• <
pge_baltica_390x100_duży

Kolumbijskie wojsko przechwyciło na Pacyfiku łódź podwodną z kokainą

zc

23.03.2021 08:44 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kolumbijskie wojsko przechwyciło na Pacyfiku łódź podwodną z kokainą

Partnerzy portalu

Kolumbijskie wojsko przechwyciło na Pacyfiku łódź podwodną z kokainą - GospodarkaMorska.pl
Photo by <a href="https://unsplash.com/@miqul?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Michal Mrozek</a> on <a href="/s/photos/submarine?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Unsplash</a>

Narkotykowi baronowie z Ameryki Południowej regularnie podejmują próby przemytu narkotyków przy użyciu łodzi podwodnych. Proceder ten jest dobrze znany kolumbijskiej marynarce wojennej, która co kilka miesięcy informuje o kolejnych zatrzymaniach. Ostatni taki przemyt udaremniono wczoraj.

Kolumbijska marynarka wojskowa przechwyciła w poniedziałek na Pacyfiku łódź podwodną, w której przewożono pakunki z kokainą.

Jak przekazała agencja AFP, łódź podwodna należała do grupy zbrojnej FARC (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii) i zmierzała do wybrzeża meksykańskiego.

"Przechwyciliśmy łódź, w której znajdowało się czternaście pakunków z kokainą" - powiedział Jose Espitia z kolumbijskich sił antynarkotykowych.
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.