• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tysiące nielegalnych leków wykryto na terenie terminala promowego w Gdańsku

rk

23.03.2023 12:59 Źródło: MOSG
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tysiące nielegalnych leków wykryto na terenie terminala promowego w Gdańsku

Partnerzy portalu

MOSG

Blisko 75 tysięcy tabletek przeciwbólowych z zawartością tramadolu próbował bez zezwolenia wywieźć do Szwecji 59-letni Polak, którego skontrolowali na terenie terminala promowego w Gdańsku funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Opioidowe farmaceutyki znalazł w samochodzie mężczyzny pies służbowy do wykrywania narkotyków.

Działania przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG i Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. 59-latek został zatrzymany chwilę przed tym, jak chciał wjechać na prom. Pies służbowy wskazał, że w samochodzie mężczyzny mogą znajdować się narkotyki. Strażnicy graniczni ujawnili tam kartony, a w nich 1500 oryginalnych opakowań leku. Wartość zatrzymanych farmaceutyków szacuje się na ok. 100 tys. zł. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec województwa małopolskiego objęty jest zakazem opuszczania kraju.

Mężczyźnie zarzucono przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu bez zezwolenia produktów leczniczych, co jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG. Sprawa jest rozwojowa.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.