• <
siemens_gamesa_2022

Nielegalne papierosy w kontenerze z plecakami

jm

22.09.2021 13:11 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Nielegalne papierosy w kontenerze z plecakami

Partnerzy portalu

Nielegalne papierosy w kontenerze z plecakami - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła ponad 10 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przypłynęły do Portu Gdańsk z Kambodży w kontenerze, w którym miał być... plecaki.

Jak podała Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, wartość rynkowa kontrabandy szacowana jest na blisko 7,5 miliona złotych. Skontrolowany przez KAS na terenie Terminala Kontenerowego w Porcie Gdańsk kontener miał zawierać plecaki. Wiadomo, że towar przypłynął do Polski z Kambodży, dokładne szczegóły dotyczące trefnego cargo nie są jednak znane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

To nie pierwsza próba przeszmuglowania papierosów z Azji przez porty w Gdyni lub Gdańsku. Już wcześniej, zarówno w tym, jak i poprzednim roku, funkcjonariusze KAS dzięki urządzeniom skanującym kontenery odkrywali ładunki wyrobów tytoniowych w kontenerach, które miały zawierać m.in. plecaki, torby czy inne wyroby tekstylne. Zazwyczaj kartony z papierosami są ukryte za kilkoma rzędami kartonów z legalnym ładunkiem. Kontrabanda najczęściej rozpoczyna swoją drogę w Chinach i innych azjatyckich krajach i docelowo ma znaleźć się na rynkach Europy Wschodniej.

Źródło: PAP, jm

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.