• <
Baltexpo2023_duży

Przechwycono 16 ton kokainy - to nowy europejski rekord

zc

24.02.2021 22:10 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Przechwycono 16 ton kokainy - to nowy europejski rekord

Partnerzy portalu

Przechwycono 16 ton kokainy - to nowy europejski rekord - GospodarkaMorska.pl
<span>Photo by <a href="https://unsplash.com/@hdbernd?utm_source=unsplash&amp;utm_medium=referral&amp;utm_content=creditCopyText">Bernd Dittrich</a> on <a href="https://unsplash.com/s/photos/hamburg-crane?utm_source=unsplash&amp;utm_medium=referral&amp;utm_content=creditCopyText">Unsplash</a></span>

W porcie w Hamburgu celnicy udaremnili próbę przemytu do Niemiec 16 ton kokainy o wartości do 547 mln euro. To największa ilość tego narkotyku, jaką przechwycono kiedykolwiek w Europie - informują w środę niemieckie media.

Jak przekazał portal NDR, śledczy mogli wpaść na trop przemytników dzięki informacji z Holandii o podejrzanych kontenerach płynących do Niemiec z Paragwaju. Miały one zawierać szpachle, jednak podczas prześwietlenia okazało się, że w pojemnikach są również puszki z inną zawartością. Podczas rozładunku celnicy natrafili na ponad 1700 puszek zawierających łącznie 16 ton kokainy.

Szef wydziału śledczego w urzędzie celnym w Hamburgu Rene Matschke powiedział NDR, że w porcie w Hamburgu próby przemytu narkotyków nie są niczym nowym. "Jednak to przekracza wszystko z czym do tej pory mieliśmy do czynienia" - oświadczył.

Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na 547 mln euro.

W ostatnim czasie w Europie wzrasta liczba zakończonych sukcesem operacji udaremniania przemytu narkotyków. W niedzielę w Antwerpii w Belgii przechwycono 7,2 tony kokainy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.