• <
smartre_2023

Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków

jm

08.12.2021 08:40
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków

Partnerzy portalu

Rotterdam. Celnicy w porcie znów przechwycili ładunek narkotyków - GospodarkaMorska.pl
Fot. ilustracyjna

Po raz kolejny w tym roku celnicy w Porcie Rotterdam przechwycili ładunek narkotyków ukryte w kontenerach.

Służba celna przechwyciła we wtorek 70 kilogramów kokainy w porcie w Rotterdamie. Narkotyki były ukryte w dwóch kontenerach, które przypłynęły z Ameryki Południowej, ich czarnorynkowa cena to około 5 milionów euro, informuje prokuratura.

Udaremniono w sumie dwie próby przemytu - 50 kg nielegalnej substancji, które były ukryte w pojemniku z bananami oraz 20 kg białego proszku schowanego w kontenerze z awokado. Narkotyki zostały zniszczone, poinformowała prokuratura.

W listopadzie został pobity ubiegłoroczny rekord udaremnionego przemytu kokainy w rotterdamskim porcie: przechwycono 62 tony narkotyku, podczas gdy w całym 2020 roku holenderskie służby przejęły nieco ponad 40 ton kokainy.

Zdaniem ekspertów tylko niewielka część z 7,5 miliona kontenerów przypływających każdego roku do Rotterdamu jest kontrolowana, tak więc nikt nie jest w stanie ocenić, ile narkotyków trafia ostatecznie na europejski rynek.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.