• <

Akcja w porcie. Udaremniono przemyt kokainy za 20 mln dolarów

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Akcja w porcie. Udaremniono przemyt kokainy za 20 mln dolarów

Partnerzy portalu

Fot. Twitter/@FiscaliaPeru

Władze peruwiańskie poinformowały w poniedziałek, że przejęły w piątek ponad 2 tony kokainy w największym porcie Peru, El Callao, na obrzeżach stolicy Limy, która miała trafić do Turcji szlakiem morskim.

„To pierwszy incydent, o którym wiemy, gdy miejscem dostawy jest Turcja. Zwykle narkotyki są kierowane do portów w Belgii, Holandii, Hiszpanii i Francji” – powiedział szef policji El Callao, pułkownik Luis Angel Bolanos.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej policja pokazała kokainę, która została przymocowana do gumowych arkuszy i wyglądała jak setki płytek ceramicznych zapakowanych w drewniane skrzynie umieszczone wewnątrz kontenera transportowego.

Bolanos powiedział, że skonfiskowana kokaina została wyceniona na „co najmniej 20 milionów dolarów”.

Peru skonfiskowało w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 86 ton narkotyków i nielegalnych substancji, z czego 28 ton to chlorowodorek kokainy, wynika z danych policyjnych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Peru i Kolumbia należą do czołowych światowych producentów kokainy i liści koki, z których jest wytwarzana. 

wr/

Dziękujemy za wysłane grafiki.