• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Targi Europort 2021. Stocznia Nauta wśród 800 wystawców w Rotterdamie

08.11.2021 13:22 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Targi Europort 2021. Stocznia Nauta wśród 800 wystawców w Rotterdamie

Partnerzy portalu

Targi Europort 2021. Stocznia Nauta wśród 800 wystawców w Rotterdamie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nauta

Stocznia Remontowa Nauta S.A. prezentowała się na 40. targach Europort w Ahoy Rotterdam, hali widowiskowo-sportowej w Rotterdamie. To uznane już wydarzenie w branży morskiej trwało od 2 do 5 listopada.

Po dwuletnim zastoju spowodowanym ogólnoświatowymi ograniczeniami wynikających z pandemii Covid-19 w ubiegłym tygodniu odbyły się, jedne  z największych w Europie, targi poświęcone branży morskiej - targi Europort. 

– Targi Europort organizowane są co dwa lata w kompleksie kongresowym Ahoy Rotterdam, w sąsiedztwie największego portu morskiego Europy. Kompleks Ahoy, znany nam z ostatniej edycji konkursu piosenki Eurowizja, uległ znaczącej przebudowie i modernizacji – podkreśla Monika Kozakiewicz, prezes zarządu stoczni Nauta.

Remonty i budowy statków na celowniku, ale też niska emisja

Tegoroczne wydarzenie trwało cztery dni (2-5 listopada) i zgromadziło 800 wystawców z całego świata. Tematyka targów związana jest przede wszystkim z remontami i budowami statków, a także wyposażeniem okrętowym i usługami dla branży morskiej.

– Wśród uczestników targów są m.in. armatorzy, przedstawiciele stoczni, towarzystw klasyfikacyjnych oraz instytucji związanych z branżą morską –  wylicza prezes Kozakiewicz.

– Szczególny nacisk obecnej edycji targów położony został na ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych, zmuszających armatorów do wykorzystania nowych technologii przyjaznych środowisku oraz cyfryzację wszystkich sektorów branży okrętowej, jako konieczność,  wynikająca z trwających  ograniczeń wywołanych pandemią – relacjonuje. 

Na stoisku stoczni Nauta zaprezentowano pełen asortyment usług.

– Można się było u nad dowiedzieć wszystkiego: od remontów po konwersję wszelkiego typu jednostek pływających. Usługi naszej stoczni nie tracą na popularności na rynku Beneluksu, czego przykładem jest ostatni jednoczesny remont trzech statków armatora Wagenborg – podkreśla Monika Kozakiewicz.


Fot. Nauta

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.