
19.10.2023

Zdaniem kanaryjskich rybaków ich praca jest zagrożona przez gangi przemytników ludzi

Organizacje rybaków z Wysp Kanaryjskich skarżą się na trudności w wykonywaniu pracy z powodu masowego napływu nielegalnych imigrantów. Cytowani przez portal dziennika Canarias 7 twierdzą, że proceder masowego przemytu ludzi na hiszpański archipelag zablokował miejscowe porty rybackie.
14.10.2023

W Hiszpanii rozbito grupę mafijną przerzucającą nielegalnych imigrantów z Maroka

Hiszpańskie służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która przerzucała z Maroka do Andaluzji, na południu Hiszpanii, nielegalnych imigrantów. Do sobotniego popołudnia, jak podała policja, zatrzymano 11 domniemanych członków organizacji mafijnej, w tym jej lidera.
14.10.2023

Lukratywny biznes: przemyt nielegalnych migrantów przez Morze Śródziemne do UE wart setki milionów euro

W pierwszej połowie 2023 r. migranci zapłacili przemytnikom co najmniej 360 milionów euro, by nielegalnie przedostać się przez Morze Śródziemne do Unii Europejskiej - od 2 tys. do 15 tys. euro za osobę. Przemyt organizują gangi, ale zaangażowane są całe lokalne społeczności.
04.10.2023

Konfiskata kokainy o wartości 170 milionów dolarów największym sukcesem w historii irlandzkiej walki z przemytem

Irlandzkie władze poinformowały o efekcie spektakularnej akcji zatrzymania statku MV Matthew, który wykorzystano do przewozu narkotyków. Okazało się to być największym przejęciem kokainy w historii Irlandii.
02.10.2023

Odpowiedzą przed sądem za przemyt broni z Polski do Szwecji

Przemycali broń z Polski do Szwecji pod pozorem importu i eksportu, np. części samochodowych. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom w śledztwie dotyczącym międzynarodowego gangu zajmującego się przemytem broni.
28.09.2023

Abordaż! Irlandzcy specjalsi zajęli statek wykorzystywany do transportu narkotyków

Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii. W związku ze zwalczaniem przemytu narkotyków drogą morską elitarna jednostka armii irlandzkiej dokonała abordażu na podejrzany statek towarowy, pływający pod banderą Panamy. Akcja zakończyła się sukcesem, a na MV Matthew odkryto znaczną ilość kokainy, która miała trafić na europejski rynek.
27.09.2023

Nowozelandzkie służby zatrzymały przemyt kokainy w ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji w portach morskich

Służba Celna Nowej Zelandii (Służba Celna Nowej Zelandii) poinformowała o udanej akcji powstrzymania dostarczenia na czarny rynek kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. Wpisuje się to w międzynarodowe wysiłki w zakresie walki z przemytnikami, którzy chętnie korzystają z możliwości, jakie zapewnia im transport morski.
27.09.2023

Wybuchowa noc w Rotterdamie. W tle przemyt narkotyków w porcie

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rotterdamie nastąpiło pięć eksplozji, w wyniku których uszkodzonych zostało kilka budynków, informuje policja w tym mieście.
26.09.2023

Patrolowiec sił morskich Holandii przechwycił niemal tonę kokainy na Morzu Karaibskim

Załoga HNLMS Groningen (P843), wykonująca zadania w związku z zwalczaniem przemytu narkotyków na Karaibach, dokonała zatrzymania łodzi wykorzystywanej przez przestępców do dostarczania nielegalnych substancji. To kolejny epizod trwającej od lat walki międzynarodowych sił morskich z przemytnikami.
22.09.2023

Straż Wybrzeża USA skonfiskowała narkotyki o wartości 160 mln dolarów

We wtorek załoga Coast Guard Cutter Confidence dokonała w Miami wyładunku 5669,9 ton kokainy o wartości ponad 160 milionów dolarów. Jest to element międzynarodowej operacji antynarkotykowej prowadzonej na wodach Morza Karaibskiego.
21.09.2023

Brazylia. Marynarka wojenna przejęła 3,6 tony kokainy

Marynarka brazylijska poinformowała we wtorek, że przejęła 3,6 tony kokainy na łodzi u wybrzeży północno-wschodniego stanu Pernambuco; jest to największe pojedyncze przejęcie tego narkotyku na morzu przez Brazylię.
20.09.2023

