• <

Hiszpańska żandarmeria rozbiła gang przerzucający narkotyki z Afryki Płn.

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Hiszpańska żandarmeria rozbiła gang przerzucający narkotyki z Afryki Płn.

Partnerzy portalu

Fot. X @guardiacivil

Funkcjonariusze żandarmerii Hiszpanii (Guardia Civil) rozbili grupę przestępczą przerzucającą narkotyki z Afryki Północnej do Andaluzji, na południu kraju. Do sobotniego wieczora aresztowano 18 członków gangu.

Jak sprecyzowało dowództwo hiszpańskiej żandarmerii, dotychczas funkcjonariusze przejęli blisko 3 ton haszyszu, który dostarczany był po zapadnięciu zmroku na kilka plaż w prowincji Almeria.

Regularnie dostarczająca narkotyki grupa przestępcza korzystała z łodzi motorowych, którymi pokonywała Morze Śródziemne z paczkami wypełnionymi narkotykami.

Ładunki haszyszu porzucane przy brzegu były następnie zabierane z plaży przez członków gangu rezydujących w Hiszpanii. Narkotyki były ukrywane w furgonetkach, którymi następnie transportowano je w głąb kraju.

Hiszpańskie służby, które określiły rozbitą grupę mianem “bardzo niebezpiecznej”, ujawniły, że w trakcie obławy zarekwirowano poza narkotykami, broń palną, a także wysokiej klasy sprzęt telekomunikacyjny, m.in. telefony satelitarne.

Żandarmeria potwierdziła, że sąd w Almerii postawił już zarzuty 18 mężczyznom oskarżając ich o przynależność do grupy przestępczej, przemyt narkotyków, a także nielegalne posiadanie broni.

Marcin Zatyka
zat/ sp/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.