• <
bulk_cargo_port_szczecin

Targi TransLogistica do piątku w stolicy. Branża morska z Trójmiasta bierze w nich udział

03.11.2021 23:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Targi TransLogistica do piątku w stolicy. Branża morska z Trójmiasta bierze w nich udział

Partnerzy portalu

Targi TransLogistica do piątku w stolicy. Branża morska z Trójmiasta bierze w nich udział  - GospodarkaMorska.pl
Fot. DCT Gdańsk/TransLogistica

Targi TransLogistica, czyli VIII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki rozpoczęły się w środę (3 listopada) w EXPO XXI w Warszawie. Na tym ważnym trzydniowym wydarzeniu w branży nie zabrakło przedstawicieli sektora morskiego. Pierwszego dnia w dyskusjach udział wzięli przedstawiciele m.in. Portu Gdańsk, terminala DCT Gdańsk i Portu Gdynia

Środowe dyskusje targów TransLogistica otwierał panel "Port Gdańsk jako okno dla towarów płynących z Europy Środkowo-Wschodniej".

– Uczestniczymy w tym wydarzeniu od pierwszej edycji, a od 2-3 lat to dla nas doskonałe miejsce, w którym spotykamy się z firmami spedycyjnymi i przewozowymi z Europy centralnej, jak i Wschodu (m.in. Białoruś, Ukraina). Z tego obszaru pochodzi wiele firm, które widzi nas jako swojego partnera – mówi Michał Stupak, menedżer rynku żeglugowego w Porcie Gdańsk, który na targach przedstawił prezentację.

Podkreślił, że obecnie mamy 21 regularny linii żeglugowych w tym dwie najważniejsze: 2M i Ocean Alliance. - Te linie łączą Port Gdańsk z portami dalekowschodnimi: chińskimi i koreańskimi - przypomina Michał Stupak.  

Podczas targów prelegent gdańskiego portu podkreślał, że rozwój regularnych połączeń żeglugowych, to ciągła praca na dynamicznie rozwijającym się rynku.  

Targi TransLogistica są świetną okazją na prezentację oferty dla wszystkich firm na nich goszczących.

– Rozmawiamy oczywiście z armatorami morskimi, ale w tym roku w mocno skupiamy się na połączeniach kolejowych. Jest to związane z kolejowymi inwestycjami infrastrukturalnymi na terenie portu prowadzonymi przez PKP PLK. Ich wysokość to 1,5 mld zł  informuje.

Następstwem inwestycji kolejowych Portu Gdańsk jest aktywność na sąsiednich rynkach transportowych.

– Jednym z nich jest korytarz Gdańsk-Morze Czarne. Naszym zdaniem korytarz ten połączy dwie duże gospodarki: turecki oraz skandynawski. Będzie to alternatywa dla obecnie istniejących szlaków transportowych w Europie – argumentuje Stupak.

Targi kopalnią kontaktów i przyszłych zleceń

Nie mogło również zabraknąć największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim - DCT Gdańsk.

 Bierzemy udział w targach, ponieważ chcemy być obecni tam, gdzie pojawiają się nasi klienci. Chcemy ich spotkać, porozmawiać z nimi i oczywiście zachęcać do korzystania z naszych usług. Zależy nam także na partnerskich relacjach z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, dlatego jesteśmy tam na stoisku wspólnie z nimi  komentuje Marcin Kamola, szef działu marketingu DCT Gdańsk. 

Natomiast o tym, że Port Gdynia jest miejscem nowoczesnej logistyki, przekonywał Maciej Krzesiński, dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

– Targi TransLogistica są dla nas jedną z najważniejszych imprez branżowych w roku, na której zbiera się cała branża logistyczno-transportowa. Obecni są również nasi partnerzy w postaci linii żeglugowych (Finnlines, Stena Line) i portów, z którymi mamy stałe połączenia - tak lądowe, jaki morskie (np. Port Koper, Port Hanko)  relacjonuje portalowi GospodarkaMorska.pl Maciej Krzesiński z gdyńskiego portu.

I dodaje, że w tym roku Port Gdynia na targi wybrał się z firmami partnerskimi - Langowski Logistic i Terramar.

 To firmy, które są bardzo silnie, od wielu lat obecne w Porcie Gdynia i stale z nami współpracują  zaznacza Krzesiński.

– Wspólne stoisko owocuje konkretnymi zleceniami i współpracą z kolejnymi firmami, które chcą korzystać z usług naszego portu i podmiotów w nich pracujących. Podczas targów nie tylko mamy okazję porozmawiać "face to face", ale też podtrzymać i nawiązać bliższe relacje z tymi firmami. Mieliśmy też okazję wygłosić wspólną prelekcję, która pokazuje że Port Gdynia to nie tylko miejsce na mapie, ale też nowoczesna platforma logistyczna.

Gospodarka Morska
Fot. Port Gdynia


TransLogistica 2021. Trzy dni biznesowych spotkań i wystaw

Targi TransLogistica to jedno z najważniejszych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń biznesowych dla osób zawodowo związanych z logistyką, spedycją i transportem. To również wiodące wydarzenie dla firm korzystających i poszukujących usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych (tj. załadowców i właścicieli ładunków, czyli producentów, dystrybutorów, przedsiębiorstw handlowych) oraz osób zawodowo związanych z branżą TSL.

Pierwszego dnia imprezy wystąpienia dotyczyły również m.in. multimodalności, przewozu oraz magazynowania materiałów niebezpiecznych oraz aspektów prawnych działalności przewoźników na tle Polski i Niemiec.

A w programie wiele jeszcze przed nami. Czwartek poświęcony będzie Spotkaniom Transportowym o charakterze szkoleniowym i biznesowym, które dedykowane są właścicielom i menadżerom firm transportu drogowego. Poruszone zostaną m.in. takie tematy, jak: transport ładunków wysokiej wartości, leasing i finansowanie pojazdów użytkowych, pakiet mobilności, Polski Nowy Ład.

Na targi zaproszeni są przede wszystkim przedstawiciele firm produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz przedsiębiorstw handlowych korzystających na co dzień z usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Wydarzenie to jest zatem idealnym miejscem do znalezienia przewoźnika dla swojego ładunku, jak również dostawcy kompleksowych usług logistycznych. Ważnym wydarzeniem towarzyszącym, o którym warto wspomnieć, jest III edycja targów pracy TransLogistica Jobs, które dedykowane są wyłącznie branży TSL. 

Szczegółowy program targów TransLogistica można sprawdzić TUTAJ.


  • Fot. Port Gdynia

  • Fot. Port Gdynia

  • Fot. Port Gdynia

  • Fot. Port Gdynia

  • Fot. Port Gdynia

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.