Karaiby w narkotykowych szponach. Międzynarodowe siły morskie zwalczają przemyt

Brytyjski niszczyciel HMS Dauntless, wspierany przez śmigłowiec Wildcat, oddział piechoty morskiej i zespół amerykańskiej straży wybrzeża przechwycił transport ponad tony kokainy o czarnorynkowej wartości 140 mln funtów. Wpisuje się to rosnące zaangażowanie marynarek wojennych wielu państw w zakresie prowadzenia akcji przeciwko handlarzom narkotyków na Morzu Karaibskim.
11.09.2023

Międzynarodowa akcja służb. 2,7 tony kokainy przejęte ze statku na Atlantyku

Międzynarodowa operacja służb doprowadziła do rozbicia bałkańskiego kartelu narkotykowego. W jej ramach na Oceanie Atlantyckim przejęty został transport 2,7 tony kokainy o wartości ponad miliarda złotych - poinformowało CBŚP, które uczestniczyło w działaniach.
01.09.2023

Nigeryjska marynarka wojenna spaliła podejrzany o przemyt tankowiec bez nakazu sądowego

Nigeryjska marynarka wojenna zniszczyła statek podejrzany o przemyt ropy naftowej bez uprzedniego uzyskania nakazu sądowego. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnim czasie już dwa razy.
25.08.2023

Gdynia: 440 kg kokainy w kontenerze z deskami podłogowymi

Straż Graniczna udaremniła próbę przemytu 440 kg kokainy. Narkotyki ukryte były wewnątrz desek podłogowych w kontenerach, które przypłynęły do Portu Gdynia z Ameryki Południowej.
24.08.2023

Rotterdam: rekordowe 8 ton kokainy w kontenerze

Holenderscy celnicy pobili rekord, przechwytując 8 ton kokainy ukrytej w kontenerze na pokładzie jednego ze statków.
20.08.2023

Niemcy. Rośnie spożycie kokainy, niemieckie porty stają się głównymi kanałami przerzutowymi w Europie

Rośnie spożycie kokainy w Niemczech, a konsumpcja jej pochodnych, w tym cracku, zwiększa się w wielu miastach. Coraz więcej narkotyku na europejski rynek trafia przez Hamburg i Bremerhaven – informuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).
07.08.2023

Indyjska Straż Wybrzeża pochwaliła się zatrzymaniem przemytu wyjątkowego specjału wśród owoców morza

Funkcjonariusze formacji morskiej pochwalili się zatrzymaniem nietypowej kontrabandy. Nie były to narkotyki, czy też kosztowności, a... ogórek morski, który cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników kulinariów i dań złożonych z produktów pochodzących z morza.
02.08.2023

Na handlu ludźmi w Libii zarabiają bojówki i struktury państwowe, w tym straż przybrzeżna

Niezależna Komisja ONZ ds. praw człowieka w Libii zebrała informacje na temat łańcucha przemytu nielegalnych imigrantów z tego kraju. W proceder, zdaniem autorów raportu, zamieszana jest straż przybrzeżna, funkcjonariusze z ośrodków zatrzymań i lokalne bojówki. Raport 21 lipca przekazano do sekretariatu ONZ. O jego wnioskach poinformowano też państwa zaangażowane w stosunki z Libią, poczynając od Włoch. informuje wtorkowy dziennik „L`Avvenire”.
25.07.2023

Dziwne zachowanie rekinów na Morzu Karaibskim. Podejrzewa się... kokainę

Naukowcy obserwujący rekiny na Morzu Karaibskim odnotowują dziwne zachowanie tych zwierząt. Przypuszczają, że nieskoordynowane ruchy drapieżników, to efekt pożerania przez nie paczek z kokainą wyrzucanych z łodzi przemytników.
23.07.2023

Największa w historii Włoch konfiskata kokainy - ponad 5 ton

Rekordową ilość ponad pięciu ton kokainy o czarnorynkowej wartości 850 milionów euro przejęła na morzu włoska Gwardia Finansowa w okolicach Agrigento na Sycylii - podały w czwartek włoskie media. Zatrzymano pięciu przemytników. To największa ilość narkotyków skonfiskowana we Włoszech. Były one przygotowane do dystrybucji w tym kraju wśród handlarzy.
20.07.2023

Straż Wybrzeża USA wyładowała pięć ton kokainy w San Diego

W poniedziałek załoga jednostki Straży Wybrzeża USA, USCGC Steadfast (WMEC-623) wyładowała ponad pięć ton kokainy o wartości około 160 milionów dolarów w San Diego, co stanowi najnowszy z długiej serii udanych rejsów interwencyjnych tej formacji. Wpisuje się to trwającą walkę służb morskich z przemytem narkotyków.
18.07.2023

