• <
Baltexpo2023_duży

W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo W Kalabrii skonfiskowano prawie 3 tony kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro

Partnerzy portalu

Guardia di Finanza

W porcie Gioia Tauro w Kalabrii na południu Włoch Gwardia Finansowa skonfiskowała prawie 3 tony najczystszej kokainy o czarnorynkowej wartości 800 mln euro, poinformowano we wtorek w komunikacie tej policji skarbowej. Narkotyki były ukryte w transporcie bananów. Statek z kontenerami płynął z Ekwadoru i miał trafić do Armenii.

W operacji uczestniczyli też funkcjonariusze służby celnej w wielkim kalabryjskim porcie, który wykorzystuje tamtejsza potężna mafia 'Ndrangheta, kontrolująca przemyt narkotyków na światową skalę. W komunikacie poinformowano, że statek miał płynąć przez Batumi w Gruzji. Jak się zaznacza, konfiskata ogromnego transportu narkotyków, to rezultat śledztwa, wspomaganego przez działania wywiadowcze oraz stałą analizę aktywności na szlakach handlowych między Ameryką Południową, a portami nad Morzem Czarnymi z tranzytem w Gioia Tauro.

Kokaina była ukryta w kontenerach, a w jej odkryciu pomógł specjalizujący się w poszukiwaniu narkotyków pies Joel, chluba tamtejszych funkcjonariuszy. W toku śledztwa ustalono, że narkotyki miały dotrzeć nie tylko do Włoch, ale także do portów w Chorwacji, Grecji i Gruzji.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Dziękujemy za wysłane grafiki.