• <

Japonia. Aresztowano czterech Chińczyków podejrzanych o przemyt 700 kg narkotyków w kontenerach

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Japonia. Aresztowano czterech Chińczyków podejrzanych o przemyt 700 kg narkotyków w kontenerach

Partnerzy portalu

kokaina, heroina
fot. ilustracyjna

Japońskie służby poinformowały o aresztowaniu czterech obywateli Chin pod zarzutem przemytu nielegalnych substancji pobudzających o czarnorynkowej wartości 43,4 mld jenów (1,9 mld złotych) - poinformowała we środę japońska agencja Kyodo. To druga co do wielkości jednorazowa konfiskata środków pobudzających w Japonii.

Departament Policji Metropolitalnej podał, że czterej podejrzani są w wieku od 35 do 51 lat i mieszkają w Tokio oraz pobliskich Jokohamie i Kawasaki.

Dwóch z nich zostało aresztowanych pod zarzutem zmowy z innymi osobami w celu importu dużej ilości substancji pobudzających poprzez ukrycie ich jako ładunku w kontenerach, który przybył do portu w Tokio przez chiński port Ningbo z Dubaju. Ładunek został rozładowany 5 marca.

Proszek był ukryty wewnątrz 175 desek, z których każda zawierała około 4 kg substancji zidentyfikowanej jako metamfetamina. Tokijskie służby celne wykryły przemyt podczas inspekcji - precyzuje publiczna japońska stacja NHK.

Policja pozwoliła grupie przetransportować kontenery z portu do magazynu w prefekturze Chiba, na wschód od Tokio, co doprowadziło do aresztowania całej czwórki.

Japońska policja podejrzewa udział międzynarodowej szajki przemytniczej i bada potencjalne powiązania.

To druga co do wielkości jednorazowa konfiskata środków pobudzających w Japonii. Największy przemyt udaremniono w 2019 r., kiedy to na plaży w prefekturze Shizuoka w środkowej Japonii skonfiskowano ok. 1 tony amfetaminy. W związku z tamtą sprawą aresztowano siedmiu Chińczyków, którym postawiono zarzuty.

krp/ mal/

fot. DepositphotosDziękujemy za wysłane grafiki.