Rekordowe 10 ton kokainy zatrzymano w porcie w Hamburgu

To rekordowe znalezisko jest uderzeniem w międzynarodową mafię narkotykową i sukcesem służb celnych. Wartość 10 ton kokainy to ok. 500 mln euro, pisze w piątek portal dziennika „Bild”.
14.07.2023

Nigeryjski śmigłowiec zatapia tankowiec w ramach walki z przemytem ropy

Tankowiec zidentyfikowany jako Ali Riza Bey został przechwycony przez firmę ochroniarską działającą na zlecenie władz, w związku z zwalczaniem procederu przemytu nigeryjskiej ropy Po zajęciu statku i zatrzymaniu załogi, statek został zniszczony przez wojskowy śmigłowiec, bez wcześniejszego śledztwa czy postępowania sądowego.
12.07.2023

Szefowie MSZ Włoch, Słowenii i Chorwacji zobowiązali się do walki z przemytnikami migrantów

Wspólne zobowiązanie do walki z przemytnikami migrantów, by nie dopuścić do następnych tragedii na morzu i ograniczyć nielegalną imigrację – to rezultat poniedziałkowego spotkania szefów MSZ Włoch Antonio Tajaniego, Słowenii Tanji Fajon i Chorwacji Gordana Grlicia Radmana w Ankonie.
10.07.2023

Rekord urzędników celnych z Hongkongu. Takiej konfiskaty jeszcze nie było

Urzędnicy celni w Hongkongu rozbili duży gang przemytniczy działający w ruchliwym terminalu kontenerowym Kwai Tsing. W sumie zajęto towar o szacunkowej wartości rynkowej około 190 milionów dolarów, co jest największym przypadkiem w historii portu pod względem wartości konfiskaty.
07.07.2023

Morskie siły Meksyku przechwyciły transport 3,5 ton kokainy

Marynarka Wojenna Meksyku (Armada de México) ogłosiła sukces w ramach dużej akcji antynarkotykowej na wodach wschodniego Pacyfiku, jaka miała miejsce pod koniec czerwca. Marynarze zatrzymali półzanurzalny statek załadowany 3,5 tonami kokainy w pobliżu Baja California, leżącego na północ od obszaru znanego z wyjątkowego natężenia przemytu w Ameryce Środkowej.
07.07.2023

Gdańsk. Na statku-muzeum Sołdek otwarto wystawę o historii przemytu

Nowa wystawa została otwarta w poniedziałek na statku-muzeum Sołdek w Gdańsku, cumującym na Motławie, przy nabrzeżu wyspy Ołowianka. Ekspozycja „Brylanty w orzechach – czyli historia przemytu na Bałtyku” prezentuje to zjawisko zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym.
03.07.2023

Straż Wybrzeża USA "dostarczyła" do Miami ładunek kokainy o wartości 186 mln dolarów

Amerykańskie służby morskie rozładowały w stolicy stanu Floryda ogromny ładunek skonfiskowanych narkotyków, przeznaczonych do utylizacji. To efekt w sumie dziewięciu udanych akcji przeprowadzonych na wodach Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego.
23.06.2023

Zatrzymano Egipcjanina podejrzanego o przemyt ludzi przez Morze Śródziemne

40-letni obywatel Egiptu, podejrzany o kierowanie gangiem przestępczym, który przemycił tysiące ludzi przez Morze Śródziemne do Europy, został aresztowany w Londynie - poinformowała w czwartek brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA).
22.06.2023

Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka: państwa powinny otworzyć kanały migracji i ścigać handlarzy ludźmi

Państwa powinny otworzyć normalnie funkcjonujące kanały migracji - oświadczył w piątek rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, Jeremy Laurence. Dodał, że niezbędne jest skuteczniejsze ściganie handlarzy ludźmi.
17.06.2023

Akcje antynarkotykowe z udziałem brytyjskiej fregaty na Oceanie Indyjskim

Załoga fregaty HMS Lancaster (F 229) w ciągu jednego dnia przejęła ładunki narkotyków o wartości ponad 10 milionów funtów brytyjskich narkotyków, a także brała udział w groźnych incydentach na Oceanie Indyjski oraz Zatoce Perskiej. Jest to związane z zapewnieniem bezpieczeństwa żeglugi i niezakłóconego handlu morskiego nieopodal istotnej cieśniny Ormuz.
09.06.2023

Japonia. Aresztowano czterech Chińczyków podejrzanych o przemyt 700 kg narkotyków w kontenerach

Japońskie służby poinformowały o aresztowaniu czterech obywateli Chin pod zarzutem przemytu nielegalnych substancji pobudzających o czarnorynkowej wartości 43,4 mld jenów (1,9 mld złotych) - poinformowała we środę japońska agencja Kyodo. To druga co do wielkości jednorazowa konfiskata środków pobudzających w Japonii.
07.06.2023

Peruwiańskie służby zatrzymały "nazistowski" przemyt narkotyków

W trakcie wielkoskalowej akcji wymierzonej w transport zakazanych substancji, pracownicy portowi oraz funkcjonariusze peruwiańskiej Straży Wybrzeża odkryli ładunek z bardzo nietypowym oznaczeniem.
06.06.2023

Przemyt bursztynu na polsko-ukraińskiej granicy

Przemyt blisko 30 kg bursztynu o rynkowej wartości ponad 300 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Zosinie (Lubelskie) - poinformowała w czwartek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.
01.06.2023

Spektakularna akcja z udziałem MOSG. Przechwycono 17 ton nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili w Gdyni ponad 17 ton suszu tytoniowego o wartości blisko 13 milionów złotych.
26.05.2023

W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

W porcie Gioia Tauro w Kalabrii na południu Włoch Gwardia Finansowa skonfiskowała prawie 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro, poinformowano we wtorek w komunikacie tej policji skarbowej. Narkotyki były ukryte w transporcie bananów. Statek z kontenerami płynął z Ekwadoru i miał trafić do Armenii.
16.05.2023

US Coast Guard przechwyciła ładunek narkotyków wart 30 mln dolarów

W Zatoce Omańskiej, gdzie operuje międzynarodowy zespół okrętów zwalczający przemyt, amerykańskim okręt straży wybrzeża znalazł na statku zapas heroiny i metyloaminy wart w przeliczeniu nawet 30 mln dolarów. To już kolejna, spektakularna akcja tego typu w tym roku.
10.05.2023

Od początku roku zatrzymano ponad sto osób podczas próby wydobycia narkotyków z kontenerów w porcie w Rotterdamie

W bieżącym roku w rotterdamskim porcie zatrzymano już przeszło sto osób, przy próbie zabrania narkotyków znajdujących się w kontenerach, które przypłynęły do Niderlandów, informuje prokuratura. Funkcjonariusze zatrzymują nawet 14-letnie dzieci, które są zatrudniane w tym celu przez narkotykowe mafie.
03.05.2023

Fińscy celnicy: do Rosji próbuje się przemycać znaczną ilość gotówki, drony czy sonary

Fińscy celnicy odnotowali na wschodniej granicy wiele prób przemytu różnego rodzaju towarów objętych międzynarodowymi sankcjami nałożonymi na Rosję. W ubiegłym roku dochodzenie wszczęto w ponad 300 przypadkach. W poprzednich latach takich spraw było po kilka na rok – wynika z okresowego raportu służby celnej.
01.05.2023

Sprawa hiszpańskich nurków. Międzynarodowa szajka szmugluje narkotyki?

Zakończyła się głośna sprawa hiszpańskich nurków, którzy rzekomo poszukiwali bursztynu na Zatoce Gdańskiej. Według mediów cała sytuacja była częścią procederu przemytu narkotyków.
27.04.2023

Włoska policja przechwyciła na morzu dwie tony kokainy wartej ponad 400 mln euro

Dwie tony kokainy o czarnorynkowej wartości ponad 400 milionów euro znalazła włoska Gwardia Finansowa na morzu w pobliżu brzegów Sycylii. Funkcjonariusze podczas patrolowania wód odkryli 70 szczelnie opakowanych i związanych paczek z narkotykami, które unosiły się na wodzie.
17.04.2023

Belgia. Rozbito gang, który przemycał przez porty kokainę

Federalna policja belgijska we współpracy z holenderską regionalną policją i hiszpańską Guardia Civil rozbiła organizację przestępczą, która miała zarobić ponad 180 milionów euro na handlu kokainą - poinformowały prokuratura w belgijskim Leuven i Europol.
14.04.2023

Piraci zaatakowali statek w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej

Pływając pod singapurską banderą chemikaliowiec Success 9 został zaatakowany 10 kwietnia br. przez piratów. Zdarzenie miało miejsce w Zatoce Gwinejskiej, na południe od Abidżanu, będącego istotnym portem i centrum gospodarczym Wybrzeża Kości Słoniowej.
11.04.2023

Porty są skorumpowane i infiltrowane przez przestępców? Tak twierdzi Europol

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) odpowiedzialna za zapobieganie i zwalczanie przestępczości międzynarodowej i zorganizowanej, opublikowała swój pierwszy raport na temat tego, jak przestępczość zorganizowana przenika do portów na Starym Kontynencie. Przedstawiając swoje ustalenia w 24-stronicowym sprawozdaniu, Europol przekazał, że jego zdaniem sieci przestępcze stale rozwijają swoje techniki, ponieważ coraz częściej dążą do infiltracji i kontroli głównych punktów logistycznych w branży morskiej.
10.04.2023

Marynarka Wojenna USA planuje użyć łodzi bezzałogowych do walki z przemytnikami narkotyków

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych rozszerza swój program bezzałogowych statków nawodnych na Amerykę Środkową i Południową, gdzie po raz pierwszy zostaną one zintegrowane z dowództwem operacyjnym. Decyzja dotyczy pracy Task Force 59, specjalnej jednostki utworzonej w Zatoce Perskiej, która wypróbowuje małe bezzałogowe łodzie obserwacyjne, takie jak MANTAS T-12 i Saildrone, w roli bezpieczeństwa morskiego.
05.04.2023

Akcja w porcie. Udaremniono przemyt kokainy za 20 mln dolarów

Władze peruwiańskie poinformowały w poniedziałek, że przejęły w piątek ponad 2 tony kokainy w największym porcie Peru, El Callao, na obrzeżach stolicy Limy, która miała trafić do Turcji szlakiem morskim.
28.03.2023

Tysiące nielegalnych leków wykryto na terenie terminala promowego w Gdańsku

Blisko 75 tysięcy tabletek przeciwbólowych z zawartością tramadolu próbował bez zezwolenia wywieźć do Szwecji 59-letni Polak, którego skontrolowali na terenie terminala promowego w Gdańsku funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Opioidowe farmaceutyki znalazł w samochodzie mężczyzny pies służbowy do wykrywania narkotyków.
23.03.2023

Gdańsk. Haszysz i psychotropy o wartości 34 mln zł ujawnione podczas kontroli kontenerów

Funkcjonariusze Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w kontenerze, który przypłynął na statku do gdańskiego portu, przemyt narkotyków i środków psychotropowych. W kartonach z ubraniami znajdowało się prawie 400 kg haszyszu i 11 tys. opakować tabletek psychoaktywnych. Wartość zatrzymanego towaru to ponad 34 mln zł.
16.03.2023

Wenezuela prowokuje i wysyła do Kuby supertankowiec umieszczony na amerykańskiej czarnej liście

Wenezuelska państwowa spółka naftowa PDVSA w poniedziałek załadowała supertankowiec ogromną ilością ropy naftowej i paliwa dla Kuby. Ma to pomóc wyspiarskiemu, objętemu sankcjami państwu przezwyciężyć kryzys energetyczny oraz powtarzającymi się przerwami w dostawach prądu.
14.03.2023

Fregata Royal Navy przejęła nielegalnie transportowaną broń z Iranu

W Zatoce Omańskiej brytyjska marynarka wojenna przejęła nielegalnie transportowane pociski przeciwczołgowe i elementy pocisków balistycznych. Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że broń była najprawdopodobniej przewożona do Jemenu.
02.03.2023

Przejęto statek z ponad 22 tonami ropy podejrzewany o łamanie sankcji nałożonych na Rosję

Albańska policja zajęła statek na wodach nieopodal wybrzeża kraju. Statek pływający pod banderą Liberii znajduje się pod podejrzeniem łamania nałożonych na Rosję sankcji. Na jego pokładzie odkryto ponad 22 tony ropy naftowej - poinformował we wtorek portal Euractiv.
21.02.2023

Rosja nielegalnie eksportowała broń do Sudanu Południowego

Niezależna rosyjska telewizja Nastojaszczeje Wriemia z siedzibą w Pradze ujawniła w czwartek, że co najmniej od 2019 roku rosyjski państwowy koncern zbrojeniowy Rosoboroneksport potajemnie sprzedawał broń do Sudanu Południowego; Moskwa łamała w ten sposób sankcje ONZ na dostawy uzbrojenia do tego państwa, obowiązujące od 2018 roku
16.02.2023

Policja w Nowej Zelandii przejęła ponad 3 tony kokainy unoszącej się na Oceanie Spokojnym

Nowozelandzkie służby przejęły 3,2 tony kokainy unoszącej się w odległej części Oceanu Spokojnego po tym, jak międzynarodowy syndykat zajmujący się przemytem narkotyków pozostawił towar na pływającym punkcie tranzytowym.
08.02.2023

Hiszpańskie służby zatrzymały frachtowiec z ładunkiem narkotyków

Mundurowi weszli na pokład bardzo podejrzanego statku towarowego u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i skonfiskowali blisko 4 500 kg kokainy poukrywanej w różnych zakamarkach pokładu.
27.01.2023

[WIDEO] Chłopak zasnął w kontenerze w Bangladeszu, odnaleziono go w Malezji

Doker w Port Klang, największym porcie w Malezji, dokonał nie lada odkrycia w jednym z kontenerów wyładowanych ze statku, który przypłynął z Bangladeszu. Po otwarciu drzwi kontenera jego oczom ukazał się... nastolatek.
22.01.2023

Włoscy policjanci odkryli ładunek kokainy na chińskim statku

Funkcjonariusze przeszukali frachtowiec Cosco Shipping Honor, który przypłynął z Ameryki Południowej. Na jego pokładzie odkryli tonę kokainy, przeznaczonej najpewniej na europejski rynek.
18.01.2023

Bombą okazała się kokaina. Zwrot w sprawie próby zamachu na kontenerowiec

Pojawiły się nowe szczegóły w sprawie ubiegłorocznej groźby zamachu bombowego na kontenerowiec MSC Lorena. Okazało się, że podróżujący z Senegalu do Antwerpii statek przewoził ładunek zaskakujący ładunek, ale innego rodzaju - blisko 2400 kilogramów kokainy.
16.01.2023

Przemyt cebuli z Chin problemem dla filipińskich służb

Cebula kosztuje obecnie na Filipinach niemal trzykrotnie więcej niż kurczak i jest tak drogim towarem, że stała się przedmiotem przemytu.
10.01.2023

Ekwador. Przemyt narkotyków w kontenerach wzrósł o 400%

Ekwadorskie kartele narkotykowe, wykorzystujące kontenery morskie do przemytu swoich produktów do Europy, wydatnie szkodzą południowoamerykańskiemu eksportowi m.in. bananów czy krewetek.
01.01.2023

Hiszpania. Rozbito organizację szmuglującą narkotyki na statkach

Hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil) rozbiła organizację mafijną zajmującą się przemytem narkotyków na dużą skalę z Afryki. Funkcjonariusze przejęli 3,3 tony kokainy; zatrzymano 16 osób.
23.12.2022

Belgia. W magazynach jest tak wiele kokainy zarekwirowanej w porcie w Antwerpii, że spalarnie nie nadążają z jej utylizacją

Spalarnie w Antwerpii na północy Belgii nie mogą sobie poradzić z utylizacją skonfiskowanej w tamtejszym porcie kokainy - poinformował w sobotę dziennik "Gazet van Antwerpen". Z ustaleń tego medium wynika, że w magazynach zalegają dziesiątki ton narkotyku.
19.11.2022

Zatrzymany w Gwinei Równikowej supertankowiec ma wrócić do Nigerii

Statek podejrzewany przez nigeryjskie władze o próbę nielegalnego załadunku ropy przed opuszczeniem wód terytorialnych jest w drodze powrotnej do kraju.
13.11.2022

Belgia. Władze: w pierwszym półroczu w porcie w Antwerpii przejęto m.in. 35,8 tony kokainy

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w porcie w Antwerpii udaremniono przemyt 35,8 tony kokainy, 2,2 tony haszyszu i 1,3 tony heroiny - poinformował w czwartek minister finansów Belgii Vincent Van Peteghem, cytowany przez portal Brussels Times.
18.08.2022

Hiszpańscy nurkowie odkryli 200 kg kokainy we wlocie wody chłodzącej

Hiszpańska policja federalna skonfiskowała 200 kilogramów kokainy, która była ukryta we wnętrzu wlotu wody chłodzącej na masowcu w Santa Cruz de Tenerife.
14.08.2022

Hiszpania. Kokaina ukryta na kontenerowcu

Hiszpańskie służby ujawniły próbę przemytu kokainy na pokładzie kontenerowca Voltaire linii CMA CGM, który przypłynął do Algeciras z Kolumbii. W proceder zamieszani byli członkowie załogi, ale sprawa jest w toku.
07.07.2022

Hiszpania, Portugalia. Zatrzymano 71 przemytników narkotyków; szmuglowali je łodziami

Żandarmeria Hiszpanii (Guardia Civil) zatrzymała we współpracy z portugalską policją 71 przemytników narkotyków, którzy łodziami przerzucali do tego kraju narkotyki z Maroka oraz Portugalii.
24.06.2022

Gdańsk. Kolejna próba przemytu udaremniona

W Gdańsku udaremniono przemyt około 33 milionów papierosów, które przypłynęły do kraju z Singapuru.
20.06.2022

USA nakłada sankcje na irańską siatkę przemycającą ropę razem z Rosją

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu (OFAC) umieszcza na liście podmiotów sankcjonowanych międzynarodową sieć przemytu ropy naftowej i prania pieniędzy, kierowaną przez funkcjonariuszy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF), która ułatwiła sprzedaż za setki milionów dolarów irańskiej ropy zarówno dla IRGC-QF, jak i Hezbollahu – poinformował dziś amerykański departament skarbu państwa.
26.05.2022

Australia. Martwy nurek i kokaina w porcie

Z zagadkową sytuacją mierzą się policja, straż graniczna i służba celna w porcie Newcastle w Australii. Główni bohaterowie historii to pakunki z kokainą, martwy nurek oraz masowiec z soją.
15.05.2022

Papierosy zamiast butów sportowych. Udaremniona kontrabanda w porcie w Gdańsku

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o udaremnieniu przemytu papierosów. Znaleziono je w kontenerze, który przypłynął do Gdańska z Chin.
29.03.2022

Kolumbijskie służby przejęły tonę kokainy, przeznaczonej dla Bułgarii

Kolumbijskie służby ds. walki z przemytem narkotyków zatrzymały statek z kontenerem, zawierającym tonę kokainy, która miała być przetransportowana do Bułgarii - poinformowało w niedzielę bułgarskie radio publiczne.
09.01.2022

W 2021 roku zatrzymano 202 właścicieli łodzi przemycających imigrantów na Wyspy Kanaryjskie

W 2021 roku hiszpańskie służby policyjne zatrzymały łącznie 202 właścicieli łodzi, którymi przerzucani byli z Afryki na Wyspy Kanaryjskie nielegalni imigranci. W większości przypadków przemyt organizowany był z terytorium Maroka.
04.01.2022

Salwador skonfiskował ponad 4 tony kokainy w porcie

Marynarka wojenna Salwadoru przechwyciła u wybrzeży Pacyfiku dwie półzanurzalne łodzie przewożące ponad cztery tony kokainy, poinformował w piątek rząd.
01.01.2022

3 tony kokainy we włoskim porcie

Ponad 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości około 1 mld euro znaleźli funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej i celnicy podczas dwóch operacji w porcie Gioia Tauro w Kalabrii - podały w piątek media. Narkotyki znajdowały się w transportach bananów, orzeszków ziemnych i pieprzu z Ameryki Południowej.
31.12.2021

Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków

Po raz kolejny w tym roku celnicy w Porcie Rotterdam przechwycili ładunek narkotyków ukryte w kontenerach.
08.12.2021

Port Rotterdam: pół tony kokainy w kontenerze z owocami

Holenderska służba celna udaremniła przemyt 497 kg kokainy w porcie w Rotterdamie – poinformowała w czwartek miejscowa prokuratura. Narkotyki były ukryte w kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii. Przemytnicy coraz częściej proponują współpracę rybakom z mniejszych portów.
26.11.2021

W. Brytania. Media: przemytnicy otwarcie oferują na Facebooku przeprawę przez La Manche

Przemytnicy, którzy wysyłają nielegalnych imigrantów w niebezpieczną podróż do Wielkiej Brytanii małymi łodziami lub pontonami przez kanał La Manche, otwarcie reklamują swoje usługi na Facebooku - ujawniła w czwartek stacja Sky News.
25.11.2021

Masowiec Trudy znów transportował kokainę

Nie kończą się narkotykowe przygody masowca Trudy. Na statku, który ma za sobą zatrzymanie i porwanie, ponownie znaleziono narkotyki.
28.10.2021

Portugalia: 2,5 tony kokainy na jachcie na Atlantyku [WIDEO]

Portugalskie służby przejęły na Oceanie Atlantyckim jacht z ponad 2,5 tony kokainy na pokładzie. To jedna z większych ujawnionych przez tamtejszą policję operacji przemytniczych w ostatnich latach.
18.10.2021

Przestępcy włamali się na statek w poszukiwaniu narkotyków skonfiskowanych przez policję

Uzbrojeni przestępcy weszli na pokład masowca Trudy, najprawdopodobniej w poszukiwaniu narkotyków... skonfiskowanych wcześniej przez policję.
13.10.2021

Marynarze przewozili do UE nielegalnych imigrantów

Ukraińscy marynarze byli częścią procederu szmuglowania nielegalnych imigrantów na statkach do krajów Unii Europejskiej. O wykryciu międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się ich werbowaniem poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
30.09.2021

Nielegalne papierosy w kontenerze z plecakami

Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła ponad 10 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przypłynęły do Portu Gdańsk z Kambodży w kontenerze, w którym miał być... plecaki.
22.09.2021

Heroina w indyjskim porcie. Podejrzewani talibowie

Dwa kontenery podróżujące z Iranu do Mundry, największego portu Indii, zostały skonfiskowane przez indyjskie służby.
18.09.2021

Przemytnik ukradł jacht, wpadł w huragan

Jacht Secret Plans zacumowany w klubie Armdale Yacht w Halifax w Kanadzie został skradziony, a następnie natknął się na huragan. Nie został odnaleziony.
17.09.2021

Liban: Władze ogłosiły udaremnienie przemytu 4 ton haszyszu do Egiptu

Biuro prezydenta Libanu Michela Aouna ogłosiło w sobotę, że służbom udało się udaremnić przemyt 4 ton haszyszu z portu w Sydonie do egipskiej Aleksandrii. Sprawie nadano rozgłos w związku z embargiem na libańskie produkty rolne nałożonym przez Arabię Saudyjską.
24.05.2021

Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

20 tys. szt. nielegalnych papierosów ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS. Papierosy ukryte były pomiędzy pojemnikami z farbami.
29.03.2021

Kolumbijskie wojsko przechwyciło na Pacyfiku łódź podwodną z kokainą

Narkotykowi baronowie z Ameryki Południowej regularnie podejmują próby przemytu narkotyków przy użyciu łodzi podwodnych. Proceder ten jest dobrze znany kolumbijskiej marynarce wojennej, która co kilka miesięcy informuje o kolejnych zatrzymaniach. Ostatni taki przemyt udaremniono wczoraj.
23.03.2021

Belgia: 17 ton kokainy przejętych w "największej operacji policyjnej" w historii. Port w Antwerpii był wykorzystywany przez przestępców.

W wyniku trwającej dwa lata operacji przeciwko gangom handlarzy narkotyków belgijska policja przejęła 17 ton kokainy i aresztowała 48 osób - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prokurator Frederic Van Leeuw. Kluczem do sukcesu było złamanie aplikacji szyfrującej połączenia telefoniczne Sky ECC, uważanej dotychczas za jedną z najlepszych na świecie.
09.03.2021

Przechwycono 16 ton kokainy - to nowy europejski rekord

W porcie w Hamburgu celnicy udaremnili próbę przemytu do Niemiec 16 ton kokainy o wartości do 547 mln euro. To największa ilość tego narkotyku, jaką przechwycono kiedykolwiek w Europie - informują w środę niemieckie media.
24.02.2021

Gdynia: Nielegalne papierosy w kontenerze z Bangladeszu

Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji wykryły kontrabandę w kontenerze, który przypłynął do portu w Gdyni. Zamiast deklarowanych koszulek, w przesyłce znajdowało się 10 mln. sztuk papierosów wartych 7,5 mln zł.
19.02.2021

Amerykański okręt zatrzymał statek przemycający kokainę wartą ponad 100 milionów dolarów

Bojowy okręt przybrzeżny USS Gabrielle Giffords przechwycił wartą ponad 100 milionów dolarów kokainę z niskoprofilowego statku na Oceanie Spokojnym - poinformowała amerykańska marynarka wojenna w miniony weekend.
15.12.2020

Gigantyczny przemyt kokainy w porcie w Antwerpii

Belgijska policja federalna przechwyciła w porcie w Antwerpii 11,5 tony kokainy ukrytej w kontenerze ze złomem. To największa konfiskata tego narkotyku, jakiej kiedykolwiek dokonano poza obiema Amerykami.
06.11.2020

Port Hamburg: Znaleziono 1,5 ton kokainy na pokładzie kontenerowca CMA CGM

Niemiecka służba celna wraz z policjantami przejęła około 1,5 ton kokainy znalezionej na pokładzie kontenerowca, zakotwiczonego w Porcie Hamburg.
12.08.2020

W DCT Gdańsk testowane są urządzenia do inspekcji towarów na granicy. Wśród nich m.in. „sztuczny pies”

Technologia RTG, nowoczesna bramka radiometryczna (RPM) oraz „sztuczny pies. Te trzy urządzenia do inspekcji towarów na granicy testowane są obecnie w DCT Gdańsk w ramach projektu C-BORD, realizowanego m.in. przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. Jego główne cele to usprawnienie kontroli celno-skarbowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wykrywalności przemycanych w kontenerach towarów.
21.06.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.